Prieš naują šildymo laikotarpį Vilnius ruošiasi patikrinti 750 km sostinės vamzdynų (0)

Vamzdynų tikrinimas | vilnius.lt nuotr.

Vamzdynų tikrinimas | vilnius.lt nuotr.

Vilniaus šilumos tinklai (VŠT) pradeda vykdyti šilumos trasų profilaktikos ir remonto darbus – iki spalio mėnesio bendrovė patikrins ir paruoš šildymo metui apie 750 km sostinėje po žeme išsiraizgiusių vamzdynų. Šių darbų metu VŠT klientams bus laikinai išjungiamas karšto vandens tiekimas. Bendrovė ragina gyventojus pateikti tikslius kontaktinius duomenis VŠT savitarnos sistemoje, kad galėtų iš anksto individualiai informuoti apie planuojamus karšto vandens išjungimus.  

„Vilniaus šilumos tiekimo tinklas yra didžiausia ir bene sudėtingiausia sistema, lyginant su kitais Lietuvos miestais. Nuo jos būklės priklauso šilumos ir karšto vandens tiekimo kokybė. Tai tarsi miesto kraujagyslių tinklas, kurį būtina kruopščiai prižiūrėti. Todėl kasmet, pasibaigus šildymo laikotarpiui, pradedame didelio masto profilaktinius ir remonto darbus – tai leidžia užtikrinti patikimą šilumos trasų eksploataciją ir sumažinti avarinių situacijų riziką žiemą“, – aiškina VŠT Perdavimo tinklo departamento direktorius Algimantas Sadauskas.

Vamzdynų sandarumas ir stiprumas tikrinamas atliekant hidraulinius bandymus, kurių metu būtina laikinai išjungti karšto vandens tiekimą klientams. Tokie bandymai vykdomi visuose šalies miestuose, kuriuose yra įrengti centralizuotai tiekiamos šilumos perdavimo tinklai. Kasmet atlikti vamzdynų patikrą kiekvieną šilumos tiekėją įpareigoja ir šalyje galiojantys teisės aktai.

Paprastai vienos vamzdynų atkarpos hidrauliniai bandymai užtrunka kelias valandas. Jei bandymų metu defektų nenustatoma, karšto vandens tiekimas gali būti atnaujintas jau tą pačią dieną. Jeigu nustatomi – karšto vandens tiekimas gali būti atnaujinamas tik pašalinus visus trūkumus. Jų šalinimo laikas priklauso nuo jų sudėtingumo ir kiekio – įprastai taisymas trunka 1–2 paras, tik retais atvejais darbai užsitęsia 4–5 paras.

Algimanto Sadausko teigimu, šįmet VŠT hidraulinių bandymų grafiką pakoregavo šalyje įvestas karantinas. „Įprastai šiuos darbus pradedame pabaigę šildymo metą. Atsižvelgdami į karantino sąlygas, šįmet hidraulinius bandymus, kurie susiję su karšto vandens išjungimu gyventojams, pradėsime ne gegužę, o nuo birželio mėnesio“, – sako Perdavimo tinklo dep. vadovas.

„Hidrauliniai bandymai kol kas yra patikimiausias būdas nustatyti tokius vamzdynų defektus kaip korozija ar įtrūkimai, o trumpalaikis karšto vandens išjungimas yra nepalyginamai mažesnis nepatogumas negu šilumos tiekimo nutraukimas žiemą, įvykus šiluminės trasos avarijai. Kita vertus, per kelis pastaruosius metus mums pavyko sutrumpinti karšto vandens išjungimo trukmę. Bendrovė kryptingai vykdo vamzdynų renovacijas, keisdama seniausius, daugiau kaip 50 metų eksploatuotus tinklus. Todėl bendras kasmet defektų skaičius patikrų metu nuosekliai mažėja. VŠT taip pat įdiegė gyventojų informavimo sistemą, kuri leidžia žmonėms iš anksto sužinoti, kada konkrečiame name numatoma išjungti karštą vandenį“, – pasakoja A. Sadauskas.

Gyventojai gali sužinoti iš anksto

Hidraulinių bandymų darbai kasmet yra kruopščiai planuojamai, o gyventojai gali iš anksto sužinoti, kada jų name planuojama atjungti karštą vandenį. Ši informacija pateikiama VŠT internetinės svetainės rubrikoje „Karšto vandens išjungimai“ (www.chc.lt) – tereikia suvesti namo adresą specialioje paieškos formoje. Hidraulinių bandymų grafikas gali būti koreguojamas priklausomai nuo to, kokių defektų randama ir kiek užtrunka juos pašalinti. Todėl pranešimai apie karšto vandens išjungimus VŠT svetainėje yra koreguojami ir patikslinami pagal atliekamų darbų eigą.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: