Kviečia Rasos šventė Dijūta kalnelyje (video) (0)

Rasos šventė Dijūto kalnelyje | rengėjų nuotr.

Rasos šventė Dijūto kalnelyje | rengėjų nuotr.

Birželio 23 d., antradienį, 19 val., Piliakalnio 10, Šėtijų kaime, Lekėčių seniūnijoje, Šakių r. „Dijuta kalnelis“ bendruomenė kviečia į Rasos šventę.

Pasiruošimas šventei prasidės jau nuo 13 val.: šventinio laužo sukrovimas, stebulių iškėlimas, vartų darymas, vainikų papuošimams ir kita yra neatsiejama šventės dalis. 

Šventinės apeigos prasidės 19 val. ir tęsis iki saulėtekio. Šventės dienotvarkėje: apeiginiai kūriniai, vainikų pynimas, suneštinės vaišės, aukuro užkūrimas, nusilenkimas Saulei, šventinio laužo uždegimas, šokiai ir dainos, vainikėlių mėtymas ant Kupolės medžio ir plukdymas Nemunu…

Šventės dalyvių prašoma neužmiršti pasiimti maisto šventiniam stalui, tvirtų siūlų vainikėliams ir vainikams pinti, indų maistui, kryžiokų ir žvakučių vainikų plukdymui, atsivežti deglų, pasirūpinti degiu skysčiu. Norintys nakvoti turėtų pasirūpinti palapine ir  miegmaišiu. Galima užsisakyti nakvynę ir jurtoje… O mamoms su mažyliais žadama sudaryti sąlygas naudotis atokiau įrengtomis jurtomis!

Šventėje nevartojame jokių svaigalų! Renginį veda folkloro ansamblis „Goštauta“. Kviečiame kartu švęsti didįjį gamtos virsmą, atsigręžti į protėvių išmintį, savo vidinį pasaulį.

„Į šventvietę vyktstama nuo Kauno link Šakių, pravažiavus Zapyškį, už 3 km sukti į dešinę link Kriūkų ir važiuoti panemune 9 km. Prie kelio stulpelio 9/13km. yra du dideli akmenys. Toliau važiuokite į kairėje esantį kalną iki viršaus ir sekite nuorodas kur pasistatyti automobilį. Šventė atvira visiems ir nemokama!“, – skelbia šventės rengėjas, „Dijuta kalnelis“bendruomenės įkūrėjas Renaldas Jančiauskas.

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: