Seimas 2021-uosius paskelbė Juozo Lukšos-Daumanto metais (2)

Seimas 2021-uosius paskelbė Juozo Lukšos-Daumanto metais | Muziejaus nuotr.

Seimas 2021-uosius paskelbė Juozo Lukšos-Daumanto metais | Muziejaus nuotr.

Seimas, atsižvelgdamas į tai, kad 2021 m. rugpjūčio 10 d. sukanka 100 metų, kai gimė partizanas, vienas Lietuvos pasipriešinimo sovietų okupaciniam režimui lyderių Juozas Lukša-Daumantas, 2021-uosius paskelbė Juozo Lukšos-Daumanto metais.

Už tai numatantį Seimo nutarimą (projektas (Nr. XIIIP-4994(2) balsavo 91 Seimo narys, susilaikė 1 parlamentaras.

Dokumente pabrėžiama, kad rezistentas J. Lukša-Daumantas buvo vienas svarbiausių kovotojų už Lietuvos laisvę, taip pat įvertinami nuopelnai ginant Lietuvos nepriklausomybę laisvės kovose, jo veikla prasiveržus už geležinės uždangos, besąlygiška ištikimybė partizano priesaikai.

„Žinome jį kaip stiprų kovotoją, iš jo prisiminimų ir iš jo laiškų ir kaip labai jautrų žmogų. Jo pagrindiniai nuopelnai ir turbūt jo atitikmuo galėtų būti šiuolaikinėms specialiosioms pajėgoms. Jis vykdė išskirtines užduotis, du kartus buvo prasiveržęs už geležinės uždangos ir iš tikrųjų visą savo gyvenimą kėlęs valstybės interesus aukščiau asmeninių interesų. Atsisakė savo patogesnio gyvenimo, atsisakęs prisitaikyti jis kovojo už mūsų visų laisvę, suprasdamas, kad jo ir jo artimųjų šeimos laisvė priklauso nuo valstybės laisvės“, – anksčiau yra sakiusi viena iš šio nutarimo iniciatorių Seimo narė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė.

Nutarimu Vyriausybei pasiūlyta iki 2020 m. spalio 1 d. parengti Juozo Lukšos-Daumanto metų minėjimo programą ir numatyti lėšų šiai programai įgyvendinti.

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , , , , , .

2 komentarai

 1. Antanas Banys:

  Seimas paskelbė, o F,Kukliansky kaip visada prieš lietuvius. Ji parašė Seimui protesto laišką…
  Ne dažnas Lietuvis rikėjas žino, kad ta moteris moka melžti Lietuvos biudžetą: Lietuvos vyriausybė 2019 m Geros valios fondui už per Lietuvos okupacinį laikotarpį nusavintą žydų turtą pervedė eilinę kompensacijos įmoką 3,62 mln. eurų, nors Lietuva buvo pati okupuota. Ji pirmininkauja fondui ir kas mėnesį gauna po 5024,50 eurų. Jos vienas iš pagrindinių tikslų šmeižti Lietuvos didvyrius, kabinant išgalvotas istorijas. Kaip bebūtų absurdiška ir skaudu, F.Kykliansky sugebėjo pakišti prezidentei, už “nuopelnus” Lietuvai – už lietuvių žudymą, apdovanoti prieš Lietuvą veikusią raudonąją partizanę Fanią Brancovskają Riterio kryžiumi?
  Per Lietuvos okupaciją už nusavintą turtą lietuviams jokių fondų niekas neįsteigė? Pav. teroristinė Rusija, kuri 50 metų buvo okupavusi Lietuvą, lietuvius kankino, žudė, nusavino turtą, trėmė į Sibirą, okupantė jokio fondo Lietuvai atlyginti neįsteigė, neatlygino, išskyrus provokaciją – neįleisti lietuvių į Sibirą tvarkyti lietuvių tremtinių kapų?
  Pasvarstykim pav. signatarai, kurie Kovo 11-ąja atkūrė Lietuvos nepriklausomybę, gauna rentos tik 1300 eurų, o F. Kukliansky nieko Lietuvai nepadarė, išskyrus kad buvo sovietinės kontoros tardytoja, kad ji dabar finansuoja Lietuvos šmeižikę R.Vanagaitę, iš mūsų visų mokesčių mokėtojų pinigų ji finansuoja jos šmežikiškas knygas, ji pati už tai kas mėnesį maudosi pertekliniuose 5024,50 eurų piniguose? Tokios algos negauna net Lietuvos Respulikos Seimo narys negauna?
  Vyriausybė galėtų pasvarstyti, palyginimui mums viešai pateikti informaciją, ar tokie fondai egzistuoja kamyninėse valstybėse Lenkijoje ir Latvijoje? Ten taip pat buvo ir holokaustas ir sinagogų bei kito turto nusavinimai. F. Kukliansky, atakuodama Seimą, kad 2021-uosius neskelbtų Juozo Lukšos Daumanto metais, galimai turi tikslą iš mūsų vyriausybės gauti dar kokius 3 mln. eurų ir sau kasmėnesinę išmoką pasididinti iki 10000 eurų? Tai būtų “graži istorinė atmintis”…
  Gal Lietuvoje reikėtų 2022 metus paskelbti visų prieš Lietuvą dirbusių, okupantam talkinusių NKVD tardytojų – budelių , t.sk. N. Dušanskio, E. Rozausko, raudonųjų partizanų Y. Arad, Genriko Zimano ir visų kitų dar nedemaskuotų, kurie per Lietuvos okupaciją naikino lieuvius, trėmė į Sibirą, tardė, kankino ir žudė?

  • Žemyna:

   Visą kilnojamą ir NT nusavino ir naikino sovietų valdžia – IŠ VISŲ atėmė, ne vien tik iš ž.!
   Jei LŽB nori TEISINGUMO, tada savo žinias turėtų panaudoti okupanto Lietuvai padarytai žalai atgauti. Keista, kad TEISININKĖ taip NERAŠTINGAI elgiasi – ne iš plėšiko, o iš kito apiplėšto reikalauja.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: