Sušvelninus karantiną žmonės plūsta į odontologų kabinetus (0)

medicavallarta.com nuotr.

medicavallarta.com nuotr.

Odontologų paslaugos yra vienos populiariausių Lietuvoje – per metus beveik kas penktas pacientų apsilankymas tenka būtent jiems. Griežčiausio karantino metu du mėnesius negalėję teikti planinių paslaugų, odontologai išgyvena antplūdį: vien pirmąją jų darbo atnaujinimo savaitę paslaugų paklausa šoktelėjo 3, o vidutinės pacientų išlaidos – 4 kartus.

Draudimo bendrovė BTA įvertino pirmąją odontologų paslaugų atnaujinimo savaitę (gegužės 18-24 dienomis) pateiktus prašymus kompensuoti išlaidas ir palygino klientams suteiktas paslaugas su griežto karantino laikotarpiu.

„Tai kol kas preliminarūs duomenys, tačiau tendencija yra aiški: skubama spręsti per odontologų nedarbo laikotarpį susikaupusias savo sveikatos problemas. Balandį, kai buvo galima teikti tik pačias būtiniausias odontologines paslaugas, į gydytojus buvo kreipiamasi ypač retais atvejais, dažniausiai prašyta tiesiog numaldyti skausmą. Tačiau atlaisvinus karantiną odontologų paslaugų spektras išsiplėtė, pacientai suskubo tuo pasinaudoti. Pagal gautas bylas matome, kad paslaugų paklausa išaugo 3 kartus, o vidutinės išlaidos – 4 kartus“, – sako įmonės Asmens draudimo produktų vadovas Ronaldas Grizickas.

Kol bylos nagrinėjamos, sudėtinga pasakyti, kokią dalį prašomų kompensuoti išlaidų sudaro daug pacientų kritikos sulaukę papildomi mokesčiai už dezinfekciją ir apsaugos priemones gydytojams.

Išankstiniais 2019 metų Higienos instituto duomenimis, pernai Lietuvoje pas odontologus buvo apsilankyta 4,61 mln. kartų, arba beveik 237 tūkst. apsilankymų daugiau negu prieš metus. Atitinkamai vienam šalies gyventojui statistiškai teko 1,65 apsilankymo pas odontologą.

Palyginimui, apskritai pas gydytojus Lietuvos gyventojai pernai apsilankė maždaug 26,7 mln. kartų.

Pasak R. Grizicko, vertinant tik skaičius ir neatsižvelgiant į jokius kitus veiksnius galima spėti, kad dėl karantino nuo kovo vidurio iki gegužės vidurio buvo praleista daugiau kaip 760 tūkst. apsilankymų pas odontologus.

Odontologų paslaugų teikimas dviem mėnesiams dėl pandemijos buvo sustabdytas, nes jos laikomos vienomis rizikingiausių procedūrų plintant koronaviruso infekcijai.

Savo ruožtu draudikai prognozuoja, kad ilgainiui klientai dažniau rinksis papildomą sveikatos draudimą odontologų paslaugoms dengti. Susidomėjimas privačiai teikiamomis odontologų paslaugomis neslopsta jau ilgą laiką ir dėl to, kad tai padeda sutrumpinti laukimo laiką ir pagalbą gauti greičiau, palyginti su valstybinėmis sveikatos įstaigomis.

Skaičiuojama, kad Lietuvoje 2019 metų pabaigoje veikė 1187 privačios odontologijos įstaigos, kuriose dirbo 3508 odontologai.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Įvairenybės, Lietuvoje, Naujienos, Sveikata, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: