Šventė „Kultūros naktis“ keliasi į rudenį (1)

Šventė „Kultūros naktis“ | Rengėjų nuotr.

Šventė „Kultūros naktis“ | Rengėjų nuotr.

Atsižvelgdami į pasaulinės pandemijos padėtį bei reaguodami į Vyriausybės nurodymus bei patarimus dėl masinių renginių rengimo vienos nakties kultūros ir meno šventės „Kultūros naktis“ rengėjai nutarė šių metų šventę iš birželio mėnesio perkelti į rudenį. Jau keturioliktą kartą rengiama šventė šiais metais turėtų vykti rugsėjo 25 dieną.

„Šiandien turėtume skelbti šių metų šventės programą, tačiau atsižvelgdami į susiklosčiusią padėtį nusprendėme, kad šventė „Kultūros naktis“ perkeliama į rugsėjo 25 dieną. Tikimės, jog rudenį jau bus galima rengti didesnio mąsto renginius ir rugsėjis bus palankus kultūros vartojimui (mūsų formatu). Sprendimas perkelti šventę buvo priimtas

siekiant užtikrinti visuomenės saugumą ir nerizikuoti renginio dalyvių sveikata“, – teigia šventės „Kultūros naktis“ vadovė Gintarė Šiaulytė. Ji priduria, kad kasmet šventės renginiuose apsilanko daugiau nei 150 000 žmonių, tad užtikrinti saugius atstumus tokio mąsto renginyje, išsidėsčiusiame skirtingose miesto vietose, būtų sudėtinga.

Kvies įsikvėpti kultūra

Šių metų „Kultūros naktis“ lankytojus pasitiks šūkiu „Kultūra, kuri įkvepia“. Šventės rengėjai pažada, kad rudenį lankytojų lauks naujos patirtys ir įspūdžiai, kurie įsimins ilgam. Įvairiose miesto vietose kiekvienas bus kviečiamas stebėti muzikinius ir teatrinius pasirodymus, tarpdisciplininį meną bei sudalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse, cirke, parodose ir kitose meninio pobūdžio veiklose. Rengėjai taip pat tikisi, kad kiekvienas šventės lankytojas savyje pajus kultūrą – „Kultūrą, kuri įkvepia“.

Nors visą šventės programą atskleisti dar anksti, G. Šiaulytė džiaugiasi, kad didžiąją dalį renginių bei projektų pavyko perkelti į rugsėjį. Tikimąsi, kad kartu su gausybe Lietuvos menininkų rudenį šventėje pasirodys du užsienio projektai iš Italijos bei Vokietijos. „Kultūros nakties“ vadovė tikina, kad programoje ir šiais metais tikrai išvysime šventės lankytojų itin pamėgtus ir jau tradiciniais tapti spėjusius projektus. Tarp jų – klasikinės muzikos ir džiazo garsais pripildyti „Skambantys Valdovų rūmai!“, į Lukiškių aikštę grįžtantis fortepijono klavišais skambantis pasirodymas „Juodais Baltais“, netikėtumų pilna „Muzikos scena Vasaros terasoje“, šėlti iki ryto kviečiantis „Balkanaktis Halės turguje“ bei dideliems ir mažiems skirta „Šeimų erdvė Bernardinų sode“. Rengėjai atskleidžia, kad tie, kurie rugsėjo 25 d. naktį leisis Vilniuje į meno ir kultūros paieškas ras tai, kas nustebins, leis pasijausti gyvais, laisvais ir kūrybiškais, visų lankytojų lauks daug netikėtumų ir staigmenų.

Šventės rengėjai primena, kad visi „Kultūros nakties“ renginiai yra nemokami – tai Vilniaus miesto, menininkų ir šventės rėmėjų dovana Vilniaus gyventojams ir svečiams.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: