Prasideda naujų Lietuvos kultūros tarybos narių rinkimai (1)

Lietuvos kultūros taryba kviečia į kasmetinius kultūros finansavimą pristatančius seminarus | LKT nuotr.

LKT nuotr.

Kultūros ministerija skelbia naujos kadencijos Lietuvos kultūros tarybos (LKT) narių rinkimų pradžią.

Pagal Lietuvos kultūros tarybos įstatymą rinkimai vyksta keliais etapais. Iš pradžių kultūros, meno, mokslo ir nepriklausomos organizacijos bei tautinių mažumų bendrijos turi deleguoti Lietuvos kultūros tarybos rinkėjus, o iki rugsėjo 28 dienos laukiama siūlomų asmenų į LKT narius dokumentų. Vėliau rinkėjai išrinks 20 kandidatų į LKT narius, iš kurių kultūros ministras kartu su Lietuvos kultūros ir meno taryba atrinks 10 kandidatų ir teiks tarybos sudėtį tvirtinti Vyriausybei. Kultūros ministras taip pat teiks tvirtinti Vyriausybei LKT pirmininko kandidatūrą. Naujos sudėties taryba pradės veikti nuo 2021 m. birželio 1 d.

Siūlyti į LKT narius gali ir fiziniai, ir juridiniai asmenys. Siūlomi gali būti asmenys, žinomi dėl savo pasiekimų kultūros ir (ar) meno srityse Lietuvoje, turintys ne mažesnę kaip 5 metų patirtį įgyvendinant kultūrinius projektus bei žinių ir gebėjimų (kompetencijos), padedančių siekti Lietuvos kultūros tarybai keliamų tikslų ir įgyvendinti jos funkcijas. Negali būti siūlomi asmenys, esantys kultūros ir meno organizacijų (bet kokios juridinės formos įstaigų, veikiančių kultūros ar meno srityje) vadovai  ir į Lietuvos kultūros tarybos rinkėjų sąrašą įtraukti Lietuvos kultūros tarybos narių rinkėjai. Pasiūlytieji asmenys privalo būti nepriekaištingos reputacijos.  

Lietuvos kultūros taryba – įstaiga prie Kultūros ministerijos, pagal kompetenciją įgyvendinanti valstybės politiką kultūros ministrui pavestose valdymo srityse, vykdanti viešojo administravimo funkcijas. Taryba administruoja Kultūros rėmimo fondo lėšas bei kitas kultūros ir meno projektų daliniam finansavimui skiriamas lėšas.  LKT narių susirinkimas – kolegialus įstaigos valdymo organas, kurį sudaro 10 renkamų narių ir Tarybos pirmininkas.

LKT narių kadencija – ketveri metai, tas pats asmuo tarybos nariu gali būti ne daugiau kaip dvi kadencijas iš eilės.

LKT narių rinkimus organizuoja Kultūros ministerijos Profesionaliosios kūrybos ir tarptautiškumo politikos grupė. Lietuvos kultūros tarybos narių rinkėjų ir pretendentų į LKT narius sąrašai bei kita svarbi informacija apie rinkimų eigą bus skelbiama Kultūros ministerijos interneto svetainėje www.lrkm.lt.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros politika, Lietuvoje, Naujienos | Žymos: , , , , , , , , .

1 komentaras

  1. Reikia pagalbos -:

    – palikti komentarą ir pabalsuoti Delfyje:
    „Nacionalinis susivienijimas“ kaltina Lietuvos kultūros tarybą lėšų švaistymu
    – delfi.lt/news/daily/lithuania/nacionalinis-susivienijimas-kaltina-lietuvos-kulturos-taryba-lesu-svaistymu.d?id=85072337&com=1

    Kultūros taryba už tai, kad susirinks pakalbėti P. Cvirkos paminklo tema, sau skiria 42.000 eurų… Puota maro metu?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: