Gulantiems į ligonines teks išsitirti dėl koronaviso (0)

Ligoninė | sam.lt nuotr.

Ligoninė | sam.lt nuotr.

Į ligonines numatytam gydymui, t. y. operacijoms, planinėms procedūroms, guldomi ligoniai ir toliau bus tiriami dėl koronaviruso (COVID-19). Toks tyrimas turi būti atliktas likus ne daugiau nei 48 valandoms iki ligonio guldymo į ligoninę. Jis gali būti atliekamas tiek pačiose gydymo įstaigose, tiek ir judriose patikrinimo vietose, į kurias žmonės, gavę siuntimą, turi užsirašyti patys.

Tai numatyta sveikatos apsaugos ministro – valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo – priimtame sprendime.

Svarbu tai, kad, jei atsakymas per 48 valandas negaunamas, ligoniui reikalingas planinis gydymas turi būti teikiamas nelaukiant. Tai reiškia, kad visą pagalbą, kuri reikalinga žmogui, jis gaus kaip ir planuota.

Tuo metu, jei nustatoma, jog žmogus yra užsikrėtęs, t. y. gaunamas teigiamas atsakymas, dėl planinių paslaugų galimo atidėjimo sprendžia paslaugas teiksiantis gydytojas specialistas.

Jeigu tyrimas atliekamas toje pačioje įstaigoje, kur žmogus bus gydomas, tol, kol negautas atsakymas, ar jis yra užsikrėtęs ar ne, ligonis palatoje turi būti vienas. Numatyta, kad darbuotojai tais atvejais, jei žmogui nėra pasireiškę ūmiai kvėpavimo takų užkratui  būdingi ligos požymiai, turėtų naudoti ne žemesnio kaip II lygio asmens apsaugos priemones. Tais  atvejais, kai žmogaus sveikatos būklės negalima nustatyti ar jam yra pasireiškę ūmiai kvėpavimo takų infekcijai būdingi ligos požymiai – turi būti naudojama ne žemesnio kaip III saugumo lygio asmens apsaugos priemonės. 

Tuo atveju, jeigu ligonis į ligoninę guldomas ilgesniam gydymui ir tyrimas koronavirusinei užkratui nustatyti atliekamas judrioje patikros vietoje, pats ligonis, gavęs šeimos gydytojo arba gydytojo specialisto siuntimą, turi užsirašyti Karštąja koronos linija 1808, nurodydamas, kad reikalingas tyrimas prieš numatytą gydymą ligoninėje.

Ligoniams, kuriems teikiamos vadinamosios dienos stacionaro paslaugos, t. y. kai ryte žmogus atvyksta į gydymo įstaigą, kur jam atliekamos procedūros, teikiama numatyta pagalba, o vakare grįžta į namus, tyrimas koronavirusiniam užkratui nustatyti atliekamas tik tuo atveju, jei žmogus jaučia šiai ligai būdingus požymius.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Sveikata, Visi įrašai | Žymos: , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: