LSDDP tarybos posėdžiu pradeda rinkiminę kampaniją (0)

Gediminas Kirkilas | Alkas.lt, A. Sartanaviciaus nuotr.

Gediminas Kirkilas | Alkas.lt, A. Sartanaviciaus nuotr.

Birželio 27 d. į posėdį susirinkusi Lietuvos socialdemokratų darbo partijos Taryba sprendė su artėjančiais rinkimais į Seimą susijusius klausimus. Aktyviai ruošiamasi spalį vyksiantiems Parlamento rinkimams, kur „socialdarbiečiai“ kaip partija dalyvaus pirmą kartą. Taryboje į partijos bičiulius kreipęsis LSDDP pirmininkas, Seimo pirmininko pavaduotojas Gediminas Kirkilas skelbė, jog šiuo Tarybos posėdžiu prasideda rinkiminė partijos kampanija.

G.Kirkilo nuomone, lengvų rinkimų nebūna. „Aš asmeniškai tikiu, jog mes, Socialdemokratų darbo partija, esame pajėgūs įveikti reikiamą barjerą, laimėti vienmandates ir turėti frakciją Seime, kuri dalyvaus valdančiosios koalicijos sudaryme. Nors tai padaryti nebus lengva.

Kad taip atsitiktų, reikia veikti taip aktyviai, vieningai, išmintingai, išradingai ir drąsiai, kad rinkėjų ausis ir sielas pasiektų keletas svarbiausių mūsų partijos žinučių. Pirmoji apie tai, ką ši valdančioji koalicija padarė Lietuvos žmonėms, o ypač mūsų partija, išsaugodama kairiojo centro koaliciją ir neleisdama dešiniesiems perimti valdžios“, – kalbėjo G. Kirkilas

Pirmininkas kvietė susipažinti su partijos parengta Seimo rinkimams skirta programa.

„Mes siūlom modernią, į švietimo, mokslo stiprinimą nukreiptą programą, sveikatos apsaugos tobulinimą, o svarbiausia – aiškią realią kairiosios socialinio solidarumo krypties programą, kurioje yra ir konkretūs įsipareigojimai“, – sakė G.Kirkilas.

Partijos Tarybos posėdyje kalbėjęs Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius akcentavo lietuvių diasporos užsienyje norą būti aktyviais ir paskelbė apie dalyvavimą rinkimuose su LSDDP – Pasaulio lietuvių vienmandatėje rinkimų apygardoje. Jo teigimu, užsienyje gyvenantys mūsų tautiečiai nori saitų su Tėvyne, todėl žada dirbti šioje srityje. Linas Linkevičius su „socialdarbiečiais dalyvaus rinkimuose į Seimą vienmandatėje rinkimų apygardoje“.

LSDDP Taryboje pristatyta Seimo rinkimams skirta programa „Gerovės ir kūrybos Lietuva“, kurios turiniu dalijosi Seimo Pirmininko pavaduotoja Irena Šiaulienė. Skandinavišką gerovės valstybės modelį prieš pustrečių metų pasirinkę kaip pavyzdį, juo remdamiesi šią kadenciją „socialdarbiečiai“ dirbo Seime, o dabar juo vadovavosi ruošdami rinkimų programą, kuri taptų kelrodžiu įgyvendinant rinkėjų lūkesčius.

Pristatydama programines nuostatas pirmininko pavaduotoja pabrėžė partijos tikslus socialinėje srityje. „Sieksime sumažinti pajamų nelygybę tarp didžiausias pajamas turinčių ir mažiausias pajamas gaunančių asmenų, o skurdo riziką ir socialinę atskirtį patiriančių asmenų skaičių sumažinti 2024 m. iki ES vidurkio. Siekiant šio tikslo imsimės socialinės paramos sistemos pertvarkos, laipsniškai didinsime valstybės remiamas pajamas (VRP), didinsime BVP perskirstymą per biudžetą iki 35 proc.; didinsime gyventojų pajamų mokesčio progresyvumą; minimali mėnesinė alga (MMA) nebūtų apmokestinama pajamų mokesčiu, o neapmokestinamųjų pajamų dydis užtikrintų mokesčių sistemos progresyvumą; sumažinsime PVM maistui iki 9 proc.; sieksime VDU didinimo iki 2 tūkst. Eurų, pensijos – 60 proc. VDU“, – kalbėjo I.Šiaulienė.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: