P. Urbšys. Prezidente, Vytis šiandien – tai būtinoji gintis (13)

Alkas.lt nuotr.

Alkas.lt nuotr.

Nors komentarų apie city bičo Šimašiaus pliažą Lukiškių aikštėje ar Seimo apsisprendimą reprezentacinėje valstybės aikštėje įteisinti Vyčio simbolį šiomis dienomis ir netrūko, vis dėlto negaliu likti nuošaly, kai puolamas niekuo dėtas žmogus.

Jei kas sukluso ir pamanė, jog tai „Laisvės“ partijos šauklys – Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius, turiu nuraminti: ne, ne jis.

Jis juk nepakaltinamas – tą jau seniai įrodė jo epo kūrėjai. O mums, mirtingiesiems, belieka tik aklai įtikėti paskelbtomis „Lukiškių smėlio dėžės“ karo tiesomis, nuolankiai priimti nustatytą diagnozę „antkapių statytojų“ tautai ir su siaubu regėti apokaliptinį ,,išprievartauto Vyčio“ vaizdą.

Ką čia bepridursi: tiesiog klaupkis ir atgailauk.

Tik ši atgaila būtų nenuoširdi, jei leisčiau terioti niekuo nekaltą, kuris mūsų politinėje padangėje yra ne šiaip žmogus, o „žodžio žmogus“ – niekada nemeluojantis ir visada viską laimintis. Kurį dabar negailestingai trina į smėlį už Seime priimtą vadinamąjį Lukiškių aikštės su Vyčiu įstatymą.

Matydamas tokią neteisybę, jaučiuosi turįs viešai, gal kiek ir nekukliai prisipažinti: pasiūlymus įteisinti Vytį kaip pagrindinį memorialinį Lukiškių aikštės simbolį rengiau aš. Tai dariau laisva valia, niekieno neverčiamas.

„Žodžio žmogus“ – Ramūnas Karbauskis – visai ne prie ko. Atvirkščiai, jis darė viską, jog pasiūlymai įteisinti Vytį įstrigtų jo suraizgytose procedūrinėse pinklėse. Tačiau priėmimo metu daugumai Seimo narių nubalsavus už mano parengtą siūlymą, ,,žodžio žmogui“ neliko nieko kito kaip ir pačiam balsuoti už visą įstatymą su jam akis badančiu Vyčiu – kad nors kiek skirtųsi nuo Gabrieliaus Landsbergio, Aušrinės Armonaitės ir kitų, balsavusių prieš.

Tad jei kas po balsavimo ir pasijuto išprievartautas, tai tikrai ne Vytis.

Taigi prisiimu visišką atsakomybę už bendrininkavimą priimant šį „represinį“ įstatymą ir prašau palikti R. Karbauskį ramybėje. Jis, neabejoju, viltingai, kaip ir jo linčiuotojai, žiūri į Prezidento pusę laukdami šio įstatymo veto, kuris garantuotų Lukiškių aikštės vainikavimą Labašausko kalvos tvora.

BET į Prezidentą žiūri ir tie, kurie tiki, kad Lietuvos sostinė nusipelnė turėti reprezentacinę valstybės aikštę su Laisvės simboliu Vyčiu. Tikiu: į jį iš amžinybės žvelgia ir mūsų Laisvės kankiniai, kuriems dabar be jokios gėdos demonstruojami vertybiniai sėdmenys.

Prieš priimant galutinį sprendimą linkiu Lietuvos Respublikos Prezidentui Gitanui Nausėdai  prisiminti popiežiaus Pranciškaus maldos žodžius, kuriuos jis ištarė Lukiškių aikštėje stovintiems žmonėms apsilankęs buvusiame KGB kalėjime: „Šioje atminties vietoje meldžiame Tave, Viešpatie, kad Tavo šauksmas išlaikytų mus budinčius. Kad Tavo šauksmas, Viešpatie, išlaisvintų iš dvasinės ligos, kuria, kaip tauta, esame nuolat gundomi: užmiršti savo tėvus ir tai, kiek jie yra išgyvenę ir kentėję.“

Vytis šiandien – tai būtinoji gintis nuo šios dvasinės ligos.

Kategorijos: Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , .

13 komentarų

 1. Oj, kaip ramu būtų Vyčiukui-viščiukui vėl pakišamam, kaip tada, po ta “Višta”… Ar ne čia jam ta atmintiniausia “būtinoji gintis” slypi…

 2. Žemyna:

  O aš, naivuolė, nustebau, kad ponas R.K. pats asmeniškai padarė tai, kas Pilsudskiui Antrajam ,,ne prie dūšios” – pripažino Vilnių ne kažkurios iš kaimyninių valstybių regiono centru, o valstybės sostine esant, o tokiu atveju valstybinių ceremonialų aikštė, savaime aišku, yra privalomas jo atributas.

 3. Žemyna:

  A.Armonaitė atskleidė, ką dar planuoja Lukiškių aikštėje
  – respublika.lt/lt/naujienos/lietuva/lietuvos_politika/aarmonaite_atskleide_ka_dar_planuoja_lukiskiu_aiksteje/

  • stasys:

   Gal ir nemalonu suprasti jog Lukiškių a. tapo tu Seimo paršeliu rinkiminiu futbolu ant smėlio . Kai kas tame Seimo sprendime mato viltį Lukiškių a. ,bet tai tik apgaulė -iliuzija , pataikavimas tautinėms jėgoms rinkiminiu į Seimą` periodu . Ne Seimo vištidės prerogatyva tokius sprendimus priimti , to turi imtis valstybės lyderis ir visiems parodyti kaip tokie projektai Lietuvoje įgyvendinami . Kaip apjungti teisinius Lukiškių a. klausimus ir viltį tautinę , puikus egzaminas jaunam Prezidentui ir jo naujiems patarėjams . Urbšys taip ir nutylėjo kas Vyčio idėja įtraukti į įstatymą pakišo ..

 4. Stasiui:

  Tai jūs netylėkite…kas seimui Vyčio idėją pakišo? Šiaip tai tautos idėja, ilgai puoselėta ir ji būtų įgyvendinti, bet čia įsikišo mankurtų saujelė remiama jų užnugario ir pradėjo viską versti aukštyn kojom.

 5. Kęstutis:

  “P. Urbšys. Prezidente, Vytis šiandien – tai būtinoji gintis…” atsakant į pavadinimą – kaip ir savas Tikėjimas, bet va Urbšys kryžium puolė prieš savąjį Tikėjimą, o dabar kai rinkimai artėja, prasidėjo “savųjų apatinių” skalbimas viešai…

 6. Bartas:

  Apie vištas ir viščiukus baigėm. Dabar kas man svarbu. LR Seimo narys Povilas Urbšys pastebėjo (aš tą patį) , kad Lietuvos Respublikos Sostinei vadovauja ligonis. “Jis juk nepakaltinamas – tą jau seniai įrodė jo epo kūrėjai. ”
  Vilnius – alo!! Ar girdite? Pas jus pavojus ! Darykit ką nors ! Skambinkit 112!!!

 7. Bartas:

  Vilniečiai . Pamiršau paklausti. Ar jūsų meras rūko? Jei rūko, tai turi degtukų. Tada vertėtų perspėti ir ugniagesius. Bėda viena nevaikšto.

 8. Romas:

  Bet nėra to blogo…- kaip virusai, mikrobai skatina imuniteto stiprėjimą, taip šitas š… telkia patriotines jėgas. Kitaip sakant, kas ne užmuša – tas sustiprina.

 9. Gražina:

  O jūs, p. Urbšy, esate perbėgelis tuo pačiu – nepatikimas. Eilinį kartą pasistengėt įkąsti R.K. Taip jo nemėgstate? Keista, kodėl R.K. nekandžioja Urbšio? O galėtų…

 10. Bartas:

  Miela Gražina, aš manau , kad tai vyrų reikalas. Nesikiškim . Gal jie rytoj apsikabinę sėdės, o mes liksim musę kandę.

 11. antanas:

  Vytis lietuvių tautos RELIKVIJA.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: