Saugomų teritorijų gaminio ženklą gauti bus lengviau (0)

Saugomų teritorijų gaminio ženklą gauti bus lengviau | lrv.lt nuotr.

Saugomų teritorijų gaminio ženklą gauti bus lengviau | lrv.lt nuotr.

Saugomos teritorijos traukia lankytojus savo vertybėmis. Dažnas, užsukęs į nacionalinį ar regioninį parką, nori išsivežti suvenyrą ar tiesiog gerą prisiminimą. Siekiant atkreipti lankytojų dėmesį į vietinių gyventojų gaminamus gaminius ir teikiamas paslaugas, buvo sukurtas Saugomų teritorijų gaminio ženklas – etnografinis paukštis. Birželio pabaigoje Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba patvirtino naujus Saugomų teritorijų gaminio ženklo nuostatus, kuriais vadovaujantis vietos gyventojams, smulkiems verslininkams tapo lengviau gauti ST gaminio ženklą savo paslaugoms ir prekėms.

Saugomų teritorijų gaminio ženklas padeda atpažinti, kad gaminys yra ekologiškas, autentiškas, pagamintas vietos gyventojų, nekenkiant aplinkai ir gyvajai gamtai, palankus žmogaus sveikatai.

Ženklo turėtojas pirmiausiai bus tas, kuris gyvena ar veiklą vykdo saugomoje teritorijoje, taip pat savo veikla nepažeidžia saugomos teritorijos vertybių.

Tokiu būdu siekiama skatinti vietos ekonomiką, sudaryti palankesnes sąlygas gyvenantiems saugomose teritorijose, skatinti partnerystę tarp vietos gyventojų ir saugomos teritorijos direkcijos. Sprendimą, ar gaminys, paslauga atitinka Saugomų teritorijų gaminio ženklo kriterijus, priima nacionalinio arba regioninio parko vadovo sudaryta komisija.

Saugomų teritorijų gaminių, paslaugų pasiūla gali būti įvairiausia: tai medus, žolelių arbata, uogienės, tai ir apgyvendinimo, maitinimo, gido paslaugos, tradicinių amatų dirbiniai, renginiai ir t.t.

Tarkim, įsigijęs aviečių arbatą su Saugomų teritorijų gaminio ženklu, būsi tikras, kad ji surinkta saugomoje teritorijoje, kad ženklo turėtojas yra įsipareigojęs vykdyti veiklą, palankią biologinei įvairovei, tradiciniam saugomam kraštovaizdžiui bei sveikai gyvensenai. Pasinaudojęs Saugomų teritorijų gaminio ženklą turinčia paslauga, tarkim baidarių nuoma, žinosi, kad paslaugos yra ekologinio pobūdžio, nedarančios neigiamo poveikio aplinkai.

Saugomų teritorijų gaminio ženklas – viena iš darnaus turizmo skatinimo priemonių. Jis skirtas vietos gaminių gamintojams, amatininkams, turizmo paslaugų teikėjams ir kitiems vietos gyventojams, savo veikla prisidedantiems prie darnaus vystymosi vertybių plėtojimo Lietuvos saugomose teritorijose.

Saugomų teritorijų gaminio ženklo simbolis (paukštis) yra bendras visoms Lietuvos saugomoms teritorijoms, skiriasi tik parkų pavadinimai. Lietuvoje yra 5 nacionaliniai ir 30 regioninių parkų.

Tad atvykę į Dzūkijos nacionalinį parką, galite įsigyti vietos meistrų sukurtų juodosios keramikos dirbinių, o keliaudami po Rambyno regioninį parką nepamirškite įsigyti medaus, kurį bitutės renka užliejamose Nemuno pievose ar Sirvėtos regioninio parko miškuose surinktos žolelių arbatos.

Saugomų teritorijų gaminio ženklu siekiama skatinti vietos gyventojus užsiimti gamtai draugiška veikla, o parkų lankytojus – įsigyti išskirtinių, autentiškų, ekologiškų gaminių.
Paženklinti Saugomų teritorijų gaminio ženklu gaminiai ir paslaugos populiarinami nacionalinių bei regioninių parkų lankytojų centruose, interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse, leidiniuose.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: