Viskas, ką verta žinoti apie pirkinių draudimą (0)

compensa.lt nuotr.

compensa.lt nuotr.

Daugelis tikriausiai sutiks, kad įsigijus brangų daiktą norisi kuo labiau jį saugoti. Todėl vis daugiau gyventojų naudojasi pirkinių draudimu. Net ir elgiantis atsargiai, kartais tiesiog nepavyksta išvengti apgadinimų. Puikus pavyzdys – šiuo metu itin populiarūs išmanieji įrenginiai (telefonai, planšetės ir t. t.). Jie nukenčia bene dažniausiai. Kokią naudą tokiais atvejais suteikia telefono draudimas ir kokie tokios paslaugos išskirtinumai?

Plačiau apie draudimą

Ši paslauga skirta tiems, kurie nori apsisaugoti nuo finansinių nuostolių apgadinus arba sunaikinus įsigytą pirkinį. Draudimas apima ir žalą, patirtą vagystės metu, taip pat – garantinio aptarnavimo termino pratęsimą. Daiktų sąrašas, kuriems taikoma tokia paslauga, itin platus. Priklausomai nuo poreikių, tai gali būti ir buitinė technika (viryklės, skalbimo mašinos ir pan.), garso ir vaizdo aparatūra, stacionarūs, nešiojami ir planšetiniai kompiuteriai. Draudimo apsauga apima ir žaidimų konsoles, mobiliuosius telefonus, fototechniką, GPS įrenginius, įrankius, sodo techniką, akinius, laikrodžius ir t. t.

Kokias naudas tai suteikia

Pirkinio (kompiuterio, televizoriaus ar telefono) draudimas galioja visame pasaulyje, o tai ypač praverčia keliaujant. Netikėtai apgadinus arba praradus daiktą, jis suremontuojamas arba pakeičiamas tokiu pačiu nauju. Norint pasinaudoti šia paslauga nereikia vykti į draudimo įmonės padalinį – tai galima padaryti partnerių parduotuvėse. Be to, netaikomi jokie pirkinio nusidėvėjimo atskaitymai.

Draudžiamieji ir nedraudžiamieji įvykiai

Priklausomai nuo to, kokia sutartis sudaroma, draudžiamieji įvykiai gali skirtis. Dažniausiai tai apima staiga, nepriklausomai nuo draudėjo valios patirtus nuostolius. Tam priskiriamos ir vagystės su įsibrovimu, apiplėšimai. Pavyzdžiui, pasinaudojus pirkinio vidaus gedimų draudimu, apsauga taikoma įvykus netikėtiems garantiniams gedimams.

Žala neatlyginama tuomet, kai apdraustas turtas yra pametamas. Taip pat – tuomet, kai jis be priežiūros paliekamas viešoje vietoje, neužrakintoje patalpoje ar pastate. Pavyzdžiui, savo išmanųjį įrenginį palikus neužrakintoje transporto priemonėje, telefono draudimas taip pat nėra taikomas. Nuostoliai nepadengiami ir tada, kai pirkinys naudojamas ne pagal paskirtį, nesilaikoma gamintojo pateiktų instrukcijų ir pan. Taigi, bet kokiu atveju svarbu juo rūpintis ir elgtis atsakingai.

Vyraujančios tendencijos

Nustatyta, kad didžioji dalis žmonių, pasinaudojusių tokia paslauga, į draudimo įmones kreipiasi dėl mobiliųjų telefonų, nešiojamų kompiuterių ir fotoaparatų gedimų. Nenuostabu – juk būtent šie prietaisai dažniausiai naudojami ir nešiojami kartu su savimi. Tai lemia išaugusią gedimų ir vagysčių tikimybę. Taigi, jei planuojate įsigyti naują elektroninį įrenginį, verta apsvarstyti ir jo draudimą. Tokie pirkiniai yra pakankamai brangūs, o ką jau kalbėti apie juose per laiką sukaupiamus duomenis. Praradus juos patiriami ne tik finansiniai, bet ir moraliniai nuostoliai. Telefono draudimas gali padėti išvengti savojo prietaiso praradimo (kai sutaisomi gedimai) arba piniginės žalos (kai daiktas pavagiamas).

Tendencijos rodo, kad buitinė įranga apdraudžiama bene kelis kartus rečiau nei elektroniniai įrenginiai. Nepaisant to, namuose taip pat dažnai įvyksta įvairiausių gedimų. Jie dažniausiai nepriklauso nuo paties vartotojo veiksmų. Taigi, jei norite jaustis saugiai, patariama pasidomėti ir pirkinio draudimu. Jis leidžia būti tikriems, kad susidūrę su nenumatytais technikos trikdžiais neprarasite brangaus daikto ir nepatirsite piniginių nuostolių.

Visapusiškai pasirūpinkite savo naujuoju pirkiniu. Nesvarbu, kas tai bebūtų: išmanusis telefonas, planšetinis kompiuteris, buitinė įranga ar kitas jums brangus daiktas. Įsigykite norimą draudimą ir džiaukitės jo suteikiamais privalumais. Tai – ne tik finansinė apsauga, bet ir garantija, kad nutikus netikėtam gedimui ar vagystei neliksite be nieko. Taigi, nedelskite – pirkinio (tiek viryklės, tiek laikrodžio ar telefono) draudimas paprastas, tačiau efektyvus sprendimas.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Įvairenybės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: