R. Čekutis. Organizuota politinė ataka prieš JAV (video) (20)

Respublika.lt, EPA-Eltos nuotr.

Respublika.lt, EPA-Eltos nuotr.

JAV Minesotos valstijos generalinis prokuroras, prispaustas politinės konjunktūros, vakar pasunkino kaltinimus buvusiam policijos pareigūnui Derekui Šauvinui (Derek Chauvin), kuris kaltinamas dėl 9 kartus teisto recidyvisto Džordžo Floido (George Floyd) mirties suėmimo metu. Tuo tarpu vis daugėja požymių, rodančių, jog smurtaujančių gaujų siautėjimas JAV nekilo spontaniškai, o yra gerai organizuota vietos demokratų ataka, siekiant sukompromituoti teisėtą prezidentą.

Kaltinimai pareigūnui trečiojo laipsnio žmogžudyste pakeisti į kaltinimus antrojo laipsnio žmogžudyste. Be kita ko, buvo pareikšti kaltinimai trims kitiems Dž.Floido suėmimo operacijoje dalyvavusiems policijos pareigūnams. Jie apkaltinti padėjus ir bendrininkavus nužudant 46 metų juodaodį. Pareigūnai sulaikyti.

„Dž.Floido šeimai, mūsų mylimai bendruomenei ir visiems, kuri stebi, sakau, kad Dž.Floidas buvo svarbus, mylimas, jo šeima svarbi, o jo gyvenimas turėjo vertę ir mes sieksime teisingumo jam ir jums“, – per spaudos konferenciją sakė Minesotos generalinis prokuroras Keitas Elisonas (Keith Ellison).

Per Dž.Floido sulaikymą gegužės 25 d. D.Šauvinas keliu spaudė ant žemės gulinčio, antrankiais surakinto recidyvisto kaklą, nors tas neva skundėsi, kad negali kvėpuoti. Netrukus jis mirė.

Nors nėra jokių ženklų, kad recidyvistas priešinosi sulaikomas, tačiau kartu nėra ir įrodymų, kad policininkas jį pasmaugė sąmoningai. Nepriklausoma atlikta autopsija parodė, kad vyras mirė dėl uždusimo, nors nebūtinai tai sukėlė pašalinis poveikis.

Dž.Floido mirtis paskatino masinius protestus JAV prieš „policijos smurtą“ ir „rasizmą“, kurie iškart peraugo į smurtines riaušes ir plėšikavimus. Sąmoningi Amerikos piliečiai jau pradėjo burtis į ginkluotas draugoves bei saugoti savo turtą nuo siautėjančių ir smurtaujančių padugnių.

Dabar D.Šauvinui už antrojo laipsnio žmogžudystę gresia iki 40 metų kalėjimo.

Neaišku, kaip naujieji kaltinimai, kurie iš esmės patenkina Dž.Floido šeimos reikalavimus, paveiks visą šalį apėmusių riaušininkų judėjimą, bet panašu, parduotuves plėšiančių velionio gerbėjų minioms tai visiškai nesvarbu. Paties Dž.Floido šeima jau ne kartą ragino „protestuotojus“ susilaikyti nuo smurto ir protestuoti taikiai, tačiau iki šiol tokių raginimų niekas neišgirdo…

Smerkiančiųjų choras

Buvęs JAV gynybos sekretorius Donaldo Trampo (Donald Trump) administracijoje Džeimsas Metisas (James Mattis), vadovavęs Pentagonui nuo 2017 metų sausio iki 2018 metų gruodžio, užvakar sukritikavo prezidentą D.Trampą už smurtaujančių riaušininkų ir plėšikų vaikymą ir pareiškimus apie galimą ginkluotųjų pajėgų panaudojimą tvarkai atkurti.

Dimisijos generolo nuomone, D.Trampas esą „skaldo šalį“, o jo veiksmai yra pasityčiojimas iš Konstitucijos. Netrukus jis faktiškai patvirtino, kad parduotuves plėšiančių nusikaltėlių gaujų veiksmai šalį tik vienija ir atitinka Konstitucijos dvasią…

„Donaldas Trampas – pirmasis prezidentas per mano gyvenimą, kuris nemėgina suvienyti Amerikos piliečių, net nesideda tai darąs, o stengiasi mus suskaldyti, – aiškino Dž.Metisas. – Mes matome trejų metų kryptingų veiksmų be brandaus vadovavimo padarinius. Galime susivienyti be jo, remdamiesi stipriaisiais mūsų pilietinės visuomenės bruožais.“

Pasak generolo, vadinamieji „protestuotojai“ pagrįstai reikalauja vienodo teisingumo visiems. „Tai sveikas ir vienijantis reikalavimas. Mūsų dėmesio neturėtų atitraukti nedidelis įstatymo pažeidėjų skaičius, – pareiškė jis. – Protestuose dalyvauja dešimtys tūkstančių žmonių, reikalaujančių, kad mes gyventume vadovaudamiesi vertybėmis.“ „Mes turime patraukti atsakomybėn tuos iš administracijos, kurie šaipysis iš mūsų Konstitucijos“, – postringavo Dž.Metisas.

Buvęs JAV prezidentas Džimis Karteris (Jimmy Carter) užvakar teigė esąs „įskaudintas“ praėjusią savaitę nutikusios juodaodžio mirties, dėl kurio kaltinamas baltaodis policininkas. Eksprezidentas taip pat išreiškė nerimą dėl rasinės ir kitų neteisybių, kurios pakerta JAV demokratiją, šalyje.

„Valdžios, privilegijuoti ir moraliai sąžiningi žmonės privalo atsistoti ir pasisakyti prieš rasiniu požiūriu diskriminuojančią policiją ir teisingumo sistemą, amoralius ekonominius skirtumus tarp baltųjų ir juodųjų bei vyriausybės veiksmus, kurie pakerta mūsų vieningą demokratiją“, – pasakojo Dž.Karteris.

95 metų Dž.Karteris paskutinis iš keturių gyvų buvusių JAV prezidentų, pasisakiusių šiuo klausimu. Buvęs prezidentas teigė, kad „jo ir jo žmonos širdys yra su Dž.Floidu ir kitomis smurto aukomis, ir su tais, kurie jaučiasi beviltiškai dėl paplitusios rasinės diskriminacijos ir žiaurumo“.

Nepriklausomybės Atkūrimo Akto signataro, politikos apžvalgininko Audriaus Butkevičiaus komentaras:

Tokių gražių riaušių šiaip sau nebūna… Lygiai taip pat neįmanoma prispaudus keliu pasmaugti žmogaus. Kaip žmogus, ne vienerius metus užsiiminėjęs dziudo bei žinantis tą jausmą, kai tave smaugia, galiu pasakyti, jog tokiu būdu žmogaus nenudobsi… Todėl labai drąsiai galiu teigti, kad tą poną recidivystą pasmaugti buvo iš anksto sumanyta. Kitaip tariant, buvo iš anksto kuriama šių riaušių priežastis. Jeigu kas nors norėtų suabejoti tuo, ką dabar sakau, tai peržvelkime visus svarbiausius įvykių parametrus. Pradėkim iš toli: koronavirusu sergančiųjų ir mirčių skaičius – 15 tūkstančių mirusių respublikonų valdomose valstijose ir virš 180 tūkstančių tose valstijose, kurios yra valdomos demokratų. Eikime dar toliau: 30 stambiausių miestų, kuriuose vyksta riaušės, yra valdomi demokratų… Jau vien tik šito pakaktų, norint suprasti, jog čia susiduriame su grynai politiniu veikimu, o ne kažkokiu spontanišku, neorganizuotu piliečių pasipiktinimu.

Įtarčiau ne tik vidines priešrinkimines kovas. Nepanaudoti tokio puikaus ginklo, kaip vidinė priešininko destrukcija, Kinijai, kuriai dabar yra prispaudžiama uodega, būtų tiesiog nusikaltimas… Ir tik tas, kuris nieko nėra girdėjęs apie 36 kinų stratogemas, gali manyti, jog vargšai žmogeliai staiga nusprendė imti ir maištauti, nes jiems staiga kilo begalinis noras protestuoti prieš rasizmą Jungtinėse Valstijose… Vien per šiuos metus JAV yra nugalabyta apie 90 policininkų ir didelė gausybė juodaodžių banditų, bet visa tai kažkodėl netapo tokio lygmens politiniu klausimu. Todėl visada reikia pažvelgti į reiškinio šaknį – kam ir kodėl tai naudinga.

Akivaizdu, jog dabar reikia atitraukti visuomenės dėmesį nuo politinių procesų, o ypač nuo D.Trampo organizuotos atakos prieš demokratus, kuomet pradeda lįsti visi anų rinkimų „galai“ ir aiškėti, jog ne tiek D.Trampas bendradarbiavo su V.Putinu, kiek tai darė demokratai… Demokratai buvo organizavę D.Trampo paskirto pareigūno, patarėjo saugumo klausimais Maiklo Flyno (Michael Flynn) neteisėtą apkaltinimą ir jo žmogiškąsias teises pažeidžiančius veiksmus – šis klausimas jau svarstomas Kongrese ir keliamas į Senato lygį. Taigi, kalbant vidinių peštynių lygmeniu, tai yra demokratų karo su respublikonais pasekmė, bet šiame kare yra dar viena dedamoji dalis – Kinija. O kinai šiuo atveju labai glaudžiai bendradarbiauja su demokratais. Kalbant konkrečiau: Džo Baideno (Joe Biden) sūnelis yra ne tik prisidirbęs Ukrainoje, bet ir gavęs krūvas pinigų iš kinų, kas yra įrodomi dalykai ir apie ką plačiausiai diskutuojama pačiose Jungtinėse Valstijose. Todėl demokratai būtų tiesiog visiški kvailiai, jeigu nepanaudotų milžiniško kiniško potencialo Jungtinėse Valstijose…

respublikos-logo

Kategorijos: Akiračiai, Nuomonių ratas, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .

20 komentarų

 1. Getas:

  Tai naujieji Mao hunveibinai- šie maištininkai. Palaikau A. Butkevičiaus komentarą. Būkime budrūs. Laikas eiti su D. Trampo portretais jį palaikyti.

 2. Žemyna:

  Terroristy vsech stran sojediniaitesj!

 3. Romas:

  O aš neskubėčiau su išvadom. Visada naudinga ‘pačiupinėti ir kitą “lazdos” galą. Ką padaryti ir pabandysiu.
  Pridusinti galima net sveiką sportininką, puolantį kovotoją – iš gynybinės pozicijos, gulint ant nugaros ir ne rankomis, o kojomis, užmetus “trikampį”. Tuo galima įsitikinti stebint kovas “be taisyklių” – narve. Per rusų palydovinę – “мач боец”. O čia galimai prasirūkęs zekas, surakintomis rankomis ir net bandantis priešintis…

  Rasinė įtampa Amerikoje nesibaigė su pilietiniu karu. Tai reiškinys ne tik tarp-rasinis ir ne tik Amerikoje. Jis yra ir pietryčių Lietuvoje. Jis būna tarp paauglių, kada gatvė – prieš gatvę, būna tarp kaimynų ar net tarp sutuoktinių. Atskirtis, pranašumo siekimas – tai žmogui taip būdinga…

  Tokie dalykai neorganizuojami, jais tik pasinaudojama. Pasinaudoja paprasti vagišiai su chuliganais, pasinaudoja ir politikai.

  O Dž. Metiso teiginiai dėl Amerikos vienybės, “protestuojančių” reikalavimo – vienodo teisingumo visiems, yra demokratijos pagrindai. Jeigu nėra vienijančio faktoriaus, o tik atskirtis tarp baltųjų ir juodųjų, socialinė ar bet kokia kitokia – valstybė pasmerkta…

  • mociute:

   matote, per paskutinius 60 metu juodaodziai turejo pakankamai laiko ir ypac puikias salygas patys susilyginti su baltaisiais ka daugelis ir padare. Vien del to kad nekelti rasistiniu jausmu
   viesai nutylima kad juodaoziu IQ, vistik yra zemesnis. Dalis ju yra nepagydomi tinginiai, taciau tie kurie norejo pakilti i aukstesni lygmeni visuomenese yra tiktai nemazai pasieke ir niekuo nesiskiria nuo kitu rasiu. Aisku tam gelbejo ir destytoju,profesuros &ect baime buti apsauktais “racist”. Afrocaribien, kaip juos vadina britai, yra ypatingai gabus sukciai, ivalde itaiga ir iskalba todel daugelis vietoje to kad lavintis universitetuose nueje lengvesniu – sukciavimo, narkotiku platinimo ir pan. keliu o rasistines anu “nuoskaudas” pastoviai zadina daugybe kazkieno islaikomu pliurpiu – oratoriu – tai teko matyti Londone nuosavomis akimis kaip ir tai kaip speriai apdalinami is anksto paruostais ir nepigiais plakatais ir kita protestams pritaikyta “atributika” ir kokia demagogija yra varoma pries tuos “protestu meeting’us……

  • Juozas:

   stebina Romo naivumas, kaip kokio paauglio. Ar matei demonstraciją Vilniuje šį šeštadienį? Jau ir karantino įstatymai nebegalioja riaušininkams ? Per mažai sergančių ? Plakatai, vadovavimas, viskas anglų (!) kalba, prie JAV ambasados užstumdytas ir sužeistas pensininkas…Akivaizdu, kad viskas surežisuota, ir pinigai mesti nemaži. Aišku, kad atsakyti turi meras, kuris pažeidė krūvą įstatymų, bet ir spec.tarnybos turi užpakalius pajudinti ir nustatyti kas, kam, už kiek ir kodėl. Pamatysim, kokia reakcija bus iš politikų pusės, ko jie verti. Ypatingai abejoju liberalų, armonaičių protinga reakcija. Sorošo agentūra nemiega, pažiūrėkit, kokius mitingus rengia Lenkijoje, Vengrijoje. Tiesa, tų šalių piliečiai susipratę, ne avinai, ir kitą dieną būna daug didesni mitingai vyriausybės ir šalies palaikymui.
   Naujas anekdotas : devynis kartus teisto gyvenimas turėjo vertę… kokią? Gal turėjo kainą kitų sąskaita, bet ne vertę.

   • Žemyna:

    O tas incidentas, kai Sabatauskaitė išplėšė iš mokytojos plakatą – ar nevertintinas kaip sąmoninga provokacija, turint savo tikslų? Įrodyti, jog „Lietuvoje tas pat” – kaip jie reporteriams vis teigia? Gal ir patį mokytojos asmenį diskredituoti?
    Labai laiku ir vietoje dabar prezidento Adamkaus prisiminimai apie pirmuosius įspūdžius, atvykus į JAV. Jį, atvykusį iš (nacionalistinės litofcų-fašistų) Lietuvos PRIBLOŠKĖ tai, kad negrams buvo draudžiama lipti į transportą per priekines duris (jos tik baltiesiems!). JAV pasislėpusiems mūsų „fašistams, ž-džiams” buvo ir daugiau dalykų, nesuprantamų, išsk. okupacijos metus Lietuvoje nematytų, nebūdingų Dabar, jo manymu, padėtis nelyginamai pakitusi.
    Tačiau štai tokios riaušės neprognozuojamiems sudaro puikias sąlygas surengti sau „prazdnik dla dušy”, o plėšikų gaujoms proga nebaudžiamai apiplėšti niekuo dėtų, net ir mažyčių parduotuvėlių savininkus, prisiplėšti prekių ir pinigų. Asocialiems, neprognozuojamiems proga nusiaubti aplinką, sukelti muštynes su niekuo dėtais. Miestas po jų „protesto žygio” atrodys tartum subombarduotas.

 4. Žemyna:

  „Svoboda” dabar apie tai kas vyksta JAV ir kas yra AntiFA:
  AntiFa – bojevoje krylo amerikanskich komunistov, otvetstvennych za mnogije pogromy v SŠA. Jie puikiai ginkluoti, jie kontroliuoja policijos ryšį, seka visus policijos veiksmus ir pagal tai koordinuoja savo riaušes.
  Taigi, veiksmai pagal šių laikų technologijų galimybes, o visa kita tas pat, tik pakeistais pavadinimais.

 5. Bartas:

  Nusiraminkit. Susitvarkys JAV su savo vidiniais reikalais. Ne pirmos ir nepaskutinės riaušės . O moterytė Vilniuje su (nuo kartono dėžės plakatu) kovojanti su rasizmu irgi ne paskutinė.

  • Žemyna:

   Susitvarkytų, jei nebūtų iš šalies kurstomi.
   Karą ligi šiol supratome, kai ateina svetima kariuomenė ir užpultos šalies karius bei daug gyventojų išžudo. Tai nori Tamstai iškilmingai pareikšti, jog Tamsta esate „atsilikęs praeities šešėlis”, mielas Bartai! –
   Kam tie žygiai, kam tuos tankus, patrankas ir pan. taip toli vežioti, jei yra modernesnis kelias – kelti priešo šalies viduje nesantaiką, neramumus, ginkluotas riaušes ir net pilietinį karą. Kad tavo priešas pats savo viduje savo paties finansais, ginklais ir pajėgomis išsiskerstų. Tau mažiau darbo ir išlaidų. Liks tik į niekieno žemę ateiti ir užimti. Tiesa, teks lavonų klausimą išspręsti. Bet juk ne veltui kažkiek vietinių gyvų paliks – štai jiems ir lieps tą purviną darbą nudirbti.
   🙁

  • mociute:

   bet juk tai kas dabar vyksta JAV jau perlipo Amerikos sienas ir tebekurstoma toliau kadangi po 8 metu B.Obamos valdymo prisukus “kranelius” amziniems valstybes islaikytiniams , tai yra tiems kuriu istisos kartos nera dirbe jokio darbo, tokiu protestuotoju atsiras vis daugiau ir daugiau. Todel, jei nebus suvaldyta situacija visomis imanomomis priemonemis, anarchija isplis ir kitur – Britanijoje. Prancuzijoje ir t.t.. Juk ne taip seniai Prancuzijoje beveik pusmeti buvo siautejama – sprogdinami ir deginami automobiliai, parduotuves &ect kol tuometinis vidaus reikalu ministras N.Sarkozy pasitelkes ir kariuomene simtus tukstanciu juodaodziu riausininku neisiunte atgal i ju tevyne Afrika. Taciau dabar meginama kelti “bangas” ir vel

   • Romas:

    Vienpusiu požiūriu galima įvertinti situaciją, suteikiant + arba – ženklą. Močiutė tai daro nepriekaištingai. Daugumas juodaodžių tinginiai ir veltėdžiai, o protesto akcijos – organizuotas blogis ir nieko daugiau. Įvertinta – ryškus minusas…
    O kas toliau, koks sprendimas?
    Vienpusiu požiūrių sprendimo neatrasi.
    Jeigu ne policininko smurtas, tai nebūtų ir smurtaujančių protestuotojų. Nebūtų ir to Vilniuje smurtaujančio “pacano” prieš pensininką. Smurtas gimdo smurtą…
    Kai smurtas įsibėgėja, tada visi smurtautojai jaučiasi teisuoliais.

    Kodėl daugumas juodaodžių tinginiai? Ne tik juodaodžiai, tai būdinga visiems pietiečiams. Šiauriečių darbštumą išugdė atšiauri gamta…
    Norint rasti sprendimą, būtina kapstyti giliau, nulipant nuo “savo varpinės”…

 6. Vidinis Balsas:

  ”Organizuota politinė ataka prieš JAV.” Ne tik JAV. Vyksta nuolatinė ataka prieš baltąją rasę visame pasaulyje. Ir ypač Europoje.

 7. Romas:

  Lietuviai pakankamai darbštus, bet ir jų tarpe pasitaiko “vingių jonelių”. Nuo ko tai priklauso? Ko reikia, kad žmogus darbe rastų pasitenkinimą, kaip kad vaikas įsitraukęs į žaidimą? Turbūt, kai sekasi, kai darbas “rankose tirpsta”, o rezultatai džiugina širdį. Tam reikia tam tikrų gabumų. Pas vieną jų net su kaupu, o kitas jų stokoja. Kodėl?
  Tikintys reįnkarnacija teigia, kad gabumai praėjusių gyvenimų įdirbis. Jaunai sielai, atėjusiai iš gyvūnijos pasaulio, bet koks darbas – “tera inkognita”. Sociologų yra nustatytas, kad 10% bet kokios visuomenės narių savistoviai gyventi nesugeba, jie tampa bomžais ir pan.

  Kita tinginystės aiškinimo versija gali būti siejama su silpna ar sutrikusia energetika. Net su zodiako ženklu.
  Suprantama, kad tinginys, tuo pačiu ir potencialus parazitas provokuoja aplinkinių priešiškumą. Bet, kaip žmogus, nesugebantis patirti kūrybinio džiaugsmo, vertas ir užuojautos.

 8. arvydas:

  1.Juodaodžiai ir baltaodžiai – yra ir prezidentai, ir recidivictai- padugnės; 2.Juodaodžiai ir baltaodžiai policininkai turi vienodus įgaliojimus naudoti grubią fizinę jėgą prieš smurtaujančius juodaodžius ar baltaodžius recidivistus;3.Naudodamas fizinę jėgą, ir baltaodis,ir juodaodis policininkas gali netyčia nužudyti juodaodį ar baltaodį sulaikytą itariamą recidyvistą. Tai KUR ČIA RASIZMAS? 4.Šiomis,pandemijos dienomis, žuvus JAV juodaodžiui afroamerikiečiui recidivystui,kurio byloje yra ginkluoti užpuolimai, ANTIFA išnaudojo progą išprovokuoti juodaodžių padugnes smurtiniams veiksmams. Atvira,demokratinė JAV visuomenė yra pažeidžiama.Kremliaus ar Pekino gangsteriams.pavaldi ANTIFA sukurta kaip marijonetinė teroristinė organizacija,kurią galima išnaudoti naikinant demokratiją,t.y. LAISVĘ.

 9. Policijai pasiūlymas::

  O jei kitą kartą saugoti tokio pobūdžio eitynių eitumėte su šunimis, mokančiais aptikti narkotikus? 🙂 Kažin, iš tos minios bent porą desėtkų „švarių” rastųsi?
  Įtariu, jog vos pasklidus žiniai, jog šuneliai tuoj pradės šukuoti eitynių gretas, eisenos neliks, išsilakstys savo „antirasistinius” plakatus palikę.

 10. Dabar žiniose:

  S. Nėries anūkas be priežasties Kaune sumušė Nigerijos pilietį.
  Kadangi vis primindavome, jog LT tokių dalykų nebūna, staigiai pasirūpinta rasti gal būt net nesveiką, nes jau ne vieną sykį pasižymėjusį žmogutį: „AHA, VA, ir LT rasizmas klesti!”

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: