Vyriausybė nusprendė griežtinti globos įstaigų priežiūrą (0)

Linas Kukuraitis | Alkas.lt, A. Sartanaviciaus nuotr.

Linas Kukuraitis | Alkas.lt, A. Sartanaviciaus nuotr.

Koronaviruso pandemija atskleidė, kad Lietuvoje atsiranda pavienių įstaigų, kurios nelegaliai teikia socialinės globos paslaugas nepasirūpinusios būtina licencija, o savivaldybės, kuriose veikia tokios įstaigos, apie tai nė nesužino. Dėl šios priežasties Vyriausybė pritarė Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos siūlomiems pakeitimams, kurie griežtina vadovų atsakomybę už globos įstaigų veiklą be licencijos bei sustiprina šių įstaigų priežiūrą.

„Ne gyventojai turi aiškintis, ar konkreti įstaiga veikia turėdama visus leidimus ir licencijas, bet tai turi užtikrinti valstybės institucijos ir visai nesvarbu, ar įstaiga yra savivaldybės, privati, įsteigta nevyriausybinių organizacijų ar religinių bendruomenių. Todėl iš naujo perdėliojame priežiūros mechanizmą, suteikiame didesnes galias Socialinių paslaugų priežiūros departamentui, didiname socialinės globos įstaigų vadovų atsakomybę“, – sako socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis.

Socialinių paslaugų įstatymo pataisomis siūloma nustatyti, kad visi socialinių paslaugų įstaigų vadovai nuolat tobulintų kvalifikaciją, jų profesinė veikla būtų vertinama, o nusižengę gautų adekvatesnes baudas.

Siūloma, kad administracinė bauda už socialinės globos teikimą be licencijos ar nesilaikant jos sąlygų būtų proporcinga vidutinei kainai, kuri mokama už asmens globą. Ši 2019 metais svyravo nuo 728 iki 836 eurų.

Administracinių nusižengimų kodekse šiuo metu numatoma bauda yra 320–1400 eurų. Už pakartotinį nusižengimą – 1400–3000 eurų.

Siūloma nustatyti, kad įstaigos vadovas, atsakingas už tai, kad socialinė globa buvo teikta be licencijos arba nesilaikant licencijuojamos veiklos sąlygų, galėtų gauti nuo 640 iki 2800 eurų baudą, o už pakartotinį nusižengimą – nuo 2800 iki 6000 eurų.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: