Sveikatos apsaugos ministras pripažįsta, kad įsigyjant kompensuojamuosius vaistus gali kilti sunkumų (0)

pixabay.org nuotr.

pixabay.org nuotr.

Nuo liepos 1 d. visi 75 metų ir vyresni asmenys, taip pat labai mažas pajamas gaunantys pensininkai ir neįgalieji kompensuojamus vaistus  turėtų gauti nemokamai – jiems nereikės mokėti priemokų, tačiau sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga įspėjo, kad artimiausiu menu tai padaryti gali būti sudėtinga.

„Šiek tiek ilgiau, nei buvo planuota, užtruko Registrų centro suplanuotų informacinių technologinių sprendimų diegimas ir turime tam tikros informacijos, katur4tud gali ne visos vaistinės nuo liepos pirmos dienos būti spėjusios susiderinti savo sistemas, gali kilti tam tikrų sunkumų, kurie, tikimės, ilgiausiai per savaitę bus pašalinti“, –  spaudos konferencijoje Seime teigė ministras.

Ministras teigė, kad kiekviena technologinė naujovė reikalauja laiko, o prie sistemos įdiegimo dirba specialistai.

„ Tikimės, kad tų sunkumų nekils, bet jeigu kiltų, norime iš anksto apie juos įspėti. Žinome, kad dabar ir Registrų centras, ir vaistinės tikrai labai intensyviai dirba sistemas testuodami ir derindami“, – sakė ministras.

Lietuvos vaistinių asociacija dėl naujovių buvo sunerimus jau anksčiau. Asociacijos pirmininkė Kristina Nemaniūtė-Gagė sako, kad padėtis šiuo metu yra sudėtinga, nes tinkamos sistemos visos vaistinės dar neturi. Jos teigimu, vaistinės prašė bent dešimties dienų išbandyti sistemą, o gavo vieną naktį.

Kategorijos: Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: