Sostinės savivaldybė skelbia trejas varžytuves kultūros darbuotojams nukentėjusiems nuo koronaviruso užkrato (0)

Sostinės savivaldybė skelbia trejas varžytuves kultūros darbuotojams nukentėjusiems nuo koronaviruso užkrato | lrt.lt nuotr.

Sostinės savivaldybė skelbia trejas varžytuves kultūros darbuotojams nukentėjusiems nuo koronaviruso užkrato | lrt.lt nuotr.

Vilniaus miesto savivaldybė skelbia net trejas varžytuves kultūros ir kūrybinių industrijų sektoriams, nukentėjusiems dėl paskelbto karantino. Sostinės savivaldybė nori palaikyti dirbančius ir veikiančius kultūros ir meno kūrėjus, kurie dėl įvairių priežasčių negavo ar negalėjo pretenduoti į valstybės skiriamą paramą kultūros ar meno kūrėjams, taip pat padėti kultūros įstaigoms ir kultūros sektoriaus patalpų valdytojams, kurie dėl COVID-19 pandemijos metu nevykdytos ar apribotos veiklos patyrė nuostolių. Varžytuvių laimėtojams bus skiriamos kompensacijos už karantino metu patirtas išlaidas.

„Suprasdami tiesioginę neigiamą koronaviruso (COVID-19) pandemijos įtaką kultūros organizacijoms, įstaigoms, jų darbuotojams ir visiems veikiantiems šioje srityje ir norėdami prisidėti prie tolesnio Vilniaus miesto kultūrinio potencialo stiprinimo, parengėme varžytuves, padėsiančias Vilniaus miesto kultūros organizacijoms ir kultūros bei meno kūrėjams gauti Vilniaus miesto savivaldybės finansavimą kultūrinėms veikloms, projektams ir renginiams. Vilnius – kultūrą vertinantis miestas, todėl Vilniaus miesto savivaldybė prisideda prie kultūros, kuri pandemijos metu nukentėjo labiausiai, gaivinimo sostinėje“, – kultūros organizacijas ir kūrėjus dalyvauti varžytuvėse kviečia Vilniaus miesto savivaldybės mero pavaduotoja Edita Tamošiūnaitė, kuruojanti kultūros sritį.

Varžytuvėms „Kultūros ir kūrybinių industrijų sektorių finansavimas“, paraiškos teikiamos iki 2020 m. liepos 1 d. (įskaitytinai).

Gauti finansavimą turi teisę visi Vilniaus miesto savivaldybėje registruoti juridiniai asmenys, vykdantys kultūrinę ir kūrybinių industrijų veiklą, išskyrus valstybines institucijas. Vienas pareiškėjas kiekvienai iš 4 šių varžytuvių finansavimo programų gali teikti po vieną paraišką:

1) Programa „Kultūros naujovių skatinimas“ skirta naujų formų projektams, kultūrinėms ar meninėms naujovėms, naujoviškiems renginiams ir iniciatyvoms, pritaikytoms prie pasikeitusių kultūros vartojimo aplinkybių karantino laikotarpiu ir po jo, kultūros gaminių arba paslaugų perkėlimui į skaitmeninę erdvę. Didžiausia vienos paraiškos suma – 5000 Eur. Detalesnė informacija, paraiškų formos ir reikalingi dokumentai – https://paslaugos.vilnius.lt/service-list/kulturos-inovaciju-skatinimo-programa.

2) Programa „Kultūros eksporto skatinimas“ skirta būsimiems projektams, renginiams, iniciatyvoms, gastrolėms, kūrybinės veiklos pristatymui užsienio šalyse. Didžiausia vienos paraiškos suma – 5000 Eur. Detalesnė informacija, paraiškų formos ir reikalingi dokumentai – https://paslaugos.vilnius.lt/service-list/kulturos-eksporto-skatinimo-programa.

3) Programa „Aktyvus kūrėjų ir atlikėjų palaikymas“ skirta palaikyti Lietuvos kūrėjus ir atlikėjus, skatinti Vilniaus miesto meno švenčių rengėjus įtraukti kuo daugiau Lietuvos kūrėjų ir atlikėjų į Vilniaus mieste rengiamų meno švenčių programas. Didžiausia vienos paraiškos suma – 5000 Eur. Detalesnė informacija, paraiškų formos ir reikalingi dokumentai – https://paslaugos.vilnius.lt/service-list/aktyvaus-kureju-ir-atlikeju-palaikymo-programa.

4) Programa „Saugaus darbo užtikrinimas“ skirta užtikrinti prevencines priemones dėl COVID-19 viruso plitimo kultūros renginių, projektų ir iniciatyvų metu. Didžiausia vienos paraiškos suma – 2000 Eur. Detalesnė informacija, paraiškų formos ir reikalingi dokumentai – https://paslaugos.vilnius.lt/service-list/saugaus-darbo-uztikrinimo-programa.

Varžytuvės „Stipendijų kultūros ar meno kūrėjams skyrimas“, paraiškos teikiamos iki 2020 m. liepos 10 d. (įskaitytinai).

Gauti šią stipendiją turi teisę pilnamečiai kultūros ar meno kūrėjai, kurie yra Lietuvos Respublikos, kitų Europos Sąjungos valstybių ar trečiųjų valstybių piliečiai (jeigu jų veiklos objektas yra Lietuvos kultūra ir menas bei jų sklaida), savo kultūros ar meno veiklą vykdantys Vilniaus miesto savivaldybėje; meno kūrėjo statusą turintys kūrėjai; kultūros ar meno kūrėjai, neturintys meno kūrėjo statuso; savarankiškai dirbantys kultūros ar meno kūrėjai.

Stipendijos dydis – 500 Eur per mėnesį vienam kultūros ar meno kūrėjui. Individuali stipendija kultūros ar meno kūrėjui bus skiriama ne ilgiau nei 3 mėnesius. Detalesnė informacija, paraiškų formos ir kiti reikalingi dokumentai – https://paslaugos.vilnius.lt/service-list/stipendiju-kulturos-ar-meno-kurejams-skyrimas-Vilniaus-miesto-savivaldybeje.

Varžytuvių „Vilniaus miesto savivaldybės biudžeto lėšų skyrimas kultūros sektoriaus nuostoliams, patirtiems dėl COVID-19 pandemijos, kompensuoti“, paraiškos teikiamos iki 2020 m. liepos 1 d. (įskaitytinai).

Gauti kompensacijas turi teisę juridiniai asmenys (išskyrus nacionalinio lygmens įstaigas), registruoti Vilniaus miesto savivaldybės teritorijoje, kurių pagrindinė kultūrinė veikla nebuvo vykdoma ar buvo apribota karantino metu ir kurie dėl atšauktų kultūros renginių Lietuvoje ir užsienyje negavo pajamų, taip patirdami nuostolių. Didžiausia kompensuojama suma – 5000 Eur.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros politika, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: