Seimo komitetas pritarė pataisoms dėl ligos išmokų karantino metu (0)

socmin.lt nuotr.

socmin.lt nuotr.

Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetas pritarė Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymo pataisoms, kuriomis siūloma patikslinti ligos išmokų, mokamų ekstremaliosios padėties ir karantino metu, mokėjimo atvejus ir nustatyti šių išmokų mokėjimo pabaigą.

Pataisomis siūloma išplėsti ligos išmokų mokėjimo atvejus, ligos išmoką mokant ekstremaliosios padėties ir karantino metu prižiūrint visus vaikus iki 8 metų (bet ne ilgiau kaip iki ugdymo pagal pradinio ugdymo programą pradžios), nepriklausomai, kokią ugdymo įstaigą vaikas lanko ar pagal kokią programą vaikas yra ugdomas.

Taip pat siūloma atsisakyti sąlygų, kad senelis (senelė) gali gauti ligos išmoką už prižiūrimą anūką tik tais atvejais, kai abiem tėvams (įtėviams) arba turimam vienam iš jų nėra galimybės pasinaudoti nuotoliniu darbu arba jiems (jam) darbdavys nepaskelbė prastovos. Tuomet senelis (senelė) galėtų gauti ligos išmoką už prižiūrimą anūką be jokių išimčių.

Siūloma nustatyti, kad ligos išmoka susirgus asmeniui, vykdančiam savo profesinės veiklos funkcijas, liga, dėl kurios paskelbta ekstremalioji situacija ar karantinas, mokama iki darbingumo atgavimo dienos, pirmosios dalyvavimo profesinės reabilitacijos programoje dienos ar darbingumo lygio nustatymo dienos (o ne iki bus atšaukta ekstremalioji situacija ar karantinas, kaip yra šiuo metu, nes asmuo iki jų atšaukimo dar gali būti nepasveikęs).

Ligos išmoką po atleidimo iš darbo ar tarnybos arba pasibaigus draudimui siūloma mokėti ne ilgiau negu 5 kalendorines dienas, išskyrus pirmiau minėtą atvejį, kai ši išmoka mokama susirgus asmeniui, vykdančiam savo profesinės veiklos funkcijas.

Siekiant apsaugoti asmenis, kuriems ligos išmoka mokama tik tam tikrą laikotarpį per metus, nustatyti, kad karantino laikotarpiu visiems ligos išmokų gavėjams, gaunantiems ir valstybinę socialinio draudimo netekto darbingumo (invalidumo) pensiją, įstatyme nustatytas 90 kalendorinių dienų per kalendorinius metus skaičiavimas ligos išmokų mokėjimo trukmei nustatyti, nebūtų taikomas. Taip bus pagerintos asmenų socialinės garantijos.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: