K. Jovaišas. Gyvenimo kokybė. Lietuva – Rusija: 5 : 0 (46)

Dr. Karolis Jovaišas | xxiamzius.lt nuotr.

Dr. Karolis Jovaišas | xxiamzius.lt nuotr.

Kremliaus propaganda, nors veiksminga ir profesionali, yra grindžiama kertiniu principu, primityviu kaip karvės mykimas. Šio principo paskirtis aiški – išaukštinti „nuo kelių pakilusią“ Putino Rusiją ir pažeminti jos agresyvia politika nesižavinčias valstybes.

Dėsninga, kad nuodingos Kemliaus lakštingalos Baltijos šalis laiko nevykėlių klubu, kuriame dominuoja aršūs rusofobai, sugriovę sovietmečiu klestėjusią pramonę, žemės ūkį ir pasiekę tokių „laimėjimų“, kad iš skurdo ir nevilties žmonės geria, žudosi ir balsuoja kojomis.

Deja, „nevykėlių klubas“ pakišo Kremliui riebią kiaulę – praktiškai pagal visus socialinės gerovės ir gyvenimo kokybės standartus jis lenkia Rusiją. Ši aplinkybė, rodanti demokratijos pranašumą prieš autoritarinį režimą, siutina putinistus, kurie iš apmaudo chamiškai juodina Baltijos valstybes.

Šmeižtas – užduotis įmanoma bet nėra jokių garantijų, kad jis nebus demaskuotas. Dėl dviejų priežasčių. Pirma, duomenys apie gyventojų perkamosios galios, demokratijos, saugumo, laimės ir kitus svarbius indeksus, skirtingai nuo Molotovo Ribentropo pakto slaptųjų protokolų, yra vieši.

Antra, kruopščiai patikrintų duomenų pagrindu šiuos indeksus skelbia ne kokios nors įtartinos, už Kremliaus sidabrinius nupirktos kontoros, o autoritetingos institucijos, pvz., Tarptautinis valiutos fondas, Pasaulio bankas, Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija, Eurostatas, etc.

Tokių institucijų ataskaitos ir jų paskelbti indeksai leidžia spręsti, kokiu laipsniu Lietuvoje ir Rusijoje skiriasi gyvenimo kokybė, vertinant ją pagal penkis reikšmingus kriterijus.

Perkamosios galios indeksas – vienas svarbiausių gyvenimo kokybės kriterijų. Štai Rusijos opozicija ironizuoja, kad smunkant žmonių gyvenimo lygiui, zombių propagandos veiksmingumas menksta, o tai reiškia, kad televizorius pralošia šaldytuvui.

Gyvenimo kokybę gerai apibūdina bendrasis vidaus produktas pagal perkamosios galios paritetą (PGP), tenkantį statistiniam gyventojui. PGP apima visą galutinių prekių ir paslaugų vertę rinkos kainomis atsižvelgiant į santykinį pragyvenimo bei infliacijos lygį ir yra išreiškiamas JAV doleriais.

Pagal šį, 2020 m. indeksą, kurį skelbia Tarptautinis valiutos fondas, Lietuva tarp 185 pasaulio valstybių užima 37-tą vietą, Estija – 39-tą, Latvija – 47-tą, o Rusija – 50-tą.

Kyla du klausimai. 13-kos vietų skirtumas tarp Lietuvos ir Rusijos – tai daug ar mažai? Spręskite patys, jeigu būtent per tiek vietų Lietuva atsilieka nuo Suomijos.

Antras klausimas: kodėl nepaisant Estijos sėkmės istorijos, Lietuva šiame reitinge užima aukštesnę vietą o Latviją netgi smarkiai lenkia? Ko gero, dėl netobulos metodikos, todėl reikėtų atsižvelgti į kitą reikšmingą indeksą, kuris viską daugmaž sustato į savo vietas.

Žmogaus socialinės raidos indeksas, be minėto PGP, apima tikėtiną žmogaus gyvenimo trukmę ir išsilavinimo lygį. Reitinguotos pagal šį indeksą, kurį skelbia Jungtinių Tautų plėtros programos Žmogaus socialinės raidos ataskaita, Baltijos sesės išsirikiavo didesnių abejonių nekeliančia seka: Estija – 30-ta, Lietuva – 34-ta, Latvija – 39-ta. Na, o Rusijos pozicija liko panaši – 49-ta.

Minėti indeksai atspindi Lietuvos, kitų Baltijos šalių ir Rusijos socialinio išsivystymo lygį pasaulio kontekste, bet mažai paaiškina, koks yra esminis gyvenimo lygio skirtumas tarp šių valstybių. Juolab, kad žmogus savo turtinę padėtį paprastai vertina pagal nuolatinį pajamų šaltinį.

Vidutinis darbo užmokestis. Eurostato duomenimis 2020 m. 1 ketvirtį šis užmokestis neatskaičius mokesčių (bruto) Lietuvoje buvo 1381 Eur., atskaičius mokesčius (neto) – 879 Eur., o Estijoje ir Latvijoje atitinkamai 1551/ 1257 Eur. ir 1157/846 Eur. Viskas pakankamai skaidru ir aišku.

To nepasakysi apie Rusiją, kuri suvelia tokią painiavą, kad jos statistikoje velnias koją nusilaužtų. Rosstatas, regis laiko nevykusia idėja skelbti, kiek statistinis rusas uždirba atskaičius mokesčius (neto), na, išties kam nervuoti žmones, todėl 2019 m. ketvirtą ketvirtį nurodė tik bruto – 42 595 rub.

Galima drąsiai teigti, kad per koronaviruso pandemiją rusų atlyginimas sumažėjo, bet nebūsiu priekabus, tarkim, jis liko stabilus. Tokiu atveju pagal dabartinį valiutų kursą statistinio ruso atlyginimas netskaičius mokesčių (bruto) 2020 m. pirmą ketvirtį sudarytų apie 546 Eur.

Ar reikia pateikti sveikus skaičius ir po kablelio, siekiant parodyti kokiu santykiu vidutinis lietuvio atlyginimas lenkia rusiškąjį? Klausimas retorinis. Tačiau toks nėra klausimas, apie tai, kad atlyginimų statistika Rusijoje maskuoja milžniškus skrtumus tarp Maskvos ir regionų, tarp turtingiausių ir skurdžiausių.

Žinoma, visada atsiras Batkos Lukašenkos tipo proto bokštas, kuris užsidegęs įrodinės, kad reikia atsižvelgti į maisto, drabužių, avalynės, būsto, komunalinių paslaugų, sveikatos priežiūros, transporto priemonių, benzino, alkoholio ir kitas kainas.

Skubu nuraminti: alkoholio ir rūkalų kainos Rusijoje išties žemos ir jeigu žmogus tenkintųsi tik išimtinai tuo, kad sugadinęs sveikatą šnapsu ir rūkalais, gydytųsi placebo poveikį turinčiais rusiškais vaistais, tai Rusija išties būtų pigių kainų rojus.

Tačiau absoliučios daugumos kasdienio vartojimo prekių – maisto, vaisių, daržovių, drabužių, avalynės kainos Rusijoje yra panašios į lietuviškas o ir komunalinių paslaugų kainos taip sparčiai vejasi lietuviškas, kad klausimas ne tas, ar su jomis susilygins, o tas, kada susilygins.

Svarbus gyvenimo kokybės aspektas – galimybė už kuo mažesnę atlyginimo dalį įsigyti ne bet kokių, o kokybiškų maisto gaminių. Čia Rusija beviltiškai atsilieka ir tai dėsninga. Laisva ir sąžininga konkurencija skatina aukštos kokybės gaminių gamybą – taip yra Lietuvoje, bet ne Rusijoje.

Kaip teigia opozicijos žurnalistė Julija Latynina, pirmos bangos oligarchai turėjo „geležinius kiaušus ir geras smegenis“. Dabartiniu metu padėtis ekonomikoje, įskaitant jos agrarinį sektorių, pasikeitė – joje dominuoja Putino treneriai, masažistai, apsauginiai ir oligarchai, susiję su jėgos struktūromis.

Ar reikia sakyti, kad valdžios proteguojami biznieriai į konkurenciją spjauna iš aukštos varpinės?

Demokratijos indeksas. Kas gali paneigti autoritarinio Putino režimo „nuopelnus“, kad nafta, dujomis, auksu, deimantais ir retaisiais metalais turtingos šalies žmonės skursta? Šie „nuopelnai“ akivaizdūs – įstatymų viršenybės, teismų nepriklausomumo absoliutus ignoravimas, konstitucinių žmogaus teisių ir laisvių išniekinimas.

Ir priešingai, kas gali paneigti, jog Lietuvos ekonominės sėkmės istorija yra neatsiejama nuo realiai veikiančių demokratijos bei laisvos rinkos institutų ir realiai užtikrintų politinių, socialinių, asmeninių žmogaus teisių ir laisvių?

Neatsitiktinai demokratijos indeksas laikomas tokiu svarbiu. Pagal Jungtinės Karalystės kampanijos „Economist Inteligence Unit“ 2020 m. paskelbtą indeksą, Lietuva tarp 167 pasaulio valstybių yra 35-ta, Estija – 27-ta, Latvija – 38-ta. Na, o Rusija, kaip to ir galima tikėtis, užimą „garbingą“ – 134-tą vietą, atsilikdama netgi nuo pokolonijinės, pilietinių karų nualintos Zimbabvės.

Laimės indeksas. Nors paprastai laikoma, kad jausmingumu šaltoki lietuviai gan skeptiškai vertina įvairius savo valstybės veiklos aspektus ir nelaiko savęs laimingais, vis dėlto sociologinė apklausa fiksuoja kitokį rezultatą. Pagal Jungtinių Tautų 2019 m. paskelbtą Pasaulio laimės ataskaitą, Lietuva tarp 156 valstybių užėmė 42-tą vietą, Latvija – 53-ią, Estija – 55-tą. Na, o Rusija yra 68-ta.

Taigi, ne tokie jau ir laimingi lietuviai yra santykinai laimingiausi tarp laimės fontanais netrykštančių kaimynų.

Atsižvelgiant į visumą anksčiau aptartų kriterijų gan išsamiai apibūdinančių gyvenimo kokybę, galima konstatuoti akivaizdžią Lietuvos pergalę prieš Rusiją.

Kuo remiantis galima nuginčyti ar paneigti šią išvadą, grindžiamą solidžiomis ataskaitomis ir indeksais, kuriuos skelbia nešališkos tarptautinės institucijos? Pletkų lygio virtuviniais pokalbiais, pseudoekspertų išvedžiojimais, įžūliai suklastotais faktais, tulžingais vatnikų sapaliojimais?

Vis dėlto nuvertinti Kremliaus gebėjimus būtų lengvabūdiškumo viršūnė. Siekdamas sumenkinti Baltijos šalis, Kremlius naudoja tokią strategiją: 1) pateikia alternatyvią tikrajai, suklastotą statistiką; 2) nutyli reikšmingus faktus o selektyviai atrinktus faktus interpretuoja išimtinai sau palankioje šviesoje; c) taiko abu šiuos būdus, pateikdamas melo ir dezinformacijos miksą viename flakone.

Publicistas Aleksandras Nevzorovas yra apibūdinęs Rusijos kolosą kaip kolektyvinį Čikatilo. Andrejus Čikatilo – tai serijinis žudikas, žagintojas, pedofilas ir kanibalas, įvykdęs 53 žmogžudystes. Nesiimu spręsti, ar A. Nevzorovas teisus, bet nepanašu, kad Kremliaus propagandos guru turėtų švaresnę sąžinę nei Čikatilo.

Kategorijos: Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .

46 komentarai

 1. QQ:

  Kokiu reikalu reik lygint tas dvi valstybes? Išvis kliedesius jau rašot alkas.lt. Esu žemaitis patriotas, bet jau neperlenkit lazdos, provincija naikinama, miesteliuose kur 500+ gyventojų mokyklos uždaromos, kulturinė kastracija visur, nutautėjimas, Lietuviškos televizijos neįmanoma žiurėti, alchogolizmas t.t. ir panašiai ir dar drystate lygintis su kažkuom. Juokiasi puodas kad katinas juodas. Jeigu atvirtai tai gal dar ir nusileidžiam ir Rusijai ir Baltarusijai ir Madagaskarui pagal daug ką. Gyvenimo kokybej svarbu emocinis fonas, o Lietuvoj yra supuvus skylė tas emocinis fonas su savo valdžia perpuvusia, ES padlaiže. Afrikoj žmonės laimingesni. Drystate jus girtis dar kažkuom.

 2. Getas:

  Vidutinis atlyginimas pilnai neatspindi gyventojų socialinės-ekonominės būsenos, nes oligarchai uždirba labai daug, o kai sudėję su skurdžiais padalina, tai ir gaunasi pakenčiamai. Kur dingo decilinis koeficientas, kuris dar gyvavo keltą metų po Sąjūdžio. Socialinė atskirtis yra didelė Lietuvoje, o tai jau nacionalinio saugumo klausimas ir tai rodo didelė emigracija. Siūlyčiau Autoriui nuvykti į artimą mums Suomiją ir sužinoti iš kur jie turi pinigų mokėti keletą kartų didesnius atlyginimus samdomiesiems darbuotojams, kaip privačiame, taip ir viešajame sektoriuje.

  • jo:

   Pastaraisiais metais Lietuvos Gyventojų pajamų diferenciacijos Džinio (Gini) indeksas apylygis su Rusijos (apie 37-38), tai Rusijos mylėtojai turėtų būti patenkinti esama padėtimi, ir turėtų būti nepatenkinti ES nuolatiniais priminimais Lietuvai, kad Lietuvoje ši nelygybė viena didžiausių ES ir raginimais ją mažinti. Pasaulio mastu indeksas apie 37-38 yra vidutinis.

 3. Diedas:

  Įdėjus tokį straipsnį į putindelfį – budulius užkabintų gerai. Plyšautų komentaruose apsiputoję.
  “Pagrindinė” žiniasklaida turi išauklėjusi ištisą armiją nevykėlių, įsitikinusių, kad blogiau kaip Lietuvoje niekur nėra.
  Įdomiausia, kad tie nevykėliai dažnai būna “inteligentai” – mokytojos, daktarai, ypač valdiškų įstaigų darbuotojai, kurie niekur svetur negyvenę, nieko nematę, bet žino kad kitur geriau.

  • Stebėtojas:

   Jo, jo, Rusijoje yra viskas žiauriai gerai: vienas rusų rašytojas nusipirko “Parmezano” sūrio rusiško pakaitalo ir gabaliuką pasiūlė savo šuniui, kuris labai mėgo ėsti tikrą “Parmezaną”. Ir ką gi? Šuo pauostė to pakaitalo gabaliuką ir… neėdė.

 4. Diedas:

  Sovietmečiu, grįžus iš Rusijos, draugų rate buvo būtina palygint kaip pas juos purvina, nevalyva ir absurdiška, palyginant pabrėžiant kad Lietuvoje geriau.
  Ir aš taip pat darydavau. Nes tai buvo tiesa.
  Vėliau, kai pamačiau daugiau Pasaulio ir iki šios dienos aplankiau 32 šalis, betvarkė nebestebina.
  Dauguma šalių yra mažiau tvarkingos negu Lietuva.
  Tai pareina ne nuo valdžios, santvarkos ar geografinės padėties, bet nuo tautos mentaliteto.
  Mes savimi tikrai galim didžiuotis.
  Save pagirt reikia bet kitų žemint ne.
  Kaip ir žmonės, taip ir tautos skirtingų charakterių.
  Graikai, italai, kroatai, rumunai ir t.t. nesureikšminantys šiukšlyno aplink save, nesijaučia blogesniais už vokiečius ar olandus, kurie yra itin tvarkingi.
  Vieni vienoki, kiti kitoki, visi verti pagarbos.
  Bet su rusais tokia politika nepraeina.
  Gyvenau tenai, ginčyjausi iki muštynių, bet jiems įkalta į galvas kad kiti blogesni, privaryta apie visus žeminančių stereotipų, įteigta, kad aplink priešai ir to nepakeisi.
  Tokia ir jų carų politika.
  Varo agresyvią propagandą apie visus kaimynus ir tik ukrainiečiai į agresyvią propagandą atsikerta agresyvia antipropaganda.

  • Bartas:

   Kam Rasija reikalinga , tam , kad parodyti Pasauliui kaip nereikia gyventi.

  • QQ:

   Butent. Gali didžiuotis bet jeigu kitus pradedi žemint tai reiškiasi pats esi mėšlo vertas. Aš ne rusas, kaip sakiau žemaitis, Rusija man nei prie ko. Bet tokie pašiepiamieji straipsniai yra žemo lygio ir sukelia įtarima. Kas pirštais bado tas pats šudu smirdi dažniausiai. Kaip sakiau miesteliuose mokyklos uždarinėjuamos. Tai apie ką ir bekalbėt??? Pati Lietuva greit bus didesnė skylė ir už Rusija ir Baltarusija. Taip aš Lietuvos patriotas, bet turiu proto realiai vertinti situacija ir kritiškai. Gal geriau nusileisti ant žemės momentais reiktų. Kvailas straipsnis katras neneša garbės lietuviams.

   • Stebėtojas:

    Tamstos komentarų tekstai leidžia manyti, kad pats esi… slavų kilmės, nes nei žemaičiams, nei lietuviams nėra būdingos tokios gramatinės sakinių konstrukcijos. Tą tvirtinu kaip lituanistas! Taigi, kaip sakoma, kyšo putinoidinės ausys, tovarišč!

    • QQ:

     Kokios tu kilmes esi molausi, jeigu maskvoj radijos klausaisi lituaniste

     • mociute:

      tovar-isc ku-ku, norint geriau suprasti, butina zinoti ne tik prieso kalba bet ir politika……. O kai ne kurios Maskvos radijo stotys yra tikrai informatyvios
      p.s jeigu save laikai zemaiciu tai labai idomu per kuria upe permestas esi i Zemaitija?

      • QQ:

       Grynakraujis žemaitis jeigu ką. Kiek tik atseksi. Ir ką? Nebegalima Lietuvos kritikuoti??? Patyliu. Visais laikais žemaičiai juokiesi iš Lietuviu padlaižiu ir juoksis. Eikit Merkel rankos bučiuoti, ateis rusai bučiuosit rusui ranka. O žemaitis neivienam nesilenkė ir nesilenks. Nei puslenkiams Vilniečiams, Pusvokiečiuj Landsberg nei dar kokiems. O ką turiu girti šiuolaikine kartą?? Katra kaimus naikina, miesteliuose mokyklas uždaro??? Dundukai. Katrie bando juoktis iš ruso kad kojinės kiauros nors pačiam batai plyšta. Man vienodai ar rusas ar belgas, vokietis ar lietuvis ar dar koks. Jeigu žiuri i sniega ir sakai jis yra žalias tai čia jau negerai su galva kažkam. Jeigu rusas yra geras žmogus tada jis yra geras žmogus jeigu lietuvis yra geras jis yra geras, jeigu vokietis yra geras žmogus jis yra geras, o jeigu blogas tai blogas nesvarbu ar lietuvis ar rusas ar vokietis. Tu manai visi lietuviai yra šventi, oj patikėk kaip ir visur visokiu rasi.

     • Stebėtojas:

      Klausausi ir Rusijos, ir Lenkijos, ir Baltarusijos, ir Vokietijos, ir Italijos radijo laidų. Ir ką? Tai blogai? Žmogus, kuris moka tik vieną (gimtąją) kalbą yra dvasios ubagas… 🤗

    • Žemyna:

     Nebūtina būti slavų kilmės, pakaks mėgti už svetimus atostogauti, maitintis, o vėliau dargi padėkutes už tai gauti… Vienu metu šiek tiek rašyta ir apie Vilniaus, ir apie žemaičių bei kt. moksleivių atostogas, karines stovyklas RU. Vaikai vežti organizuotai, lydimi suaugusiųjų. Tuose straipsniuose minėtos mokytojų ir savivaldybių žmonių pavardės lietuviškos buvo (išsk. Vilnių). O ten atostogaujantiems išdėstoma ,,teisinga” istorija.
     Sykį einu per vieną Vilniaus kiemų, teko pakalbėti su RU m-klos pradinukais. Pirmą kartą susidūriau su tokia vaiko neapykanta LT ir lietuviams. Kiti to būrelio vaikai arba tylėjo, arba priešingai kalbėjo, o tas vaikelis tokios neapykantos pripumpuotas…

 5. stasys:

  Tas nuolatinis noras save palyginti su kuo nors kitu ar kita šalimi jau seniai peržengė bet kokias padorumo normas . To str. išimtinumas tik toks kad vietoj Estijos lyginama Rusija tais metodikos skaičiais kurie niekam nekelia rimto pasitikėjimo . Aš nesakau kad autorius neteisus , sakau kad autorius rašydamas str. patingėjo rasti ir priežastis kodėl taip yra ? Kaip nutiko jog šalis didelė su tokiais gamtos ištekliais ir tokiu potencialu gali taip skurdžiai gyventi ? ir kodėl regioninė politika toje valstybėje tokia apgailėtina ? Kodėl Rusijos federacija kurta pagal Amerikos valstijų pavyzdį nesugebėjo pas save sukurti svajonės visuomenės per trisdešimt metu ? o kažkuriame etape tie procesai galutinai sustojo . Koks sekantis jos vystymosi etapas kai tapo aišku kad ji liko izoliuota dėka savo imperiniu ambicijų ? Juk visa tai liečia tiesiogiai ir piliečių šaldytuvų turinį . Visu žmonių siekis industriniame pasaulyje geriau gyventi liko vienodas ..nevienos tik galimybės . Mano asmenine nuomone reikia kreipti dėmesį į demokratijos indeksą toje šalyje ir jos įrankius kurių dėka piliečiai užsitrina tas ekonomines ir socialines galimybes sau kurios reikalingos tam konkrečiam federacijos vienetui .. Rusija pasirinkdama federacijos modelį nesugebėjo iki galo perimti visu to modelio teikiamu gerųjų aspektu , ji kaip buvo taip ir liko SSRS .. su vienu galios centru Maskvoje .

  • QQ:

   Su pagarba, jūs per daug protingas esate šitiems žurnalistams, komentatoriams.. Čia ne tokio lygio ir kultūros žmonės renkasi. Internete straipsnius rašinėja ir komentarus degradai. Relybė yra tokia jog iš 100 tik 5 procentai žmonių turi normalų IQ ir emocinį intelektą. o tik 1 procentas yra arti genijaus. Alkas.lt su savo visais žurnaliugom ir komentatoriais iš tu 5 procentu pobiški važiuoja i dugną tarp nepraustaburniu degradų sluoksnio. Nėra čia ko stebėtis. Patarimas, su durniukais geriau neprasidėti nes pats gali durniuku patapti. Internetas durniukams.

  • mociute:

   atsibusk, staseli! Juk po 2000-uju kuomet valdzia Rusijoje uzgrobe cekistai buvo pamirstos visos federacijos ir konfederacijos ir vel sugryzo diktatura is kremliaus tai apie koki dar Amerikos valstiju modeli – pavyzdi cia suoki?

   • QQ:

    Koki amerikos valstiju pavizdy? Laukinis kapitalizmas su Mafija priešaky. Galvoji čia JAV ir Rusija daug skiriasi. Naivuolis. Juokio skirtumo nematau. Yra saujele oligarhu katra daro ka nori. Tik rusu liaudies poreikiai mažesni todėl ir bėdnesni nei amerikonai. Bet čia ne minusas o pliusas, mažesnis vartoiškumas mažiau teršiama gamta. Amerikonai, eurpiečiai apsirije kaip paršeliai nebežino ko nori tai čia tokia nauda iš to “geresnio pragyvenimo lygio”? Prišiks gamta ir ateis laikas kada ta gamta parodys špygą.

    • Stebėtojas:

     Troliai toliau trolina? Ura, tovarišči!!!

    • mociute:

     nu jei jau nera jokio skirtumo tai kodel tavo Rusija neturi jokio vargo su norinciais apsigyventi rusiskame “rojuje”?? O stai Amerikai tenka net uztvarus, sienas statytis bei skirti milijardus norinciu patekti i JAV stabdymui???
     Kodel is Rusijos per paskutinius 20 metu ismove neatsigrezdami per 30 000 000 jos pilieciu? Paskaiciuok, kiek tokliu vien i Lietuva atvyke? Ir jeigu turetu galimybes bei salygas, pabegtu dar nemaziau tiek is to Putino “rojaus”……

 6. Mindė:

  Alkas kaip ir delfis pavirto į landzberbinių pakalikų irštvą. Šlykšti skylė paliko.

 7. Žemyna:

  Na, kas šią naktį su „Svoboda” praleidote?
  Turininga buvo.

 8. Gal po 30 metų jau ne su Rusija viešai matuotis mums derėtų…

 9. Žemyna:

  Putinas pasisakė apie Baltijos šalis: vienu sakiniu išdavė tikrąjį Kremliaus planą
  – delfi.lt/news/daily/demaskuok/putinas-pasisake-apie-baltijos-salis-vienu-sakiniu-isdave-tikraji-kremliaus-plana.d?id=84574465#cxrecs_s

  24 d. paradas Raudonojoje a. vyks JONINIŲ proga?

 10. Tvankstas:

  Kaip Stalinas pirmajame ž… junge Rusijai (1917-1991) buvo ‘šeškė’ Pasaulio Architekto rankose, taip ir Putinas antrajame junge nuo 1991 m. tokia pati ‘šeškė’.
  Rusijos žmonėms nelemta pakilti, sukurti sau gyvenimą – tai tęsiasi 103 metai. Ir tęsis tikriausiai tol, kol bus sunaikinta Rusija ir rusų tauta.
  Šito nesuvokiant, belieka koliotis buitiniu lygiu, apsibrėžiant save arba Rusijos nekentėju, arba Rusijos mylėtoju.

 11. mociute:

  zvilgtelk i veidrodi ir isvysi jame tikrini buduli ir pedopfilu gyneja…..
  Uzuojauta.

 12. Žemyna:

  Girdėjote apie atidengtą Lenino statulą Gelzenkirchene, DE?
  – tv.lrytas.lt/zinios/pasaulis/2020/06/21/news/vokietijoje-atidengtas-v-lenino-paminklas-i-ceremonija-susirinko-keli-simtai-zmoniu-15352365/
  Susirinko apie 200 žmonių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: