Keliautojai iš 24 Europos šalių į Lietuvą galės atvykti be privalomos saviizoliacijos (1)

ukmin.lt nuotr.

ukmin.lt nuotr.

Nuo birželio 1 d. sveikatos ministro ir valstybės lygio ekstremalios situacijos valstybės operacijų vadovo A. Verygos sprendimu į Lietuvos teritoriją leista atvykti 27 Europos valstybių gyventojams. 24 šalių gyventojai galės atvykti be privalomosios saviizoliacijos, dar 3 šalių rezidentams 14 dienų saviizoliacija bus būtina.

„Sienų atvėrimas Europos valstybėms Lietuvai reiškia galimybę susigrąžinti užsienio turistus dar šią vasarą ir taip užtikrinti pajamas viešbučių, sanatorijų, maitinimo įstaigų, turizmo verslo, turizmo objektų, muziejų, pervežimo sektorių darbuotojams, taip pat gidams, smulkiems verslams, kuriantiems ir parduodantiems suvenyrus bei daugeliui kitų. Atvykstamasis turizmas mūsų šalies ekonomikai kasmet atnešdavo milijardą eurų, todėl užsienio turistų pritraukimas yra labai svarbus ekonominės situacijos stabilumui“, – teigia Nacionalinės turizmo skatinimo agentūros „Keliauk Lietuvoje“ direktorius Dalius Morkvėnas.

Nuo šiandien į Lietuvą be privalomosios izoliacijos galės atvykti Lietuvos, kitų Europos ekonominės erdvės valstybių, Šveicarijos ir Jungtinės Karalystės piliečiai, teisėtai gyvenantys Europos šalyse, kuriose sergamumas COVID-19 liga per pastarąsias 14 dienų neviršijo 15 atvejų 100 tūkst. gyventojų. Šiuo metu šią sąlygą tenkina Liuksemburgas, Nyderlandai, Italija, Danija, Lenkija, Rumunija, Prancūzija, Suomija, Vokietija, Čekija, Estija, Austrija, Bulgarija, Latvija, Vengrija, Norvegija, Šveicarija, Kipras, Graikija, Islandija, Slovakija, Kroatija, Slovėnija ir Lichtenšteinas.

Šios šalys 2019 m. sudarė pusę visos atvykstamojo turizmo rinkos dalies. Tarp jų – ir tokios prioritetinės rinkos kaip Vokietija, užimanti 11,8 proc. visos rinkos, Lenkija su 9,9 proc. bei Latvija, iš kurios atvyksta 8,5 proc. visų užsienio turistų.

Valstybių, kuriose sergamumas koronaviruso infekcija yra didesnis nei 15 atvejų 100 tūkst. gyventojų, bet mažesnis nei 25, rezidentams taip pat bus leista atvykti į Lietuvą, tačiau šiems 14 dienų saviizoliacija bus privaloma. Šiuo metu į tokių šalių sąrašą patenka Malta, Airija ir Ispanija.

Švedijoje, Jungtinėje Karalystėje, Portugalijoje ir Belgijoje sergamumo rodikliai viršija nustatytą saugią ribą, tad atvykimas iš šių šalių kol kas yra draudžiamas.

Valstybių, iš kurių atvykti leidžiama, sąrašas bus atnaujinamas kiekvieną pirmadienį atskiru sveikatos ministro ir valstybės lygio ekstremalios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimu.

„Šiandien paskelbtas šalių, kurioms atvertos šalies sienos, sąrašas nėra baigtinis. Tai yra algoritmas, padedantis užtikrinti laisvo judėjimo atnaujinimą, kontroliuojant epidemiologinę situaciją – pagerėjus vienos ar kitos valstybės padėčiai, jos gyventojams bus taikomi švelnesni apribojimai, o situacijai suprastėjus, griežtesnės atvykimo į mūsų šalį sąlygos gali būti grąžintos“, – sako D. Morkvėnas.

Gegužės 15 d. Lietuvos sienos buvo atvertos panašius sergamumo rodiklius palaikiusių Baltijos šalių gyventojams. Latvijos ir Estijos rezidentai į Lietuvos teritoriją buvo įleidžiami netaikant privalomos saviizoliacijos. D. Morkvėno teigimu praėjus daugiau nei dviem savaitėms nuo šio sprendimo įgyvendinimo, jau galima teigti, kad projektas pasiteisino: „Sienų tarp Baltijos šalių atvėrimo projektas jokių neigiamų pasekmių neturėjo, todėl tikimės panašios sėkmės ir didesniu mastu.“

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Kelionės, Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: