Laidoje „Saulė sodą sodino…“ – tapytoja E. Urbonavičiūtė apie grožį (video) (1)

Tapytoja Eurika Urbonavičiūtė | stop kadras

Tapytoja Eurika Urbonavičiūtė | stop kadras

Renesanso epochos žmonės po Europą ir visą pasaulį išplatino grožio formules – tai ir „aukso pjūvio“ kompozicijos dėsnį, ir Fibonačio seką, ir kitus. Grožio dėsniai suformuluoti įvairių epochų filosofų yra žinomi nuo seniausių laikų.

Laidoje „Saulė sodą sodino…“ lankysimės šviesioje tautodailininkės Eurikos Urbonavičiūtės dirbtuvėje. Čia dėmesį patraukia ne vien tapytojos paveikslų pavadinimai: „Aukso pjūvis“, „Pasaulio sargas“, „Harmonija“, „Pagonė“, „Žemė“ ir kiti. Ties kiekvienu paveikslu dar galima perskaityti dailininkės mintį, pavyzdžiui: „SAKMĖ. Mes tokie skirtingi po vieną, ir tokie vienodi, kai mūsų daug. Ar civilizacijos išties yra tokios skirtingos?“ arba „ĮSPŪDIS. Kiek sekundžių, minučių, valandų, dienų ir mėnesių reikia norint pakeisti pirmą įspūdį? Pirmas įspūdis – tai ilgiausiai trunkantis momentas ir jausmas kitam žmogui.“

E. Urbonavičiūtės paveikslas | stop kadras

E. Urbonavičiūtės paveikslas | stop kadras

Šnekučiuosimės ir apie tapytojos kūrybą, ir apie slėpiningąjį skaičių Fi, vadinamą „aukso pjūviu“ arba „dieviškąja proporcija“, kuris įžvelgiamas ne tik meno kūriniuose, bet ir įvairiais pavidalais reiškiasi visoje kūrinijoje, ir apie lietuviškojo kraštovaizdžio formavimo principus, ir, apskritai, apie grožį.

Tapytoja Eurika Urbonavičiūtė | stop kadras

Tapytoja Eurika Urbonavičiūtė | stop kadras

„Esu grožio šalininkė. Patinka gražūs žmonės, gražūs augalai, gražūs veidai, gražus kraštovaizdis, aplinka. Grožį suvokiame skirtingai, savosios sampratos niekam neperšu, tik ją atskleidžiu“, – sako kraštovaizdžio architektė, tapytoja, Lietuvos tautodailininkų sąjungos ir Prancūzijos meno asociacijos „Mondial Art Academia“ narė Eurika Urbonavičiūtė.

Laida bus rodoma gegužės 31 d., sekmadienį, 9 val., o kartojama birželio 1 d., pirmadienį,  9 val., 2 d., antradienį, 11.15 val., 5 d., penktadienį, 13.40 val. ir 6 d.,  šeštadienį, 11.15 val. per Balticum TV.

Kūrybinė grupė: Nijolė Jačėnienė (režisierė), Jonas Tumasonis-Adominis (operatorius), Eglė Šilaikaitė (montuotoja), Kristijonas Lučinskas (kompozitorius), Laurynas Bolnis (videografikas), Sigutis Jačėnas (tekstų skaitovas). VšĮ „Vieno aktoriaus teatras“ projektą iš dalies finansuoja Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas. Partneriai: Lietuvos tautodailininkų sąjunga, Lietuvos nacionalinis kultūros centras, Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, informaciniai partneriai – interneto portalas Alkas.lt  ir dienraštis „Vakarų ekspresas“.

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: