N. Venckienė. Prezidentūra, L. Slušnys ir Garliava (27)

Tiesos | Alkas.lt, M.Kavaliausko nuotr.

Tiesos | Alkas.lt, M.Kavaliausko nuotr.

Respublikos Prezidentas yra valstybės vadovas. Jis atstovauja Lietuvos valstybei ir daro visa, kas jam pavesta Konstitucijos ir įstatymų (Lietuvos Respublikos Konstitucijos 77 straipsnis). Prezidentas prisiekia Tautai būti ištikimas Lietuvos Respublikai ir Konstitucijai, gerbti ir vykdyti įstatymus, saugoti Lietuvos žemių vientisumą; prisiekia sąžiningai eiti savo pareigas ir būti visiems lygiai teisingas; prisiekia visomis išgalėmis stiprinti Lietuvos nepriklausomybę, tarnauti Tėvynei, demokratijai, Lietuvos žmonių gerovei (Lietuvos Respublikos Prezidento įstatymo 4 straipsnis).

Tiek kandidatas į Prezidentus, tiek išrinktasis Respublikos Prezidentas turi dešimtis patarėjų įvairiais klausimais. Mes įsivaizduojame, kad kandidatui į Prezidentus ar Prezidentui turėtų patarinėti dori ir sąžiningi, geriausi savo srities specialistai, kompetentingi asmenys. Ar taip yra iš tiesų?

Kai 2018 m. rugsėjo 17 d. Gitanas Nausėda pranešė kandidatuosiantis prezidento rinkimuose, tarp jį atlydėjusių matėme vaikų psichiatrą Liną Slušnį. Tiesa, dėl šio patarėjo kandidatui G.Nausėdai teko teisintis prieš visuomenę, kai prie jo rinkimų štabo buvo surengtas piketas, reikalaujantis išbraukti L.Slušnį iš patarėjų komandos. Piliečiai priminė kandidatui į prezidentus skandalingą Švėkšną. Vaikų psichiatras Linas Slušnys, dirbęs Švėkšnos specialiojo ugdymo centre, ir turėjęs informacijos apie seksualiai išnaudojamus vaikus, į teisėsaugos institucijas niekada nesikreipė. Kilus triukšmui, L. Slušnys neva nebuvo įtrauktas į komandą. Kažin. Juk L. Slušnys gyrėsi, kad su Nausėdomis bendrauja šeimomis. Tikriausiai ir patarinėja.

Dėl L. Slušnio ir jo ryšių kyla daugybė klausimų. Ką galėjo turėti bendro Profesorius Vytautas Landsbergis, jo žmona su L. Slušniu, kad įtraukė Liną Slušnį į daugiau nei prieš du dešimtmečius įkurto fondo valdybą?  Kaip galėjo L. Slušnys, slėpęs nuo teisėsaugos vaikų seksualinio išnaudojimo faktus, vadovauti Lietuvos žurnalistų ir leidėjų etikos komisijai? „Etiškas“ L. Slušnys, kuris slėpė nusikaltimus prieš vaikus?

Viešai matėme L.Slušnio nuotraukas ne tik su Prezidentu Gitanu Nausėda, bet ir su buvusia Prezidente Dalia Grybauskaite. Pasirodo, kad tiek Prezidentė Grybauskaitė, tiek Prezidentas G. Nausėda rado bendrą kalbą su L. Slušniu. D. Grybauskaitės prezidentavimo laiku įvyko Garliavos šturmas, buvo panaudota psichologinė ir fizinė jėga prieš vaiką. Be L. Slušnio patarimų? Be D. Grybauskaitės žinios?

Antstolės Sonatos Vaicekauskienės 2012-05-03 patvarkyme dėl priverstinio teismo sprendimo vykdymo perduodant Deimantę Kedytę jos motinai L. Stankūnaitei, vadovaujantis L. Slušnio rekomendacijomis, nurodyta: „Deimantės Kedytės rankas (jei reikės) nuo suaugusių asmenų, daiktų, jei ji į juos įsikabinus, atitrauks Vaiko teisių apsaugos skyriaus specialistės.“ Vaikų ir paauglių psichiatras Linas Slušnys savo rekomendacijose pažymėjo, kad susidarius situacijai, jog mergaitė įsitveria ar stipriai įsikimba į kurį nors suaugusįjį, jos atplėšimas nuo suaugusio, kuris nepadeda išvengti susidariusios krizinės situacijos, nėra traktuotinas kaip fizinis smurtas.

Taip, Lietuvos valstybės vardu paskelbtas teismo sprendimas perduoti Deimantę jos motinai L. Stankūnaitei, neišnagrinėjus pedofilijos bylos, neįvykdžius 2009 m. spalio 6 d. Vilniaus apygardos teismo nutarties dėl įtarimų pareiškimo L. Stankūnaitei bendrininkavus tvirkinant vaiką. Ne kieno nors kito, bet Lietuvos valstybės vardu 2012 m. gegužės 17 d. įvykdytas teismo sprendimas. Ar vaizdo įraše, darytame 2012 m. gegužės 17 d. Garliavoje namo viduje, Lietuvos valstybės vadovas, Vyriausybės vadovas, Seimo nariai, kiti pareigūnai nemato prievartos prieš vaiką? Ar vaiko klyksmas, jo draskymas yra normalu, teisinga ir teisėta? Kokius vaikus jie augina? Kas juos pačius pagimdė, užaugino, kad jie nemato to, ką matome mes?

Aštuonerius metus slėptas video įrašas, padarytas 2012 m. gegužės 17 d. namo viduje Garliavoje, kurio nematė nei 2008 m. Lietuvos Respublikos Seimas, naikindamas mano kaip teisėjos neliečiamybę, nei 2012 m. Seimas, naikindamas mano kaip Seimo narės neliečiamybę, nei Jungtinių Amerikos Valstijų Vyriausybė ir teismai, spręsdami ekstradicijos prašymą, per klaidą atiduotas į mano rankas, dabar buvo išsiųstas visiems. Taip pat ir Prezidentūrai. Jokios reakcijos. Ką tai reiškia? Kad prievarta prieš vaiką yra teisėta? Kad teismo sprendimai neva turi būti vykdomi, nepaisant nei įstatymų, nei Tarptautinių konvencijų dėl prievartos vaikui negalimumo, nei vaiko norų? Paimant vaiką jėga, kuri pagal L. Slušnį nebus traktuotina kaip fizinis smurtas?

 Vykdant mergaitės grobimą 2012 m. gegužės 17 d. dalyvavo asmenys, kurie dalijo ir tebedalija valstybės vadovams patarimus kaip valdyti šalį. Tie, kurie patarinėjo kaip grobti mergaitę, kaip ją draskyti, bendravo su Prezidente D.Grybauskaite, bendrauja ir su dabartiniu Prezidentu G.Nausėda. Ar asmenys, kurie patarinėjo antstolei S. Vaicekauskienei jėga paimti seksualiai išnaudotą vaiką Garliavoje, gali patarinėti vaiko teisių klausimais aukščiausias pareigas užimantiems asmenims valstybėje?

Į viešumą patekus aštuonerius metus slėptam 2012 m. gegužės 17 d. vaizdo įrašui, patvirtinančiam valstybės vardu taikomą psichologinį bei fizinį smurtą prieš vaiką, ir nesant jokios aukščiausiųjų valstybės pareigūnų reakcijos, darytina išvada, kad smurtas prieš vaiką jiems nėra blogis, kad jėga prieš vaiką yra toleruotina.

Ar Prezidentas atstovauja Lietuvos valstybei, sąžiningai eina savo pareigas, tarnauja Tėvynei, demokratijai, Lietuvos žmonių gerovei, jeigu apsimeta, kad nemato akivaizdžiai taikytos prievartos prieš vaiką? Jeigu Prezidentui nerūpi valstybės pareigūnų taikyta fizinė jėga vaikui, dabartinio ministro pirmininko Sauliaus Skvernelio atsiųstų į Garliavą 240 policininkų veiksmai, tai kas tada gali rūpėti valstybės vadovui? Kelionės? „Atsitiktiniai“ berniukų klausimai?

Prezidentūra ir tie, kurie saugojo bei gynė vaiką Garliavoje, yra skirtinguose krantuose. Jeigu Prezidento patarėjais yra asmenys, kuriems vaiko atplėšimas, jėgos naudojimas prieš vaiką nėra traktuotinas kaip fizinis smurtas, tai tik dar kartą patvirtina, kad tarp dviejų krantų žiojėja pragarmė.

 

 

Kategorijos: Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .

27 komentarai

 1. Tvankstas:

  Gražiai gražu – viena Neringa visą Lietuvos demokratiją su visom institucijom uždarė į protinį šiktuką šaškių lentoje.
  Kokia silpna demokratija, per 2500 metų nieko nepasiekė – tik melu ir apgaule laikosi.

 2. Kęstutis:

  Už tai Slušnys “užsitarnavo” šiltą vietelę seime – rinkimuose kandidatuos su konservatoriais. Ten dauguma tokių – Šedbaras, Slušnys, Gabrielius ir …

  • mociute:

   cia tai jau tikrai akibrokstas! Negana kad konservatoriai itrauke i rinkimu sarasa uolia karbauskiniu patarnautoja UK A. Asanaviciute, atseit, Londono lietuviu bendrijos pirmininke (pati daugiau nei 20 metu gyveniu Londone ir neteko girdeti kas kur ir kada ana isrinko (paskyre)??? kuri pastoviai dergia emigrantus, meluoja ar siap nesamones kliedi ir kurios tiesiog nemegsta Britanijos lietuviai – negi Tevynes sajunga susiruose susinaikinti pati save??? Juk butent uzsieniuose gyvenantys lietuviai iki siolei buvo ju istikimiausi rinkejai, tik 2012 buvo kazkaip keistai suskaiciuoti balsai kadangi po 4 valandas eilese prabalsuoti laukusiu UK lietuviu absoliuciai NIEKAS nesirenge balsuoti uz Degutiene o visi balsai turejo atitekti N.Venckienei.
   Jau nuo 2000 kai i seima sulindo “nusipelne gyventi geriau” sulig kiekvienais rinkimais pati auksciausia Lietuvos valdzios institucija – seimas gramzdinamas i neisilavinusiu, buku neismaneliu liuna kuriame vietos atsiranda visokiems grazuliams ir i ji panasimems

 3. albertas:

  Neringai galime pasakyti,, kad truputį pažengėme į priekį. Jurgitos J. pasiūlytiems 10 demokratinių judėjimų. turime laikiną visus vienijantį obalsį: DAUGIAU TEISINGUMO. Jį bet kada galės jie pakeisti į geresnį, jei matys tai reikallinga. Kad neužsisėdėjus per ilgai šnekyklose ir tupyklose, yra pasiūlytas pradinis vadovavimo branduolys – po vieną iš kiekvieno judėjimo. Tegu tie delegatai susiriša ir pradeda bendrauti. Kaip mokinukai nuotolinėje pamokoje. Nereikia norėti suvežti į vieną vietą, tuoj išgirsime iš trukdytojų, kad negalima, draudžiama. Kiekvienas judėjimas atlieka namų darbą – paruošia startinį dešimtuką, kurį pasiųs į pėsčiųjų žygį, į žygeivius – į rinkimus. Sekantis etapas – vieningo sąrašo sudarymas, neiškeliant nei vieno judėjimo į priekį.

 4. Romas:

  Epiktetas (Sokrato mokinys) rašydavo labai savitai, užduodamas trumpus klausimus: ” Nederlius? Sausra? Bet tu pasėjai? Kas priklauso nuo tavęs, padarei? Ir būk ramus…”
  Tai labai svarbi nuostata ir sugebėjimas – atlikti viską, kas priklauso nuo tavęs ir ( nepaisant visko ) išlikti ramiam. Nes gyventi įtampoje, negatyve – tai būti su skylėtu “indu” iš kurio, kaip iš rėčio išbėga gyvybinė energija ir dieviškumas. Dievo ieškoti nereikia, jis visur-esantis. Kai “indas” sveikas, dieviškumas žmoguje kaupiasi…
  Žaviuosi Neringa, kuri prie šitokio spaudimo ir persekiojimo, sugeba padaryti viską, kas nuo jos priklauso. Tai puikus pavyzdys mums visiems.
  Su Dievu…

 5. LosAngeles:

  dar vienas varnas paminetas… o varnas varnui juk nekerta, vat ir klostosi tokiu ‘specialistu’ karjeros sekmingai. ir cia pataria, ir ten pataria…. visiems prezidentams tinkamas. turim viena ministeri visoms valdzioms tinkama, turime patareja visiems prezidentams tinkama, daug dar ko turime…
  balsas tyruose

 6. albertas:

  Išgirstu nuogąstavimų, ar nebus, prisidengiant matematika, kažkaip apdumiami norintys suvienyti savo jėgas? Atsakau: taip būtų, jei kas pradėtų skelbti naują matematiką – šiandien 2×2 tai 4, o nuo rytdienos bus 5…Užduotis vieningam sąrašui yra abiturientų lygio, nieko čia neįpinsi. Pvz., paimant pirmąjį dešimtuką vieningam sąrašui (po vieną iš kiekvieno judėjimo), žmogus iš trečiojo judėjimo atsitiktinai pateko į devintą vietą. Klausimas: kelintą vietą turi užimti kitas žmogus iš trečiojo judėjimo, įjungiant antrąjį dešimtuką į bendrą sąrašą, stengiantis išlaikyti principą – visų judėjimų startinės pozicijos turi būti vienodos? Teisingas atsakymas čia yra tik vienas. Baigiam ruošti namų darbus. 10 judėjimų po 10 kandidatų. Šio mėnesio pabaigoje galėsite sudarysite jungtinį sąrašą.

 7. albertas:

  Kęstučiui: nežinau, ar Jūs abiturientas, bet Jūsų apibendrinantis atsakymas visiškai teisingas. Tinkate būti patarėju besivienijantiems. Gabaliukas ateičiai: trečiajam dešimtukui atsitiktinumai prasideda iš naujo. Yra ne vienas būdas, kaip sukurti atsitiktinumus, svarbu, kad viskas vyktų be apgaulių, stebint judėjimų atstovams. Tie gabaliukai skirti kitiems, ne Kęstučiui. Manau, kad jis tą lygį jau yra pasiekęs.

  • Arūnas:

   nesu būti tinkamu patarėju besivienijantiems, bet prisimenu ką kažkada kalbėjo R. Ozolas ir man patiko: protingiems rinkėjams sąrašas turi būti pateikiamas abėcėlės tvarka, o rinkėjai reitinguodami atsirinks labiausiai tinkamus (negalvojantys rinkėjai dažniausiainereitinguoja). Antroje vietoje man patiko siūlymas sąrašą sudaryti burtų keliu. O “21” principas tai tinkamas tik tam norinčiajam patekti ir turinčiam kažkiek vilties.

 8. Žemyna:

  Karolis Venckus apie Liną Slušnį – konservatorių kandidatą į Seimą
  – tiesos.lt/index.php/tinklarastis/straipsnis/karolis-venckus-apie-lina-slusni-konservatoriu-kandidata-i-seima

 9. Žemyna:

  Tik ką gavau, pati dar nežiūrėjau – duodu jums darbo nakčiai:

  ”Šiuo adresu yra įdomių įrašų aktualiomis temomis, pradedant Landabergiais, Čijauskais, baigiant komentarais dėl klykiančios Deimantės Kedytės pagrobimo ir Venckienės bylos.
  – htt ps://youtu.be/3JO1d0XM938 ”

  ir Vytautas Matulevičius
  – htt ps://www.youtube.com/watch?v=ItBPzquCYjk

 10. Janina:

  “Ar Prezidentas atstovauja Lietuvos valstybei, sąžiningai eina savo pareigas, tarnauja Tėvynei, demokratijai, Lietuvos žmonių gerovei, jeigu apsimeta, kad nemato akivaizdžiai taikytos prievartos prieš vaiką? Jeigu Prezidentui nerūpi valstybės pareigūnų taikyta fizinė jėga vaikui, dabartinio ministro pirmininko Sauliaus Skvernelio atsiųstų į Garliavą 240 policininkų veiksmai, tai kas tada gali rūpėti valstybės vadovui? Kelionės?”,- labai teisingi p. Neringos žodžiai. Belieka tik melstis už šią kankinę dar turinčią jėgų sakyti į akis buv. lietuviškų pokario stribynų ainiams TIESĄ…

 11. O:

  Tie dešimtukai nėra įpareigojimas. jie atsirado natūraliai, perskaičius Jurgitos J. straipsnį (jis čia pat, Alke, skyrelyje Akiračiai). Norėjome jos pasiūlytą apsijungti tinkamų judėjimų skaičių sumažinti, nieko neišėjo, visi turi neabejotinų nuopelnų. Kiek panorės, matysime. Ribos,, kaip suprantate, nuo 0 iki 10. Čia kaip su veršeliu – jį tempi prie kibiro su pienu, o jis atatupstas spiriasi atgal. Atsiprašau už tokį palyginimą, nieko nenorėjau įžeisti.

 12. albertas:

  Arūnui. Jūs gal kai ką ne taip supratote. Mes visiškai nenorime kištis, kokiu būdu kiekvienas judėjimas nustatys einančių į jungtinį sąrašą eilutę. Mes kalbame, tik apie jungtinio (startinio) sąrašo tinkamą sudarymą.Tik vien burtai duos.per didelį išsibarstymą. Metodas, kurį Jūs pavadinote ’21’, leidžia išlyginti starto liniją, nieko nenuskraudžiant ir neiškeliant į priekį nė vieno judėjimo. Kartoju detaliau: jei kažkurio judėjimo delegatui burtų keliu teko pvz. devintoji (priešpaskutinė tame dešimtuke) vieta, tai sekantį dešimtuką sudarant, to judėjimo kitam atstovui jau ne burtų keliu turi būti suteikta dvylikta vieta. Jei panorės apsijungti 7 judėjimai, sąrašas bus pildomas septynetais, po vieną žmogų septynete iš kiekvieno judėjimo. Kad būtumėte labiau užtikrinti, galima pasikviesti du matematikus iš skirtingų vietų į patarėjus. Matematika pasaulyje yra viena,. muštynių nekils.

 13. stasys:

  Melo presai N.Venckienės vėl pagamino nauja surogatą . Tikėk mielas jautrus pilietį tuo kuo niekas niekada nėra matęs ir girdėjęs . Prisidėk akcijomis ir dūsavimais savo, renk viešus piketus prie Prezidentūros , kelk šurmulį Seime ir klausk kur mergaitė ir labai abejok jos tolesniu likimu ir tuo ar liks ta ponia Neringa gyva jei ja į Lietuvą kartais ir JAV pervežtu . O toliau viskas kaip pasakoje ..didelis ‚rūpestis‘ dėl pradangintu jei kaltinimu ir nenumaldomas siekis teisiniu lengvatų sau , lig niekur niekas nenukeliavo anapilin ir tai jau tapo neprivaloma visuomenei žinoti . Skaitau laikrašti teismas leido jei nuimti kojos apykoje ir jau nebesvarbu kur ta ponia naktimis po Lietuva ruošiasi šlitinėti .. gal susiras dar kokia auką ..kuria vėl teks vaduoti tik jau ropšiantis per jos tėvų daugiabučio langą ? . Viso to moralo mintis..viskas galima jei tik Teismas nedraudžia .. bet ar tikrai tik teismas reguliuoja visuomenės bendruomeninius santykius ?.. o gal Teismas kaip ir seniau vis dar po apžavais tos ‘kaunietiškos šlektos‘ , juk negali jei visada taip sektis ? ..Skaitau sekanti str. o ten vargšas (PAPRASTAS –pabrėžtinai ) žmogelis gavo ‚kaliūzės‘ , žmona įskundė anam ale panaudojus smurtą , beveik du mėnesius buvo priverstas glaustis pas gimines ..Teismas konstatavo mol policija nematė reikalo pasitikrinti ar tai Tiesa!! užteko vieno seno „noriu tikėti „ o gal aplamai numojo ranka ..kai PAPRASTAS tegul teismas sprendžia !! kada nors . Klaida ištaisyta žmogus gaus iš valstybės kompensacija viena tūkstantį eurų už sugadinta sveikata , o kaip manote kur ta istorija praeitais metais Įvyko ? ..teisingai Garliavoje, vietelėje su savais įstatymais ir sava morale .

 14. O:

  Stasiui. O kodėl Seime negalima paklausti, kur šiandien Deimantė? Kad buvo nepilnametė, tai siūlote nurašyti? Patys aukščiausi vaiko teisių apsaugos pareigūnai nenuvažiavo pasikalbėti su ja. Turi telepatijos galias?

  • stasys:

   – priežastis labai aiški , prieš įstatimą visi lygus , netgi Prezidentai . Įstatymas nenumato išimčių ir tam slepiamam žmogui !!! jei jį (įstatymą) gali pažeisti nors viena suinteresuota konflikto pusė nelieka prasmės jame . Mano asmenine nuomone dėl to yra kalta ta pati N.Venckienė ir ja palaikanti “amsinčiu” grupė žmoniu . Jei bent teoriškai yra galimybė , bylos metu , manipuliuoti vieša nuomone ir žeisti vaiką (paaugle) jo saugumas ir toliau lieka simbolinis . Aš tik vieno nesuprantu kodėl visi akcentuoja tos buvusios teisėjos apsimestinį rūpesti vaiku ir nesusimasto jog izoliuota mergaitė gyvena kitur būtent dėl tos “žmogistos” manipuliacijų ir nusikalstamos veikos ??? . Kad nebūtu išsigalvojimu , toje istorijoje aš palaikau trečia puse ir bandau kelti klausimus kurie kažkodėl apeinami ratu diskusijose. Manau atsakiau į užduota klausimą .

 15. Tvankstas:

  ‘Ramus kaip belgas’.
  Taip kažkada ištarė R. Paksas, taip dabar elgiasi Lietuvos valdžia ir teisėsmauga.
  Kaip atsirado tas garsus posakis ?
  Belgijos karalius savo rūmuose turėjo didžiulį pokylį, kai adjutantas priėjęs pasakė : Vokietijos armija peržengė Belgijos sieną (taip prasidėjo I pas. karo vakarų frontas).
  Karalius neatlaikė, suviduriavo ir lyg niekur nieko ramus vaikščiojo, šypsojosi, laidė sąmojus, nors nepakeliama smarvė nuo jo sklido.
  Tai šiandieninė Lietuvos valdžia ir teisėsmauga tiek apsišikusi su Kedžių byla, kad paidofilinė smarvė sklinda jau per kaklaraiščius ar dekolte, žodį bijo ištarti, nes šiknos pilnos šarmo ir neišvengiamai dar apsividuriuos, pradės dribti per kelnes į batus, teks tuos išsikratyti viešumoje.
  Priimta komanda ‘ramus kaip belgas’, kol kažką apims nesuvaldoma bejėgystė su klano išdavyste.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: