Vyriausybės prašoma atskleisti susitikimų su Lietuvos verslo konfederacijos prezidentu duomenis (0)

LVK prezidentas Valdas Sutkus | Lietuvos verslo konfederacijos nuotr.

LVK prezidentas Valdas Sutkus | Lietuvos verslo konfederacijos nuotr.

Seimo opozicinių frakcijų atstovai, Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) nariai kreipėsi į Vyriausybę, prašydami kuo skubiau pateikti žinomas žinias apie ministerijoms ir kitoms Vyriausybės kanceliarijos institucijoms per paskutinius ketverius metus teiktus pavedimus rengti susitikimus su Lietuvos verslo konfederacijos (LVK) prezidentu Valdu Sutkumi, nurodant konkrečias datas, adresatus ir aptariamus klausimus.

Visuomenės informavimo priemonėse birželio 2 d. Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) išplatino pranešimą, kad gavus duomenų apie neteisėtas veikas, susijusias su stambaus masto kyšininkavimu, papirkimu, prekyba poveikiu, sulaikyti asmenys, tarp kurių minimas LVK prezidentas V. Sutkus.

NSGK nariai pažymi, kad viena svarbiausių Seimo funkcijų yra parlamentinė valstybės institucijų veiklos kontrolė, o Komitetas vykdo šią funkciją svarbiais valstybės saugumo užtikrinimo, korupcijos prevencijos klausimais, todėl prašo Vyriausybės kuo skubiau pateikti susitikimų su LVK prezidentu informaciją.

„Generalinio prokuroro E. Pašilio teigimu, turimi duomenys leidžia pagrįstai manyti, kad LVK prezidentas V. Sutkus, pasinaudodamas savo padėtimi, pažintimis ir santykiais, atstovaudamas konfederacijos nariams ir kitų subjektų interesams, galimai už neteisėtą piniginį atlygį darė poveikį priiminėjant svarbius teisės aktus ir sprendimus. Žiniasklaidoje taip pat pateikiama informacija, kad atskiri Vyriausybės nariai yra susitikę su V. Sutkumi, Vyriausybės kanceliarijos pavedimu, todėl laukiame aiškios informacijos apie tokius susitikimus, jų adresatus ir konkrečius aptariamus klausimus“, – teigia Seimo nariai.

Kreipimąsi į Vyriausybę teikia Liberalų sąjūdžio frakcijos narys Virgilijus Alekna ir Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nariai Gabrielius Landsbergis, Arvydas Anušauskas ir Laurynas Kasčiūnas.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: