Vilniuje bus paminėtas 1941 m. Birželio sukilimas (12)

Dokumentinio filmo „Pavergtųjų sukilimas“ | DVD viršelis

Birželio 23 d., antradienį, 15 val. Vilniuje iš Nepriklausomybės aikštės (nuo Seimo rūmų) Gedimino prospektu pajudės šventinė baikerių vilkstinė. Baikeriai pagerbę kovotojus už Lietuvos laisvę – istoriniai atminčiai svarbiose vietose padės gėles bei uždegę atminimo žvakeles: 1) prie paminklo Lietuvos tremtiniams ir politiniams kaliniams Gedimino pr., šalia Genocido aukų muziejaus; 2) Šimtmečio rate Lukiškių aikštėje; 3) prie Jono Noreikos – Generolo Vėtros atminimo lentos T. Vrublevskio g. Atlikę šią apeigą motociklininkai grįš į Nepriklausomybės aikštę. Čia 16 val. prasidės iškilmingas Birželio sukilimo 79-ųjų metinių minėjimas.

Atkartojant 1941-06-23 įvykių seką, 16 val., aidint Karinių pajėgų orkestro atliekamam himnui, Nepriklausomybės aikštėje bus iškilmingai pakelta Lietuvos vėliava ir prisiminti  Birželio sukilimo didvyriai. Įvyks trumpas karių orkestro ir Antakalnio progimnazijos moksleivių koncertas. Visiems minėjimo dalyviams bus įteikti padėkos raštai su renginiui skirta simbolika bei kiti atminimo ženklai. Šventės dalyviai bus pavaišinti kareiviška koše, arbata ir saldumynais.

„2020 – 06 – 23 Lietuva minės 1941m. Tautos (Birželio) sukilimo 79-ąsias metines. Šis, daugelį metų visomis priemonėmis tiek raudonojo okupanto, tiek jiems pataikaujančių prisitaikėlių gramzdintas į užmarštį mūsų tautai nepaprastai svarbus istorinis įvykis kasmet tampa populiaresnis ir savo iškilminga dvasia nenusileidžia Gedulo ir Vilties, Vasario 16-osios, Kovo 11-osios bei Lietuvos Kariuomenės dienos minėjimams. Po metus (1940-1941) trukusios pačios žiauriausios bolševikinės okupacijos, mūsų tautos sūnūs ir dukros, pasikliaudami tik savo narsa ir jėgomis, sugebėjo išvyti nekenčiamą okupantą ir nors trumpam (1941.06.22-28) atstatyti Lietuvos valstybingumą bei dėl savų politikų ir aukščiausių kariuomenės vadų kaltės prarastą nepriklausomybę“, – rašoma Lietuvos laisvės kovotojų sąjungos (LLKS) išplatintame kvietime į minėjimą.

KVIETIMAS i svente 2020.06.23

Tą pačią dieną 18 val. T. Kosčiuškos g. Nr. 1, Vilniuje įvyks ir 1941 birželio sukilimo ir Vilniaus išvadavimo nuo sovietinių okupantų minėjimas. Būtent šioje vietoje, prie buvusios miesto areštinės, 1941 metais prasidėjo Sukilimas. Šioje vietoje lietuviai kariai bei paprasti vilniečiai pradėjo sukilimą, iškėlė lietuvišką trispalvę Gedimino bokšte ir dar sykį išvadavo Lietuvos sostinę.

Minėjime metu pasisakys istorikai ir visuomenės veikėjai. Bus pagerbti Sukilimo didvyriai, priminta kuo ši vieta yra svarbi Lietuvai, Vilniui, Užupiui. Skambės Sukilimo laikų patriotinės dainos. Minėjimą rengia Užupio bendruomenė, remiama Lietuvos Krašto apsaugos ministerijos.

104310706_10158549988967716_6646431212496422999_o

„1941 m. birželio sukilimo kovos Vilniuje yra neapgristai pamirštos. Kiekviena valstybė pagerbia savo didvyrius žuvusius už jos nepriklausomybę. Keista bet užribyje lieka, jokiose valstybinėse programose ir vadovėliuose neminimas svarbus istorinis įvykis,  kad 1941  birželio 23 d. sukilę Lietuvos kariai Gedimino bokšte iškėlė trispalvę. Tik valstybės priešai gali nenorėti to prisiminti. Tikiuosi, kad deramo valstybinio pagerbimo mūsų birželio kovų didvyriai sulauks bent jau Birželio sukilimo 80-mečio išvakarėse“ , – sako, minėjimo rengėjas Sakalas Gorodeckis 1941 Birželio sukilėlių kuopos vado Stasio Gorodeckio sūnus, Lietuvių tautininkų ir respublikonų sąjungos pirmininkas.

1941 metų Birželio 22-28 Sukilimas įėjo į Lietuvos nepriklausomybės kovų istoriją, nes sukilėliai išlaisvino Lietuvą nuo sovietinės okupacijos ir buvo atstatyta Lietuvos Respublikos Konstitucijos veikla.

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .

12 komentarų

 1. Žemyna:

  PAGARBA ir AČIŪ RENGĖJAMS!

 2. !!!:

  Kaune taip pat bus paminėjimas.

 3. Reikalinga, kad Lietuvos Respublikos Seimas savo nutarimu 1941 m. Birželio 23-osios Tautos sukilėlių veiksmus išvejant sovietų valdžią ir jų vadovyvbės paskelbtus Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dokumentus patvirtinti esant teisiniais Lietuvos valstybės aktais.
  Tai atlikus keistųsi Lietuvos kaip suvereno padėtis tarptautiniuose santykiuose, o pirmiausiai su Sovietais (Rusija).

 4. Žemyna:

  ,,Vietoj Vyčio Lukiškėse – pliažas”
  – respublika.lt/lt/naujienos/nuomones_ir_komentarai/bus_isklausyta/vietoj_vycio_lukiskese__pliazas/
  ,,… ką daryti vilniečiams? Atostogauti Vilniuje! Specialiai tam nuo ankstyvo ryto Lukiškių aikštėje pradėjome pilti 1660 kv. m ploto smėlio pliažą, kurį atidarysime ryt ryte…”
  Matosi, plačiai apsiskaitęs vyrukas, supranta, kad miesto CENTRE, apsuptame intensyvaus eismo gatvių, oras plaučiams toks pat sveikas, kaip ir gamtoje. Įdomu. ar jis gavo tam visuomenės sveikatos prievaizdų leidimą?
  Ar jis pats žino, ką darys kitą minutę? Ar pajėgus savo veiksmus tramdyti? ,,Respublikos” skaitytojai parašė, ką galvoja apie taip besielgiantį.
  Ar pajėgus tvarkingai suplanuoti dienos, savaitės, mėnesio ir metų darbus, DERINDAMAS juos pagal pačius įvairiausius veiksnius – kas ir kada vyks VALSTYBĖS SOSTINĖJE VILNIUJE: kokius darbus tuo tikslu PRIVALO ATLIKTI sostinės savivaldybė; koks jo, kaip mero, uždavinys renginio metu, kaip jis turi tam pasirengti; kaip darniai įsilieti į bendrą vyksmo kontekstą?
  Ar pagaliau sulauksime teisinio precedento, kai PIKTYBIŠKAI veikiantis klerkas turės SUMOKĖTI IŠ SAVO KIŠENĖS ir už ,,paplūdimio įrengimą, ir už jo panaikinimą, aikštės sutvarkymą, ir už SUNKIASVORĖS TECHNIKOS sunaikintą aikštelės dangą? Gal tai paveiks tuos, kas sauvaliauja, tarsi keršydamas, tarsi tyčia skaudindamas senus vilniečius. Ar yra advokatas, kuris padėtų ne tik vilniečiams, bet ir visos Lietuvos piliečiams, pasipiktinusiems dėl to, kaip tyčiojamasi iš JŲ VALSTYBĖS SOSTINĖS, sustabdyti šį žmogų? – Juk šio žmogaus fantazija neribota.

 5. Gustavas:

  Visiems suprantantiems ir šiam istoriniam įvykiui pritariantiems bei jo rengėjams nuoširdus VALIO! AČIŪ. O baikeriai galėtu užsukt pas tą abaldujų kur trankėsi su kūju.

 6. Žemyna:

  Tskant, visu greičiu riedančio į bedugnę nesustabdysi! –
  ,,Gyventojai sukūrė, o atiduos verslui”
  – respublika.lt/lt/naujienos/nuomones_ir_komentarai/bus_isklausyta/gyventojai_sukure_o_atiduos_verslui/
  Daugiau kaip 25-erius metus puoselėtas parkas sostinės Pilaitės rajone gali būti atimtas iš jį sukūrusių gyventojų. Čia planuojama statyti daugiabučius.

  Peticijos.lt yra peticija dėl Nadruvos parko. Pasirašykime!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: