Savaitgalio audrų padaryta žala gali siekti 450 tūkst. eurų (0)

Audra | Pixabay.com nuotr.

Audra | Pixabay.com nuotr.

Šalyje tebesitęsiantys audringi orai – liūtys, smarkūs vėjai ir toliau niokoja gyventojų turtą. Po šio savaitgalio draudikai tikisi iki 1000 nukentėjusių klientų pranešimų apie patirtą žalą, jos kaina bus ne mažiau kaip 450 tūkstančių eurų.

„Tai jau trečia didesnė gamtos stichija per pastarąsias dvi savaites, o nuo metų pradžios – devinta didesnė audra. Savaitgalį daugiausiai pranešimų gaunama apie liūčių apsemtus pastatus, ypač pusrūsius, rūsius ir cokolinius aukštus bei juose esantį turtą, vėjo nuplėštus įvairius namų elementus, taip pat klientai praneša apie užvirtusių medžių sulamdytus automobilius. Vidutinis nuostolis siekia 500 eurų“, – sako Artūras Juodeikis, „Lietuvos draudimo“ Žalų departamento direktorius.

Pastarosios audrų paženklintos savaitės, „Lietuvos draudimo“ skaičiavimais, iš viso palietė ne mažiau kaip 2800 bendrovės klientų, vien per jas draudikai suskaičiavo nuostolių už 1,85 milijonus eurų. Įvertinant tai, kad apie pusė Lietuvoje esančių nuosavų namų ir du trečdaliai butų yra neapdrausti, jų savininkams žalas tenka kompensuoti iš savo santaupų.

Dažniausiai gamtos jėgų padaroma žala yra būstų, stogų sugadinimas audros ir stipraus vėjo metu, kiek rečiau kruša, liūtys ir žaibavimas. Dėl stipraus vėjo nuplėšiami stogai ar jų dalys, apgadinami pastato apdailos elementai, vėjas pakelia į orą ir nuneša gyventojų daiktus, pavyzdžiui, batutus, kurie trenkdamiesi į pastatą jį apgadina.

Draudimo ekspertai sako, kad šiltuoju metų laiku audrų ir žaibavimų bei liūčių nuostoliai išauga keletą kartų, lyginant su kitais metų laikais.

„Iš viso šiemet nuo metų pradžios dėl gamtos jėgų žalų nukentėjo daugiau nei 6500 klientų, jiems atlyginta beveik 4 milijonai eurų. Pernai dėl gamtos jėgų žalos iš viso per visus metus buvo registruoti 3560 įvykiai, šiemet šį skaičių jau viršijome ir dar metams neįpusėjus jau atlyginome rekordinį gamtos žalų nuostolį mūsų apsidraudusiems klientams“, – sako A. Juodeikis.

Sinoptikams ir toliau numatant audringus orus, draudimo ekspertai pataria gyventojams, kaip apsaugoti savo turtą: kiemuose, balkonuose, terasose nelaikyti nepritvirtintų daiktų, kuriuos vėjas gali nunešti, lyjant ir žaibuojant sandariai uždaryti visus balkonus, langus, orlaides, išjungti ir ištraukti iš elektros lizdų visus prietaisus. Nestatyti automobilių po medžiais, kuri gali užvirsti, jei įmanoma automobilius laikyti garaže ar po stogine, siekiant apsisaugoti nuo krušos padarinių.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Įvairenybės, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: