Baltarusijai skirtas pirmasis JAV naftos krovinys pasiekė Klaipėdą (0)

Naftos krovinys Klaipėdos uoste | state.gov nuotr.

Naftos krovinys Klaipėdos uoste | state.gov nuotr.

Birželio 5 d. į Klaipėdos uostą atplukdytas pirmasis Baltarusijai skirtas naftos krovinys iš Jungtinių Valstijų.  Birželio 6 d.uoste lankęsis JAV ambasadorius Lietuvoje Robertas Gilchristas gyrė daugiašales pastangas stiprinti energetinio saugumo padėtį Baltarusijoje.

„Tai yra puikus prekybos ir bendradarbiavimo pavyzdys“, – teigė ambasadorius Gilchristas. „Iš Jungtinių Valstijų, bendradarbiaujant JAV ir Lenkijos bendrovėms, ši nafta Lietuvos bendrovių bus gabenama į Baltarusiją, kur, galiausiai, prisidės prie baltarusių gerovės“.

„Klaipėdos nafta“ ir „Lietuvos geležinkeliai“ užtikrins, kad krovinys geležinkeliais pasiektų Baltarusiją.

„Lietuva ir toliau demonstruoja tvirtą partnerystę. Šio krovinio pervežimas įmanomas dėl kokybiškos Lietuvos infrastruktūros ir stiprių energetikos bei transporto sektorių“, – pažymėjo ambasadorius Gilchristas.

Būdamos didžiausia naftos ir dujų gamintoja pasaulyje, Jungtinės Valstijos yra pasirengusios tenkinti importo poreikius šalių, tokių kaip Baltarusija, kurios siekia energetinio saugumo teikiamų privalumų, grindžiamų energetikos šaltinių diversifikavimu, laisvąja rinka, įstatymo viršenybe ir skaidrumo principais grindžiamais JAV prekybos principais.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: