Kaip dekoruoti naktinį staliuką? (0)

Miegamojo lova | smartbaldai.lt nuotr.

Miegamojo lova | smartbaldai.lt nuotr.

Tiesa, kad daugelis žmonių į naktinį staliuką dažniau žvelgia kaip į dar vieną paviršių asmeniniams daiktams susidėti, o ne stilingą aplinką kuriantį baldą. Interjero ekspertai pažymi tai kaip klaidą, kuri trukdo estetiškam ir patraukliam miegamojo įvaizdžiui sukurti. Iš tikrųjų, naktinis staliukas yra lygiai toks pat svarbus baldas, kaip ir pagrindinis šios erdvės akcentas – miegamojo lovos, nes abu jie puikiai papildo vienas kitą ir padeda sukurti stiliaus darną. Nepelnytai nuvertinti naktiniai staliukai nusipelnė jūsų dėmesio: skirdami jo, paversite savo miegamojo interjerą pilnai užbaigtu, jaukiu. Taigi, dalinamės keletu taisyklių ir patarimų, kaip turėtų atrodyti dailus, jaukus ir praktiškas šalia jūsų lovos visą naktį budintis bei jūsų sapnus saugantis staliukas.

Nuspręskite dėl pagrindinės staliuko paskirties

Svarbiausias dalykas, kurį reikia apgalvoti prieš pradedant dekoruoti savo naktinį staliuką – kokius daiktus norite pasiekti vos ištiesę rankas iš lovos? Tai turėtų būti reikmenys ar aksesuarai, kurių jums prireikia prieš einant miegoti, miego metu ir ryte, vos atsikėlus iš lovos. Kaip ir daugelis, taip ir jūs tikriausiai norėsite ant staliuko matyti mobilųjį telefoną. Štai dar keletas dalykų, kurių svarbą derėtų rimtai apsvarstyti:
– akiniai,
– medikamentai,
– servetėlės,
– knygos,
– stiklinė vandens,
– nešiojamasis kompiuteris,
– nuotolinis televizoriaus pultelis.

Pamėginkite įsivaizduoti visus šiuos daiktus ant nedidelio paviršiaus. Modernios, elegantiškos ir prabangios miegamojo lovos, pasak interjero specialistų, įpareigoja šalia jų statyti minimalistinius, modernius, tokius pat tvarkingus ir dailius naktinius staliukus. Taigi, tam, kad pavyktų jį tokį išlaikyti, didesnius daiktus (pultelius, kompiuterį, akinių dėklą) slėpkite staliuko stalčiuose arba šalia stovinčios miegamojo spintos lentynose. Taip išvengsite netvarkos.

Daili ir funkcionali lempa, knygos
Rinkitės stalinę lempą, kuri naktiniam staliukui pridės aukščio – tai bus jūsų pagrindinis akcentas. Svarbu atkreipti dėmesį, kad ji būtų proporcinga baldo dydžiui ir tuo pačiu metu suteiktų pakankamai šviesos, todėl rinkitės vidutinio dydžio šviestuvą. Jeigu nenorite apkrauti staliuko paviršiaus, lygiai taip pat galite rinktis minimalistinį, daug vietos neužimantį toršerą.

Interjero dizaineriai vieningai sutinka, kad knygos – būtinas aksesuaras. Jeigu patys knygų neskaitote, tiesiog šalia miegamojo lovos sukurkite kompoziciją iš bet kokių knygų. Jų nugarėlių spalvas derinkite prie kitų aksesuarų tonų: tai gali būti vintažiniais, klasikiniais, moderniais viršeliais dekoruotos knygos. Puiku tai, jog knygos tampa dar vienu paviršiumi, „lentynėle“, ant kurios galima padėti žvakę ar laikroduką.

Papildykite staliuko kompoziciją natūraliu elementu

Organišku, natūraliu elementu papildę savo naktinį staliuką jį pagyvinsite, padarysite ryškesniu. Tai gali būti vaza su su ką tik sode nuskintomis gėlėmis, sukulentai, kaktusai ir bet kokie kiti jūsų mėgstamiausi augalai. Šalia jų taip pat derės asmeniškumo suteikiančios detalės – nuotraukų rėmeliai. Kiti puikiai prie šios kompozicijos derantys elementai:

– mažas veidrodėlis,
– paveiksliukas,
– vandens ąsotis ar grafinas,
– papuošalų dėžutė.

Kurdami bet kokį derinį, pridėdami naujas detales šalia miegamojo lovos, stenkitės kiek įmanoma išvengti netvarkos, per didelio daiktų kiekio. Atminkite – mažiau yra daugiau, o kitus reikalingus daiktus galite laikyti lentynose ir ant kitų paviršių, tačiau ne ant naktinio staliuko.

Naktinis staliukas – žavus interjerą papildantis baldas, kuris gali tapti pagrindiniu miegamojo kambario akcentu. Žiūrėkite į jį kaip į papildomą progą dekoruoti erdvę, paversti ją jaukesne, tačiau nelaikykite staliuko tiesiog paprastu paviršiumi visiems jūsų daiktams susidėti. Išnaudokite jo teikiamus privalumus, stalčius, spinteles, tačiau paviršių palikite mieloms smulkmenoms, žavioms detalėms.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Įvairenybės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: