„Mėnuo Juodaragis“ vasaros pabaigoje rengia Kaukynes (1)

„Mėnuo Juodaragis“ vasaros pabaigoje rengia Kaukynes | S. Rupšio nuotr.

„Mėnuo Juodaragis“ vasaros pabaigoje rengia Kaukynes | S. Rupšio nuotr.

Rugpjūčio 27–30 d., nepriklausomos savitos muzikos ir šiuolaikinės baltų kultūros šventės „Mėnuo Juodaragis“ rengėjai ištikimiausius lankytojus pakvies į ypatingą bendruomeninį renginį – „MJR Kaukynes XXI½“, kurios vyks Dūburio ežero saloje, Zarasų raj. Ten pat vasaros metu laukia dar keli įvykiai – „Juodaragio vaikų stovykla“, bei senųjų amatų dirbtuvės.

Tuo tarpu numatytoji pilnos apimties šventė „Mėnuo Juodaragis XXII“, kuriame laukta per 6000 lankytojų, perkeliamas į 2021 metus. Lankytojai įsigytus bilietus galės panaudoti kitais metais, arba skirti kaip paramą šventės organizacijai, arba grąžinti nuo liepos 1 d.

„Pagal numatytus ribojimus ir saugumo reikalavimus, kurių atsakingai laikomės, surengti pilnos apimties šventę šiemet jokių galimybių nėra. – sako renginio vadovas Ugnius Liogė. – Tačiau visa komanda nutarėme, kad palikti šią vasarą išvis be veiksmo, viską atšaukus, būtų neteisinga, juolab jau pernai buvome paskelbę šventės pertrauką. Dabar kaip niekad stipriai jaučiame, kad „Mėnuo Juodaragis“ nėra vien šventė, pramoginis renginys – tai jau susiformavusi gausi bendruomenė ir gyvas kultūrinis judėjimas. Todėl vasarą pabaigsime šiems žmonėms skirtu įvykiu, kokio dar nėra buvę – Juodaragio Kaukynėmis.”

Pasak rengėjų, tai bus neįprasto pobūdžio renginys – patirčių stovykla ir mitologinė misterija, kur praktiškai visi atvykusieji taps dalyviais. Vietoj įprastų keturių muzikos scenų šiemet veiks dvi, jose pasirodys grupės tik iš Baltijos šalių. Rengėjai tikisi nustebinti ir vienu kitu kolektyvu iš tolimesnių šalių. Greta muzikinės programos bus pristatomi senieji amatai, vyks paskaitos, kūrybinės dirbtuvės, sporto žaidynės, įvairūs baltų meno ir papročių projektai.

„Mėnuo Juodaragis“ vasaros pabaigoje rengia Kaukynes | R. Šeškaičio nuotr.

„Mėnuo Juodaragis“ vasaros pabaigoje rengia Kaukynes | R. Šeškaičio nuotr.

„Tai tarsi tarpsnis tarp buvusios 21-osios ir būsimo 22-osios MJR šventės, savotiška „pusšventė“, todėl ir pavadintas „MJR Kaukynės XXI½“. Tuo pačiu tai visiškai naujas, kitoks renginys“, – teigia U. Liogė. – Mus pačius, rengėjus, itin intriguoja šio įvykio tema, kurią atnešė pats gyvenimas – tai kaukai ir kaukės. Kone kiekvienas žmogus šiemet dėvėjo kaukę, tačiau nedaugelis žino, kad jos pavadinimas kilęs iš labai ypatingų mitologinių būtybių – kaukų. Šią paslaptingą temą ir išskleisime itin spalvingoje misterijoje.“

„MJR Kaukynes“ galės aplankyti 900 žiūrovų, kiek leidžia galiojantys ribojimai. Ištikimiausi „Mėnesio Juodaragio“ lankytojai bilietus galės įsigyti nuo liepos 2 d., jų kaina – 77 eurai.

„Mėnuo Juodaragis“ vasaros pabaigoje rengia Kaukynes | K. Šešelgio nuotr.

„Mėnuo Juodaragis“ vasaros pabaigoje rengia Kaukynes | K. Šešelgio nuotr.

Rengėjai atkreipia dėmesį, kad vasarą Dūburio saloje rengs dar vieną mokomajį renginį – „Juodaragio vaikų stovyklą“, į kurią kviečiami 7–14 metų vaikai su savo tėvais. Pernai prasidėjęs projektas viršijo rengėjų lūkesčius, tad šiemet tęsiamas didesne apimtimi – stovykla vyks 2020 m. liepos 27 – rugpjūčio 2 dienomis ir priims apie 70 vaikų.

Pagrindinis šventės „Mėnuo Juodaragis XXII“ vyksmas perkeliamas į ateinančių metų rugpjūtį. Pasak rengėjų, bilietus jau yra  įsigiję 2000 lankytojų, todėl nuspręsta juos perkelti kitiems metams arba grąžinti. O į šių metų specialius „Mėnesio Juodaragio“ renginius bus platinami atskiri bilietai.

„Mėnuo Juodaragis“ vasaros pabaigoje rengia Kaukynes | M. Puidos nuotr.

„Mėnuo Juodaragis“ vasaros pabaigoje rengia Kaukynes | M. Puidos nuotr.

Šventės rengėjai linki šią vasarą būti sveikiems, nestokoti tarpusavio šilumos ir svarbių atradimų, bei žada, kad didysis MJR vyksmas kitais metais sugrįš dar gražesnis ir galingesnis.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: