Nacionaliniai ir regioniniai parkai ragina švarinti gamtą (0)

pixabay.com nuotr.

pixabay.com nuotr.

Vasarai įsibėgėjant vis daugiau laiko praleidžiame gamtoje: lankome nacionalinius ir regioninius parkus, miškus, pažintinius takus, apžvalgos aikšteles, tačiau kaip bebūtų gaila, šiose vietose dažnai randame ne tik grožį, bet ir lankytojų kultūros stokos pėdsakus – paliktas šiukšles.

Tad Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba (VSTT) ir saugomų teritorijų direkcijos skelbia vajų „Misija: švari vasara!“, kviesdama poilsiaujant gamtoje nelikti abejingais, pastebėti joje atsirandančius aplinkosauginius pažeidimus ir, svarbiausia, nepatingėti jų sutvarkyti.

Nacionalinių ir regioninių parkų lankytojai raginami užsukti į lankytojų informacijos centrus pasiimti šiukšlėms rinkti skirtus maišelius. Surinktas šiukšles, esant galimybei, siūloma išrūšiuoti ir išmesti į artimiausius rūšiavimo konteinerius.

„Juk gamta savo lankytojų pasirinkti negali, todėl pagalba iš sąmoningų žmonių jai yra neįkainojama. Nepamiškite, jog jūsų pasiekimai gali tapti įkvėpimu kitiems, tad savo darbus įamžinkite ir dalinkitės jais naudodami grotažymę #misijasvarivasara savo socialiniuose tinkluose arba Facebook grupėje „Gamtos herojai“.

Joje rasite ir daugiau bendraminčių, manančių jog savanoriškas aplinkos tvarkymas gali trukti ilgiau nei vieną dieną metuose ir tapti neatsiejama gyvenimo būdo dalimi bei turėsite galimybę laimėti dovanų, padėsiančių tausoti aplinką“, – rašoma VSTT pranešime.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: