Mirė vienas talentingiausių Lietuvos aktorių Gediminas Girdvainis (video) (4)

Aktorius Gediminas Girdvainis | VMT archyvo nuotr.

Aktorius Gediminas Girdvainis | VMT archyvo nuotr.

Birželio 3 d., eidamas 77-uosius, mirė legendinis Lietuvos aktorius Gediminas Girdvainis.

Gediminą Girdvainį pažino kiekvienas teatro ir kino žiūrovas. Įsimintiniausias vaidmuo – nepamirštamasis Pinčiukas Arūno Žebriūno filme „Velnio nuotaka“ (1973). Vaidino nesuskaičiuojamoje daugybėje kino filmų. Tarp jų – chrestomatiniais vadinami „Jausmai“, „Ave vita“, „Herkus Mantas“, „Tadas Blinda“, „Riešutų duona“.

Visų atpažįstamas aktorius Gediminas Girdvainis vaidino Aurelijos Ragauskaitės, Dalios Tamulevičiūtės, Eimunto Nekrošiaus, Jono Vaitkaus, Gyčio Padegimo, Rimo Tumino, kitų režisierių spektakliuose, vaidino televizijos filmuose bei serialuose.

G. Girdvainio kūrybos biografijoje – arti 120 vaidmenų teatre, kine ir televizijoje.

Gediminas Girdvainis 1969 m. baigė Lietuvos valstybinę konservatoriją. 1969 –1970 m. Šiaulių dramos, 1971–1994 m. Valstybinio jaunimo, nuo 1994 m. – Valstybinio Vilniaus mažojo teatro aktorius.

2004 m. už nuopelnus Lietuvos kultūrai ir menui G. Girdvainis apdovanotas Vytauto Didžiojo ordino Karininko kryžiumi, 2007 m. pelnė Vyriausybės kultūros ir meno premiją, 2014 m. jam įteiktas Kultūros ministerijos garbės ženklas „Nešk savo šviesą ir tikėk“.

Aktorius G. Girdvainis scenoje buvo daugiau nei 50 metų.

Dėl aktoriaus Gedimino Girdvainio mirties užuojautą išreiškė Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas. „Netekome ypač talentingo aktoriaus, nuoširdaus, atviro ir drąsaus žmogaus. Gedimino Girdvainio sukurti vaidmenys visada išliks reikšminga Lietuvos teatro ir kino istorijos dalimi“, – teigia šalies vadovas.

Užuojautą išreiškė ir Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis. „Lietuvos kultūra neteko išskirtinio talento aktoriaus, kuris sukūrė įsimintinų vaidmenų teatro scenose, kino filmuose. Jo darbai yra įvertinti įvairiais apdovanojimais, už didelius nuopelnus skirta Vyriausybės kultūros ir meno premija. Dėl Gedimino Girdvainio mirties reiškiu nuoširdžią užuojautą artimiesiems, bičiuliams ir visai šalies kultūros bendruomenei”, – sakoma premjero užuojautoje.

Seimo pirmininkas taip pat savo vardu reiškia užuojautą artimiesiems, bičiuliams ir visiems jo talento gerbėjams. „Gedimino Girdvainio vardas visiems laikams liks neatsiejamas nuo Lietuvos teatro ir kino istorijos. Jo neužmirštami vaidmenys garsiausiuose lietuvių kino juostose prisidėjo prie lietuviškos kultūros ir kalbos stiprinimo priespaudos ir ankstyvuoju nepriklausomybės laikotarpiu. Šis palikimas ilgai puoš Lietuvos meno pasaulį. Nuoširdi užuojauta menininko artimiesiems ir jos talento gerbėjams“, – teigia parlamento vadovas.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Vaizdai ir garsai, Vaizdai sielai, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , , , , , , .

4 komentarai

 1. Gražina:

  Užuojauta artimiesiems

 2. Žemyna:

  O, Dievulėliau! Tokia skaudi žinia…
  Pats žavingiausias Žmogus, puikus Artistas.
  Vis labiau skursta Lietuva, tokių Asmenybių netekdama, skurs scena ir ekranai.
  Užjaučiu visus, Velionį mylėjusius!

 3. Žemyna:

  „Vilniaus mažojo teatro aktoriai apie G. Girdvainį: meistras, valdomas nerimo”
  – diena.lt/naujienos/laisvalaikis-ir-kultura/kultura/vilniaus-mazojo-teatro-aktoriai-apie-g-girdvaini-meistras-valdomas-nerimo-970839
  Atsisveikinimas Vilniaus mažojo teatro scenoje:
  – birželio 6 d. 11–19 val.;
  – birželio 7 d. 10–14 val.;
  Šv. Mišios už Gediminą Girdvainį: birželio 7 d. 8:30–9:30 val.
  Vilniaus Šv. Juozapo bažnyčioje (Pilaitės bažnyčia).
  Urna iš teatro išnešama
  birželio 7 d. 14 val.
  Laidotuvės vyks Antakalnio kapinių Menininkų kalnelyje.

 4. Žemyna:

  In memoriam. Ten nėra mirties, Gediminai
  – respublika.lt/lt/naujienos/kultura/portretai/in_memoriam__ten_nera_mirties_gediminai/

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: