Paskelbtas 2020-ųjų metų Etnokultūrinės kaimo turizmo sodybos konkursas (nuotraukos) (0)

Sodyba „Prie šaltinio“ | | EKGT nuotr.

Sodyba „Prie šaltinio“ | | EKGT nuotr.

Etninės kultūros globos taryba (EKGT) kartu su Lietuvos kaimo turizmo asociacija bei Žemės ūkio ministerija paskelbė 2020-ųjų metų Etnokultūrinės kaimo turizmo sodybos konkursą. Šiame konkurse kviečiami dalyvauti  Lietuvos kaimo turizmo sodybų šeimininkai.

Pagrindinis konkurso tikslas – etninės kultūros ir tautinio paveldo (tradicinės architektūros, tradicinių amatų, gyvūnų bei  augalų nacionalinių veislių, kulinarinio paveldo, etnokultūrinės žinijos, papročių, gamtą tausojančio gyvenimo būdo) plėtra Lietuvos kaimo turizmo sektoriuje.

„Šiuo konkursu tuo pačiu siekiama paskleisti žinią apie Lietuvos kaimo turizmo sodybas, kuriose galima pagyventi ypatingoje tradicinių lietuviškų namų aplinkoje, o taip pat įgyti žinių apie tradicinį, gamtą tausojantį  gyvenimo būdą“, – sako viena iš konkurso rengėjų, EKGT pirmininkė dr. Dalia Urbanavičienė.

Pasak konkurso rengėjų, sodybų šeimininkams šis Konkursas yra puiki proga sulaukti įvertinimo už nuveiktus darbus puoselėjant etnografinių regionų papročius. Vienas iš praėjusių metų Konkurso laimėtojų, sodybos „Pagulbis“ šeimininkas Kazimieras Jakutis savo FB paskyroje teigia, kad įvertinimas Etnokultūrinės kaimo turizmo sodybos konkurse yra lyg patvirtinimas, kad pavyko išsaugoti sodybos autentišką dvasią: „Prieš 16 metų įsigijęs Pagulbį, visą tą laiką vis bijojau, kad ko nesugadint. Statydamas dūminę pirtį, vis galvojau: o kur ją statytų senelis? Nors patarimų buvo įvairių. Ir sodą visi patarinėjo iškirsti, nes senas ir naudos nebus. …Todėl man yra be galo malonus Etninės kultūros globos tarybos ir Lietuvos kaimo turizmo asociacijos įvertinimas”.

 Kiti praėjusių metų Konkurso dalyviai pabrėžia, kad dalyvavimas Konkurse yra puiki proga pasidalinti sukaupta patirtimi su bendraminčiais ir gilinti žinias apie paveldo panaudojimą kultūriniame turizme.

Šių metų Konkurso taisykles galima rasti Etninės kultūros globos tarybos interneto svetainėje.

„Jeigu Jūs – etnokultūrinės kaimo turizmo sodybos šeimininkas, laukiame Jūsų paraiškos! Jeigu Jūs – etnokultūrinių kaimo turizmo sodybų lankytojas, padrąsinkite dalyvauti Jums labiausiai patikusių sodybų šeimininkus!“, – raginama Etnokultūrinės kaimo turizmo sodybos konkurso rengėjų  platinamame kvietime.

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Kultūros paveldas, Kultūros politika, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: