Č. Iškauskas. Smėlis pro pirštus. Ironiškos pastabos (41)

simasius-bich-alkas-lt-nuotr

Remigijus Šimašius | Alkas.lt nuotr.

Lukiškių aikštėje supiltas smėlis – šiaip neblogas dalykėlis. Gera statybinė medžiaga (neabejoju, kad savivaldybės ūkininkai trina delnus, kad rudeniop, kai stos vėsios dienos, jis pateks į jų statybvietes). Smėly vaikučiai žaidžia (ogi vaikai – mūsų ateitis, sako socialistai, atsiprašau – socialinių posakių žinovai). Gultai (nesakau nelietuviškai – šezlongai) asocijuojasi su NKVD kalėjimo gultais šalia šio „byčo“. Moterys puikuojasi jei ne savo linijomis, tai bent maudymukais (nevartoju, žinoma, rusicizmo – „kupalnykais“), o šalia einantys praeiviai vyrai jas nužvelgia su neslepiamu ketinimu realizuoti savo macho libido (vėlgi sunkiai verčiama svetimybė)…

Anava kaimynas ir trečio aukšto Vasario 16-osios gatvės name (na, ir kaip puikiai derinasi jos pavadinimas su smėlio Laisve!) įsitaisė stiprius žiūronus ir desertui prie rytinės kavos vis nužvelgia apsinuoginusias damas šiame pliaže (atsiprašau – paplūdimyje). Jo karantininė subjurusi nuotaika pasitaiso…

Genderistai (neverčiu) tvirtina, kad čia gera vieta sugulti ir tos pačios lyties padarams (dėmesio, LGBT!), įskaitant ir šuniukus. Sutemus (gal nebūtinai?) čia galima ir pasimylėti. Juk – Laisvė!

Beje, apie Laisvę. Ką ten Vilniaus meras filosofuoja apie Laisvę? „Pliažas Lukiškių aikštėje įrengtas, kad galėtume džiaugtis iškovota laisve, – sako jis. – Šiandien mes matome laimingus žmones ir galime švęsti tai, kad esame laimėtojai savo laisvės kovoje“, – tvirtina basomis smėlį patikrinęs R. Šimašius.

Kaipgi smėlis asocijuojasi su Laisve? Ginčytina filosofija. Žinome posakį: kaip smėlis pro pirštus. Vadinasi, ta kaina, kurią tūkstančiai užmokėjo savo krauju ir kančiomis saugumo rūmuose, tėra nieko verta – lyg pro pirštus prasprūdęs smėlis? O jeigu ant to karjere iškasto smėliuko voliojasi pusnuogės porelės, o šuniukas ar katinėlis užkasa savo pridarytus kakučius (vertimo nėra), tai anokia čia pagarba tai Kovai ir Laisvei…

Meras kalba, kad geriausia vieta paplūdimui – „natūralu“ – Lukiškių aikštė. Ką reiškia „natūralu“? Gamtiška? Na, taip, gamtiški reikalai visi natūralūs. O jei teisininkas meras susipykęs su sąvokomis, tai čia IQ tyrimai nepadės…

Dabar apie šios „natūros“ kainą. Jis sako, kad smėliuko supylimas kainavo apie 60 tūkst. euriukų. Kiti apskaičiavo – per šimtą. Rugsėjį paplūdimio surinkimas kainuos dar tiek. Savivaldybė, žinoma, turi laisvų pinigų, nes pandemijai užraukti valstybė skolinasi milijardus… Lėšų švaistymas? Ko gero. Tegul LRT tyrimų skyrius susidomi.

Dar apie valstybinę kalbą. Teisininkas turėtų ne tik gerai žinoti įstatymus, bet ir jų šventai laikytis. Juk buvo Teisingumo ministras… Bet tos iškabos apie „byčus“ (o ir sąskambis angliškai nepadorus) ir „šarkus“ atitinka pačią idėją: lyg smėlis pro pirštus… Čia negaliu nepastebėti ir griežto Audrio Antanaičio, VLKK vadovo, pareiškimo, bet jis irgi susigeria į tą smėlį kaip ūmi vasaros liūtis… Apskritai visame Vilniuje anglicizmai įžūliai ima viršų. Ir ne tik prie R. Šimašiaus.

Koks šios smėlėtos pasakėčios moralas? Rinkimai? Politikavimas? Prieš metus įsteigtos Laisvės partijos reitingai? Jauno politiko ambicijos? Argumentas Aušrinės Armonaitės siūlymui, kad meras galės būti geras Prezidentas? Nenoras nusileisti Artūro Zuoko šarvuočiui, traiškiusiam mersedesą? Neskubėkime. Juk netruks prabėgti dar du šios vasaros mėnesiai, kai miesto meras pajus, jog – smėlis išbyrėjo pro pirštus…

Kategorijos: Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .

41 komentaras

 1. Panos, yyyyyiiiiii !!!!!!!!!!:

  Skelbiamas gražuolio nuotraukos
  – alkas.lt/wp-content/uploads/2020/06/simasius-bich-alkas-lt-nuotr.jpg
  konkursas.
  Manau, laikas baigti su tais nuobodžiais rinkimais. Nuo dabar kiekvienas, kas norės meru patapti, turės pristatyti tokią nuotrauką. Reikia tik tinkamą atrankos komisiją sudaryti, kad teisingai atrinktų.
  Ir kasmet vis kitą merą rinktume iš tų nuogų, ant smėlio krūvos tupinčių. Visame pasaulyje išgarsėsime.
  O šiaip įtariu, jog pasaulio TV ir portalai įves naują rubriką: Ką naujo ponas Š. iškrėtė. Vietoje to anglų komiko vis rodys.

 2. Gustavas:

  Liberastam pro kojų pirštus smėlis byra.

 3. Kęstutis:

  Tokie Šimašiaus pasiblaškymai tik mažina jo galimybes būti išrinktam sekančiuose rinkimuose, su kuo ir sveikinu…

  • ŽEMAITIS:

   Klystat.
   Nežiūrint visų jo klaidų Šimašius išlieka itin populiariu Vilnije. Ypač – jaunimo tarpe.
   Tad nemanau, kad jis nebus perrinktas.
   Be to, ši istorija tik padidino Laisvės partijos kandidatų šansus Vilniuje. Nemanau, kad jie bus išrinti. Bet šiuo atveju, išties gana profesionaliai įvertinus jaunesnių vilniečių požiūrį ir nuovargį nuo perdėto konservatyvumo, bandoma eiti “va bank”.
   Nežinau, gal provincijoje Šimašiaus ir jo bendrapartiečių populiarumą toks elgesys (kurio, beje, taip pat nepateisinu) ir mažina, tačiau Vilniuje vienareikšmiai – didina.
   Pvz., DELFI buvo apklausa ar pritariate smėlio paplūdymui Lukiškių aikštėje, ar ne. Balsavusių pasiskirstymas buvo apylygis – tik šiek tiek pirmavo nepritaraintys. Detalizuoti būtų sudėtinga, tačiau galėčiau drąsiai kelti prielaidą, kad dauguma pritariančių – jaunesnio ir vidutinio amžiau vilniečiai, o nepritariančių – provincijos gyventojai, ypač – vyresnio amžiaus
   Nemanau, kad taip teigdamas klystu, nes turiu daug bendravimo su Vilniaus akademiniu jaunimu patirties, o ir mano aplinkoje (kolegos ir t.t.) didžia dalimi remia Šimašiaus poziciją.
   Matote, šiuo atveju gal ir ne paplūdymyje esmė. Jis tap savotišku “rincipo reikalu” – nes iš tiesų tai susikaupusio jaunimo nuovargio nuo konservatyvios (dažnai vadinamos “naftalinine”) politikos, draudimų politikos, nuobodžios kultūros ir t.t. rezultatas. Tad nebežiūrima ką palaikyti – palaikoma viskas, kas prieštarauja tam konservatyvumui ir pan. Tiesiog savotiškas “kantrybės protrūkis ir t.t.”.
   Nesu pliažo Lukiškių aikštėje šalininkas – manau, kad jis , kad ir nudistų, labiau tiktų prie Baltojo tilto, o Lukiškių a. geriau palikti kaip reprezentacinę aikštę. Tačiau kartu negaliu nejausti to, ką jaučia dauguma isšilavinusių jaunų ar vidutinio amžiaus žmonių. Tiesiog daugumai trūko kantrybė. O Šimašius ir Laisvės partija tuo protingai pasinaudojo savo reiktingams Vilniuje (pabrėžiu – Vilniuje, nes kitur gal ir ne) kelti.

   • Kęstutis:

    Na tikrai, kad “protingai” pasinaudojo, nuoširdžiai džiugu. Dar kažkas panašaus iki rinkimų ir Šimašius, Armonaitė bus laisvi nuo prievolės tarnauti tautai ir tėvynei… O dėl jaunimo, tai jau parėjo karta “š”, be galvos, be nuomonės su dėstytojų praskalautom smegenėlėm. Vertybės – “duonos, žaidimų ir žolytės”, na dar gali paklupėti dabar jau ne už “išrinktąją tautą”, bet už banditą, už “teisėtas” riaušes, už anarchija, už vitrinų daužymus ir plėšikavimą, už rasizmą prieš baltuosius… ir jūs prie to prisidėjote…

   • Virginijus:

    Liūdna, bet faktas – sostinėje utopiniais projektais besižavinčių skaičius tikrai nemažėja. Tik niekaip nesuprantu, ką “žemaitis” turi galvoje, sakydamas jog “jaunimas pavargo nuo konservatyvios, draudimų politikos ir nuobodžios kultūros”? Kokią pasaulio šalį jis turi galvoje? Nes gal tik Š. Korėja atitinka jo matomą nuodėmių sąrašą. Visų spalvų liberastų jau 30 metų valdoma Lietuva nuovargio/nuobodulio jausmą gali kelti tik prie konteinerių paryčiui susirenkančiai publikai.

   • Žemyna:

    O kiek ten tikro palaikymo? Neatmeskime ir bandos jausmo. Kuo mažiau žinių, kuo silpnesnio stuburo žmogus, tuo labiau jis žvalgosi, prie katrų jam šlietis, kaip neatsilikus nuo traukinio, į pažangą švilpiančio.

   • mociute:

    nera ko stebetis – juk nemaza Vilniaus gyventoju dalis pataikaudami okupantams iki pat 1988-uju viesose erdvese kalbejo tik rusiskai….. O jau po Sajudzio mitingu i kuriuos subegdavo visos Lietuvos zmones, Vilniuje prasidejo tikra “revoliucija” ir kova uz Lietuviu kalba. Puikiai pamenu kadangi Vilniuje tekdavo lankytis daznai darbo reikalais, o laisvalaikiu megome lankytis Vilniaus teatruose, ypac operoje ir kalbant lietuviskai uzsukus i parduotuves ar kitas viesas vietas ne karta tekdavo patirti ne tik rusakalbiu ignora bet ir bjaurias pastabas.
    Po Sajudzio ikurimo ir ypac po 1990 Kovo 11 Vilniaus bendruomene smarkiai atkuto ir tapo tikrai patriotine o Lietuviu kalba isitvirtino ir viesoje erdveje taciau senoji karta juk nueina Anapilin o tokiu armonaiciu&simasiu, deja, randasi vis daugiau ir daugiau….
    O ir rusu kalba i viesaja erdve sugryzo gana placiai – po ilgesnio laiko atvykus i Lietuva ir atvykus i Vilniu tai vel drasko ausis…..

    • Bartas:

     rusų kalba grįžo į Vilnių dėl verslo ir dėl “liber alaus” požiūrio į visą tai.
     Taip teisingai . Valstybės kūrimosi pradžioje slavai buvo truputi drausmingesni. Bijojo Lietuviškų “fašistų”. “lenkas” Gulbinas , pavirtęs gulbinovičium, lankstė liežuvį , bet su manim “slebezavojo “lietuviškai. O dabar nesivaržo. Pamato vyresnio žmogų, tiesiai kalba ne lietuviškai. Tu “mažas netikėli” turi kalbėti su tokiais “žmonių kalba”. Blogai. Padėtis nesitaiso.

 4. Joana:

  Liaudyje yra toks išsireiškimas – Dievo durnelis, labai tinkantis Vilniaus merui apibūdinti.

 5. Julius:

  Jeigu rimtai, tai nuo pat Kovo 11-os daugelis nesupranta, kas yra LAISVĖ. Kad ji valgoma šaukšteliu, o ne srebiama samčiais, kad ji puoselėjama ir laikoma pririšta lyg tas sarginis šuo, kad nenutruktų ir nepridarytų eibių, kad ji – tai Saulės spinduliai, kurie ir visus šildo bei maitina, bet ir skaudžiai nutvilko… Štai kas yra Laisvė, Šimašiau!

 6. antanas:

  “Apie valstybinę kalbą? Teisininkas turėtų ne tik gerai žinoti įstatymus, bet ir jų šventai laikytis. Juk buvo Teisingumo ministras”… Valstybinė kalba brangi tikram lietuviui, o ne hibridiniam leftistui. Jis į partneres ir Aušrinę pasirinko, kurios moralines vertybes pamatėme per eitynes prieš policiją šalia negražiai redaguoto anglų kalba plakato. Anglų kalbą dar dažnas įkertame, bet jei šimašius peršoks į hebrajų, kaip dabar atsirašinėja vandališka veikla pagarsėjęs bėglys nuo teisėsaugos S. Tomas, tada ne tik mums, bet ir Antanaitis bus bejėgis…

 7. Senis:

  Žinoma, juokinga, kai per visą miestą vingiuodama bėga smagioji Neris, o mes per kelis šimtus metrų nuo jos senoje miesto aikštėje įrengiame paplūdimį. Manot, “laisvei” pademonstruoti? Ne, spjauti į barzdą tiems, kurie beveik prieš tris dešimtis metų Lukiškių aikštėje nuvertė sovietinį stabą. Kurstomas jaunimas “laisvai” prisiminti skaudžią praeitį, būtent, ten, kur liejosi kraujas. Aš įsitikinęs, kad gali ir turi būti naujų praeities paminėjimo ir pagerbimo formų ar būdų. Vilnius didelis, kurkime skverus, parkus, “vamzdžio” tipo skulptūras, pilkime partizanų kalnelius, berkime paplūdimius gyvenamuosiuose miesto kvartaluose (ar prie savivaldybės, juk buvo bandymai…). Ten, kur vaikšto vilniečiai. Ko brautis į miesto centrą, apdergti visas įmanomas sakralias vietas…

 8. Arūnas:

  O aš pasigendu signatarų požiūrio į nuolatines Šimašiaus išdaigas (tik skaičiau susižavėjusią Oželytę, kad jauniems viskas leistina), o taip pat negirdėjau JPG koalicijos balso. Matyt korona juos visus užvaldė, ir nepajėgia kalbėti, kada ne kalbėti, o rėkti staugti reikia…

  • Žemyna:

   Jauniems net ir rusišką ruletę savo valstybės likimui surengti leista?

  • Stebėtojas:

   O kas tokia yra ta Oželytė?! Pasaulio bamba?

   • Arūnas:

    Oželytė yra tik signatarė, ir tikrai net ne Vilniaus bamba, bet man nesuprantama, kodėl tyli Signatarų klubas ir vadinamoji patriotinė koalicija. Net VSD ir prokuratūra negina visuomeninio intereso. Tokio spjūvio kaip Šimašiaus seniai nebuvo, bet tyla

    • Bartas:

     Vidury miesto atsirado šūdo krūva. Visi aplink laksto ir tartum niekas nežino ką daryti. Ša !!
     Dabar reikalinga tyla. Vyksta “diskusija”. Šiknius žinomas, bet nėra “teisinio pagrindo” , kaip priversti šitą , aną iškopti brudą. Va rudeniop priims ĮSTATYMĄ , jei spės ir jei bus “politinės valios”. Kuris privers visokio plauko šiknius naudotis išvietėmis.
     O jei Vilniaus jaunimas vėl išsirinks tokio protinio lygio vadovą, tai nenustebsiu , kad “laisve galima bus pasidžiaugti ” Katedros aikštėje , prie Seimo ir t.t. ”Mes” laimėsim!!!! A ne?

    • Žemyna:

     Tamstos požiūris nešiuolaikiškas! Kompetentinga Delfio vadovės nuomone, kalčiausi čia tie, kas pasipriešino – ir ,,atsilikusi” visuomenės dalis, ir politikai, kurie pasisakė prieš. Jei ne jie, viskas būtų gerai – vertybiniu požiūriu,
     – ziniuradijas.lt/laidos/ivykiai-ir-komentarai/kam-naudingas-byrantis-lukiskiu-smelis?video=1
     (pokalbio aikštės tema trukmė 20 min .)

  • Leonas M.:

   Pažvelkite į mano Feisbuko puslapį ir rasite šia tema eilėraštį “Tėvyne Lietuva!”. Manau, kad suprasite mano nuomonę, kuri tikrai skiraisi nuo kolegės signatarės Oželytės.

  • mociute:

   atsiprasau, bet cia jau labiau panasu i raudonosios smegenu kempinliges protruki….
   Covid-19 , berods, pazeidzia plaucius o ne smegenis?
   Stai kas nutinka kuomet i atsakingus postus ibrukami nesubrendeliai mankurtai kuriu auksciausia ju nuopelnu ir pasiekimu vieta – smelio deze…..
   O kas gi is tiesu valdo Vilniu??????????
   Sis R.Simasaius ir jo burio pasisiukslinimas ne ka menkesnis net ir uz pries pora desimtmeciu Cikagoje jaunu zydu isdarkyta ir isniekinta Lietuvos himna – musu Tautiska giesme……..

 9. DABAR MIŠA JAKOBAS:

  per ,,Kultūringai su Nomeda”

 10. Rinkitės pagal skonį:

  Rasa Čepaitienė. Pornokratija
  – tiesos.lt/index.php/tinklarastis/straipsnis/rasa-cepaitiene.-pornokratija

  Liudvikas Jakimavičius. Šimašiaus vardo pliažo naujienos
  – tiesos.lt/index.php/tinklarastis/straipsnis/liudvikas-jakimavicius.-simasiaus-vardo-pliazo-naujienos

  Nida Vasiliauskaitė. Miesto valdžios akimis esate infantilūs buzzwordais valdomi pampersiniai
  – tiesos.lt/index.php/tinklarastis/straipsnis/nida-vasiliauskaite.-miesto-valdzios-akimis-esate-infantilus-buzzwordais-va
  (Trumpai drūtai kakton rėžė)

  Tomas Baranauskas. Apie magišką smėlio galią
  – tiesos.lt/index.php/tinklarastis/straipsnis/tomas-baranauskas.-apie-magiska-smelio-galia

  Raimondas Navickas. O gal tai jokie NE vandalai? Gal tai PROTESTUOTOJAI?
  – tiesos.lt/index.php/tinklarastis/straipsnis/raimondas-navickas.-o-gal-tai-jokie-ne-vandalai-gal-tai-protestuotojai
  (Jei galimybės lygios, tai visiems lygios. Jei Meras gali tyčiotis iš to, kas kitiems brangu ir šventa, tai ir kiti tai gali? )

  Ne juokas. Tadas Skukas vilniečių vardu: mere Š., pasitikrink sveikatą!
  – tiesos.lt/index.php/tinklarastis/straipsnis/ne-juokas.-tadas-skukas-vilnieciu-vardu-mere-s.-pasitikrink-sveikata

 11. NS rinksis kals karstą ar kalaviją spaliui?:

  Kas demokratų vienybę verčia smėliu?
  Pagal V.R. komplimentus, prolygiškam, antisantalkiškam Rusteikos radikalizmui ir pesimizmui (jo tekste Respublikoje ) : :http://www.tiesos.lt/index.php/tinklarastis/straipsnis/vytautas-radzvilas.-sistemine-opozicija-nomenklaturinio-rezimo-atrama
  NS vadovai kol kas kala karstą rinkimams, partijai ir valstybingumui.
  Profesorius negudriai, viską kitaip suprantančius Raginimų signatarus -šviesuolius bei plebėjus ir Ko, bando sumanipuliuoti. Bando permesti atsakomybę už protesto balsų nukanalizavimą nuo NS pečių ant taikos ir darnos balandžių Santalkoje..NS aktyvui ,apžavėtam profesoriaus retorikos, atrodo, kad būtent Santalka, gausianti ( be nuolat kviečiamos deryboms NS), 6,5 procento spalį, bus atsakinga už liūdnas pasekmes..Tik šiukštu ne NS,gausianti 2 procentus, ir neįžvalgiai išsisukusi nuo bendro kumščio rinkimuose. Profesoriau, šviesuolių ir plebėjų raginimų telktis mažiukams signatarai- ne pirštu penimi..Jie ir Ko puikiai supranta, kas dėl radikalių ir šventuoliškų nuostatų, dirbina karstą sau ir valstybingumo likučiams…

 12. Žemyna:

  Per ŽR dabar Delfis su Janeliūnu apie Lukiškių nereikalingumą,
  o LRT T apie miškus – žmonės superka miškus apsaugai nuo iškirtimo

 13. Aha:

  Nieko jūs nesuprantat: Šimaškinas kačiu tulike ieško g taško. Ir iki rudens ieškos. Tik, ar ras?

 14. Žemyna:

  Nuomonių įvairovė:
  – Tai yra renginio metu sukurta laikina instaliacija, – sakė P. Poderskis.
  – tai nėra oficialus paplūdimys ar žaidimų aikštelė, – sakė SAM ir NVSC
  – KPD(!) ir jo direktorius Vidmantas Bezaras nežinojo(!) apie planus įrengti instaliaciją
  Smulkiau žr. – delfi.lt/news/daily/lithuania/nvsc-papludimys-lukiskiu-aiksteje-kelia-epidemiologine-rizika.d?id=84656813

  Dar Kašpirovskis patarė, jog nado mažiau pitj ir žratj. Tada gal akyse prašviesėtų, būtų aišku, kas tai yra…

 15. Žemyna:

  Lukiškių aikštės įstatymas – ne pabaiga: „Kad nesugalvotų kas nors IX forte atidaryti restorano“
  – 15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/lukiskiu-aikstes-istatymas-ne-pabaiga-kad-nesugalvotu-kas-nors-ix-forte-atidaryti-restorano-56-1341202?copied
  Ten reikia PAGALBOS

  • Žemyna:

   VTEK nusprendė nutraukti tyrimą dėl R.Šimašiaus
   – 15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/vtek-nusprende-nutraukti-tyrima-del-r-simasiaus-56-1341386?copied

   • Katros mokyklos abiturientė:

    teksto autorė?
    Rūta Miškinytė: Mes be Vyčio nenurimsim, arba Už mūsų ir mūsų laisvę
    – 15min.lt/naujiena/aktualu/komentarai/ruta-miskinyte-mes-be-vycio-nenurimsim-arba-uz-musu-ir-musu-laisve-500-1340412?copied

   • Viskas apie dėžę:

    čia:
    Paplūdimys Lukiškių aikštėje
    – 15min.lt/tema/papludimys-lukiskiu-aiksteje-79508
    Nesitikėjau rasti tokio turinio straipsnių ir komentarų. Nebent jie samdyti. Būkite geri, skirkite laiko jiems atremti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: