Pradedama teikti nauja paslauga Lietuvos kultūros paveldo vertybių savininkams ir valdytojams (0)

Pradedama teikti nauja paslauga Lietuvos kultūros paveldo vertybių savininkams ir valdytojams | FIXUS Mobilis projekto nuotr.

Pradedama teikti nauja paslauga Lietuvos kultūros paveldo vertybių savininkams ir valdytojams | FIXUS Mobilis projekto nuotr.

Į nekilnojamųjų Kultūros vertybių registrą Lietuvoje yra įtraukta daugiau nei 20 000 kultūros paveldo vertybių. Gruodžio mėnesį prasidėjęs projektas FIXUS Mobilis suteikia galimybę šių objektų savininkams ir valdytojams, susiduriantiems su jų priežiūros problemomis, gauti nemokamą pagalbą. Per trejus projekto įgyvendinimo metus žadama suteikti nemokamas paslaugas 200 objektų.

FIXUS Mobilis projektu, kurio pagrindiniai vykdytojai yra Kultūros paveldo centras ir Kultūros infrastruktūros centras, siekiama gerinti kultūros paveldo vertybių valdymą, skatinant kokybišką pastatų priežiūrą.

„Daugumai kultūros paveldo vertybių priežiūros problemų kyla dėl pastatų valdymo žinių trūkumo bei prevencinių priežiūros įgūdžių stokos. Valstybės teikiama parama vertybių tvarkybos darbams iki šiol pasiekia dar nedidelį skaičių paveldo vertybių. Projektas FIXUS Mobilis padės spręsti šias problemas, paveldo vertybių savininkams teikdamas nemokamas kultūros vertybių objektų priežiūros ir konsultavimo paslaugas“, – teigia FIXUS Mobilis projekto vadovė Erika Kielė.

 Pradedama teikti nauja paslauga Lietuvos kultūros paveldo vertybių savininkams ir valdytojams | FIXUS Mobilis projekto nuotr.

Pradedama teikti nauja paslauga Lietuvos kultūros paveldo vertybių savininkams ir valdytojams | FIXUS Mobilis projekto nuotr.

Pretenduoti į nemokamas prevencinės priežiūros paslaugas gali kiekvienas kultūros paveldo vertybių savininkas ir valdytojas. Viešai atrinktus vertybių savininkus konsultuos ir nedidelius priežiūros darbus atliks specialiai šiam projektui suburtos trys mobiliosios komandos. Šios profesionalų komandos-dirbtuvės tirs bei teiks savininkams ataskaitas apie atrinktų vertybių būklę, patars, atliks nedidelius priežiūros darbus, parengs individualų prevencinės priežiūros kalendorių – planą.

„Pasitelkiant greitąją FIXUS Mobilis pagalbą užkertamas kelias didesniems nekilnojamųjų kultūros paveldo vertybių pažeidimams, kuriems po tam tikro laiko reikėtų rimtesnių avarinės būklės panaikinimo, konservavimo ar restauravimo darbų, taip pat gilinamos kultūros paveldo valdytojų žinios apie turimas vertybes bei jų priežiūrą“, – teigia FIXUS Mobilis projekto vadovė Viltė Janušauskaitė.

Viso projekto metu vyks vieši pristatymai, konsultacijos, seminarai ir praktiniai mokymai, skirti bendruomenėms bei kultūros paveldo vertybių savininkams ir valdytojams. Rengiami renginiai suteiks ne tik galimybę vertybių valdytojams gerinti praktinius prevencinės priežiūros įgūdžius, bet ir informuos visuomenę apie kultūros paveldo vertybių reikšmingumą.

Projektas svarbus ne tik minėtiems savininkams ir valdytojams, FIXUS Mobilis skleis žinią visuomenei, jog paveldas – mūsų ryšys su praeitimi ir ateities pagrindas, todėl rūpintis reikšmingais pastatais reikia šiandien. Paveldo nuolatinė priežiūra yra būtina, siekiant išvengti rimtos žalos ir brangių darbų ateityje. Mūsų visų tikslas bendras – veikti kartu ir išsaugoti mūsų praeitį ateičiai.

Projektas finansuojamas iš Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo kultūros programos 2014–2021 m. lėšų. Projekto pavadinimas: FIXUS, projekto kodas: LT04-2-KM-TF-001

Kategorijos: Kultūra, Kultūros paveldas, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: