EKGT paskelbė 2020 m. etnokultūrinių stovyklų sąrašą (0)

Romuvos stovykla | Rengėjų nuotr.

Romuvos stovykla | Rengėjų nuotr.

Etninės kultūros globos taryba (EKGT) savo interneto svetainėje www.ekgt.lt paskelbė žinias apie etnokultūrinio pobūdžio vasaros stovyklas rengiamas 2020 metais.

„Tėveliai, kuriems svarbu, kad jų vaikai pažintų savo krašto tradicijas ir jas pamiltų, užduoda klausimą, kokios Lietuvoje vyksta etnokultūrinės vasaros stovyklos. Siekdami palengvinti etnokultūrinių vasaros stovyklų paieškas, surinkome žinias, kas kur ir kada šiais metais rengia stovyklas vaikams ir jaunimui, kuriose bus dainuojamos liaudies dainos, šokami liaudiški šokiai, mokomasi groti liaudies instrumentais, perduodamos žinios apie amatus, būnama gamtoje ir draugiškai bendraujama. Kviečiame šiomis žiniomis  naudotis, rengiantis džiaugsmingoms ir prasmingoms atostogoms“, – skelbia EKGT.

Aukštaitija

Dienos stovykla „Etnosmilga-2020“

Vyks nuo  2020 m. birželio 29 d. iki liepos 5 d. Panevėžio rajone Smilgių etnografinėje sodyboje adresu: Panevėžio g.21, Smilgių mstl., Panevėžio r. Organizatorius –  Panevėžio rajono Smilgių kultūros centras.

Stovykla skirta Panevėžio krašto vaikams ir jaunimui nuo 10 iki 18 metų. 

Stovykloje muzikuojama tradiciniais instrumentais, dainuojamos fokloro dainos, susipažįstama su senaisiais amatais. Šiemet stovykloje pagal vieną gražiausių lietuviškų pasakų bus statomas spektaklis. Užsiėmimus ves etninės kultūros mokytojai, vietiniai žmonės – tradicijų žinovai. 

Dėl informacijos galima kreiptis į Liną Narkevičienę tel. +370 614 07983,  8 (45) 553 639, el.p. smilgiukc@gmail.com

Juodaragio vaikų stovykla

Vyks liepos 27 d. – rugpjūčio 2 d. Dūburio saloje, Zarasų r. Organizatorius – festivalio „Mėnuo Juodaragis” rengėjai.

Stovykloje laukiami vaikai kartu su tėvais. Programa skirta vaikams nuo 7 iki 14 metų, tačiau tėvams taip pat numatomi užsiėmimai.

Organizatoriai teigia: „Stovykloje vaikai gaus progą pažinti savo prigimtį, baltišką kultūrą, jos istoriją, mokysis gerbti Gamtą ir vieni kitus, ištvermės, draugiškumo, bendros kūrybos nevirtualioje tikrovėje – kartu su tėvais ir naujais bičiuliais. Programoje numatomi pažintiniai žygiai po apylinkes, kariniai žaidimai, dailės ir muzikos pamokos, gamtos pažinimas, ekomenis, etnografiniai ir amatų užsiėmimai, kino filmai, pažintis su baltų mitologija ir kiti gerumai, kuriais paprastai turtinga festivalio „Mėnuo Juodaragis” vaikų kiemo programa. Taip pat, žinoma, daug smagaus dūkimo, dainų ir maudynių ežere!”

Daugiau žinių : www.facebook.com/mjrvaikustovykla/,   stovykla@mjr.lt

Dienos stovykla „Pasibūkim ant ūlyčios“

Vyks rupjūčio 17-21 dienomis Skrebinų kaimo turizmo sodyboje, Jonavos rajone. Pagrindinis organizatorius – Jonavos rajono savivaldybės kultūros centras.

Stovykloje laukiami Jonavos krašto vaikai. Užsiėmimus ves etnologai ir etnomuzikologai, muziejininkai, etninės kultūros mokytojai.

Daugiau žinių suteikia etnokultūros specialistė Jovita Rutkauskaitė: (8 603) 929 53, jovita@jkc.lt

Stovykla „Naktigonė“

Stovykla planuojama rugpjūčio 22-23 dienomis Sarksalyje (Vareikiai, Panevėžio raj.). Pagridinis organizatorius – etnologinis klubas „Austėja“.

Tai stovykla skirta šeimoms su mažais vaikais. Dalyvių laukiama iš visos Lietuvos. Kviečiamos ir užsienio lietuvių šeimos. Stovyklos programoje: gamtos pažinimo ir pajautimo praktikos, jodinėjimo pamokos, tradicinė pirtis, žolelių pažinimas, liaudies pasakos. Užsiėmimus ves etnologai ir etnomuzikologai, etninės kultūros mokytojai, gidai, vietiniai žmonės – tradicijų žinovai. 

Daugiau žinių: Laimutis Vasilevičius – 8 656 38779, argonautas4@gmail.com, Rasa Palmilere – 8 659 37460 , r.palmilere@gmail.com

Dzūkija (Dainava)

Stovykla „Tradicinių Dzūkiškų amatų mokymas”

Stovykla vyks birželio 8-12 d., 15-19 d. kaimo turizmo sodyboje „Šilas” (Maksimonių kaimas, Merkinės seniūnija, Varėnos rajonas). Pagal pageidavimą gali būti ir kitos savaitės. Organizatorė – sodybos „Šilas” savininkė, sertifikuota amatų meistrė, pedagogė Laima Saviščevienė. 

Stovykloje laukiamos šeimos su vaikais iš visos Lietuvos bei užsienio lietuviai. Stovykloje galima išmokti lieti vaškines žvakes, pasigaminti šiaudinį sodą, velti vilną, tradiciniu dzūkišku būdu marginti velykinius margučius, pasidaryti verbą ar sausų gėlių puokštę, karpyti karpinius iš popieriaus, nusipinti kraitelę iš karnų, išsikepti dzūkišką bandą ar grikinę babką duonkepėje krosnyje. Užsiėmimus veda muziejininkai, tautodailininkai, etninės kultūros mokytojai, gidai, vietiniai žmonės – tradicijų žinovai. 

Daugiau žinių: Laima Saviščevienė tel. 8 616 52606, laimamer@yahoo.com, www.sodybasilas.lt

Stovykla „Pas babytę kaime“

Stovykla vyks birželio 29 – liepos 3 d. Linos Černiauskienės kaimo turizmo sodyboje, Kapiniškių kaime, Varėnos r.. Organizatorius – VšĮ „Kartų ugdymo centras”.

Stovykloje laukiami vaikai nuo 8 iki 13 metų. Organizatoriai rašo: “Vaikeliai,  ar patyrėte kaip smagu kaime? Kiek visko įdomaus čia galima nuveikti: karstytis medžiais, maudytis upelyje, statyti namelius, rinkti uogas, lipdyti bandeles, žaisti, spoksoti į debesis, ieškoti nuotykių miške, tyrinėti gamtą, vakarais sėdėti prie laužo žarijosna sumetus bulves , drožinėti ir pinti kašikus dieduko dirbtuvėlėse. (…) Patirkite tikrą tėvelių vaikystės vasarą kaime!”. Stovykloje su vaikais savo patirtimi dalinsis amatų meistras Romas Norkūnas, kulinarinio dzūkiško paveldo puoselėtoja Lina Černiauskienė. Stovyklos programa >>>

Daugiau žinių: Inesa 869975878, miskosvente@gmail.com, www.facebook.com/events/224747482033232/

Dzūkijos tradicinių amatų, kulinarinio paveldo ir folkloro kursai-stovykla

Stovykla vyks liepos 8-11 d. Jelščizno kaime, Trakų rajone.  Organizatorius – Trakų krašto kultūros ir amatų asociacija.

Stovykloje laukiami visi – suaugę, šeimos, jaunimas, o taip pat ir vaikai, užtikrinant jų priežiūrą. Dalyvių laukiama iš visos Lietuvos bei iš užsienio.

Stovykla-kursai organizuojami amatų mokykloje „Sodžiaus meistrai“, kurios patalpos yra išskirtinė erdvė ir galimybė etnokultūros puoselėjimui: yra kulinarijos, kalvio, keramikos, staliaus-drožėjo, metalo apdirbėjo klasės ir kt.). Pernai stovyklos programoje per 30 amatininkų amatininkų, folkloro, kulinarinio paveldo ir kitų specialistų skaitė paskaitas, vedė mokymus susijusius su Dzūkų regiono folkloro, šeimos, buities tradicijomis, kaimo architektūra, apeigomis ir kt. žinių gilinimu, taip pat mokyta amatų: kalvystės, keramikos, drožybos, žvakių liejimo papročių ir tradicijų, baltiškų papuošalų gamybos, vaistažolių pažinimo, jų rinkimo ir naudojimo.

Stovykloje galima stovyklauti su nakvyne arba atvažiuoti tik dieną. Galima gyventi kambariuose arba palapinėse lauke.

Daugiau žinių: tel. +370 698 27197, Facebook – Trakų krašto kultūros ir amatų asociacija, www.trakukrastas.lt

Mažoji Lietuva

Dieninė amatų stovykla vaikams ir jaunimui Bikavėnuose

Nuo 2004 m. Senųjų kaimo tradicijų kultūros centras birželio mėnesį kasmet organizuoja Amatų stovyklą vaikams ir jaunimui Bikavėnuose, Šilutės rajone. Paprastai stovykla vyksta dvi dienas, sutraukdama visų kartų apylinkiš žmones. Tačiau šiemet stovykla dėl Koronos grėsmės vyks tik vieną dieną – birželio 11 d. 

Stovyklos metu dalyviai mokysis įvairiausių dalykų: pasidaryti piemenėlių sukurtus muzikos instrumentus, rišti žolynus, kurti lėles iš skiautinių, siuvinėti kryželiu. Žiniomis dalinsis tautodailininkai, vietos meistrai. 

Daugiau žinių: Senųjų kaimo tradicijų kultūros centro direktorė Marytė Matevičienė, etnografė – vadybininkė Nijolė Stanelienė. Tel. 8-441-49622, el. p. tradcentre@gmail.com

Suvalkija (Sūduva)

Dienos stovykla „Aikim, vaikai, žolynaut“

Vyks liepos 21-25 d. Marijampolės kultūros centre ir Marijampolės apylinkėse. Organizatorius – Marijampolės kultūros centras.

Laukiami Marijampolės savivaldybės vaikai ar čia besisvečiuojantys.

Stovykoje viskas suksis apie augalus ir žolynus. Apie juos žiniomis dalinsis patyrę žolininkai. Apie augalus bus dainuojamos liaudies dainos. Užsiėmimus ves etnologai ir etnomuzikologai, muziejininkai, tautodailininkai, vietiniai žmonės – tradicijų žinovai, knygų autoriai

Daugiau žinių: Dalia Venckienė tel. 8 615 35 825, dalia.venckiene@gmail.com

Žemaitija

Žemaičių etnomuzikavimo ir tradicinių amatų vasaros kursai

Nuo 1988 metų Kelmėje vysktantys Žemaičių etnomuzikavimo ir tradicinių amatų vasaros kursai yra viena svarbiausių vietų, kur šeimos su vaikais gali stovyklauti ir gilinti žinias apie etninę kultūrą. Kursai pradėti organizuoti Lietuvos muzikos akademijos mokslininkų ir Kelmės krašto entuziastų. Prisijungus Romuvos stovyklai, šie kursai išaugo į Žemaičių etnomuzikavimo ir tradicinių amatų vasaros kursus, tapo nuolat atsinaujinančiu reiškiniu, populiarinančiu senąją baltų pasaulėjautą, tradicinį muzikavimą bei amatus. Paskaitas vasaros kursų metu skaito, savo tiriamuosius mokslo darbus ir leidinius pristato etninę kultūrą tiriantys mokslininkai, praktinius muzikavimo užsiėmimus veda etnomuzikologai ir liaudies muzikantai, tradicinių amatų technologijų moko Žemaitijos regiono tradicinių amatų meistrai.

Deja, dėl koronaviruso grėsmės kursai šiemet nevyks. Daugiau žinių Kelmės kultūros centro interneto svetainėje: www.kelmeskc.lt

Tradicinių šokių stovykla

Vyks rugpjūčio 7-9 dienomis Nevaršonių k., Aukštadvario apyl.. Rengia – Tradicinių šokių klubas.

Stovykla skirta jaunimui, tačiau joje puikiai jaučiasi ir šeimos su vaikais. 

Ši stovykla – puiki proga išmokti tradicinių lietuviškų šokių, susipažinti su kitų pasaulio kraštų šokių tradicijomis, pasimokyti muzikuoti ir pabūti bendraminčių būryje. Šokių mokina geriausi Lietuvos etnochoreorologai, griežia – puikiausi tradicinės muzikos muzikantai.

Daugiau žinių: www.facebook.com/events/169506034317440/

Kaunas

Dienos stovykla „Vasara su tradicine kultūra“

Stovyklos I pamaina: birželio 29-liepos 03 d. ir rugpjūčio 3-7 d., II pamaina:  liepos 13-17 d. ir rugpjūčio 10-14 d. Organizatorius – Kauno tautinės kultūros centras.

Organizatoriai skelbia: “Tikime, kad šių metų stovykla bus puiki patirtis – kaip ir praėjusiais metais – su kasdieniais apsilankymais įvairiuose Kauno miesto muziejuose, gamtoje, kūrybinėmis-meninėmis užduotimis, žaidybine veikla bei 1 dienos pažintine-edukacine išvyka į įdomiausias Lietuvos vietas. Stovyklos programa skirta Tautodailės metams, tad vaikai kiekvieną dieną susipažins su įvairiais tautodailės kūrybos žanrais. Mūsų pedagogai yra ne tik puikūs etninės kultūros žinovai, turintys tvirtą meninę praktiką, bet ir gilias psichologines žinias,  kurių dėka vaikai skatinami kurti, improvizuoti, nebijoti klysti, rizikuoti, džiaugtis savo pasiekimais, bendrauti ir bendradarbiauti. Pasiruoškite išskirtiniams vasaros nuotykiams!”

Daugiau informacijos: www.ktkc.lt,  Vaida Kasparavičienė, tel. +370 673 29 769,  el. paštu vaida.kasparaviciene@ktkc.lt

Kitos Lietuvos vietos

Stovykla „Atgaja“

Pasaulio lietuvių vaikų švietimo ir kultūrinio bendradarbiavimo stovykla „Lietuvos atgaja“ 2020 vasarą organizuoja 11 pamainų – Smarliūnuose (Lazdijų rajone), Zelvos stovyklavietėje netoli Vievio ir „Auksinėje girioje“ (Molėtų rajone).

Stovykloje laukiami vaikai  iš visos Lietuvos ir užsienio lietuviai.

Stovykla prasidėjo nuo lietuviškų papročių, tradicijų, švenčių pažinimo. Šios temos Atgajoje labai svarbios iki šiol: šokami liaudies šokiai, dainuojamos sutartinės, atrandamos mitologijos, senųjų pasakų paslaptys. Stovyklos temų spektre atsiskleidžia ir šalies istorija, ir modernios bei šiuolaikinės kultūros reiškiniai: menas, mokslas, visuomeniniai judėjimai, literatūra, kinas, muzika ir kt. Ieškoma ryšių tarp praeities ir dabarties, tarp istorinių-kultūrinių kontekstų ir savo kasdienybės, tarp bendrystės su pasauliu ir to, kuo esame ypatingi. Užsiėmimus veda vadovai-savanoriai

Platesnė žinių: info@latgaja.lt, 08 629 12346, www.latgaja.lt

Skelbiama, kad šis Etnokultūrinių stovyklų sąrašas nėra baigtinis. EKGT kviečia stovyklų rengėjus siųsti žinias apie šiemet numatytas rengti etnokultūrines stovyklas el. paštu audrone.daraskeviciene@ekgt.lt

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: