Konservatoriai prašo Prezidento vetuoti Kelių įstatymo pakeitimus (0)

kelias_sumin.lrv.lt

kelias_sumin.lrv.lt

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nariai Dainius Kreivys ir Andrius Kupčinskas kreipėsi į Prezidentą Gitaną Nausėdą, prašydami vetuoti Kelių įstatymo pakeitimus ir teikti pataisas.

Gegužės 28 d. vykusiame Seimo posėdyje parlamentarų dauguma priėmė įstatymą, pagal kurį, be kita ko, Lietuvos automobilių kelių direkcija (LAKD) tampa valstybės valdoma įmone. Įstatymo pakeitimu taip pat nutarta, kad valstybės įmonės LAKD valdybos daugumą turi sudaryti valstybės tarnautojai. Anot D. Kreivio, tai prasilenkia su gerąja valstybės valdomų įmonių praktika ir suteikia precedentą korupcijai.

„Nors valdantieji dengiasi reformos užsklanda, tai nėra jokia reforma. Tai bandymas prisidengti reforma, stengiantis iš LAKD padaryti lesyklėles savo partiniams kadrams, sustatant politinio pasitikėjimo valdybą, skiriant kišeninius direktorius. Šiais veiksmais bus pažeistos gerosios įmonių valdymo praktikos, tokios kaip įmonių valdymo nepriklausomumas“, – teigė D. Kreivys.

A. Kupčinskas priduria, kad taip pat nebuvo atsižvelgta į Seimo kanceliarijos Teisės departamento ir Seimo Ekonomikos komiteto – pagrindinio komiteto, atsakingo už šio įstatymo projekto svarstymą, poziciją. Ekonomikos komitetas pasiūlė atsižvelgti į Valstybės ir savivaldybės įmonių įstatymo 10 straipsnio 2 dalyje nustatytą teisinį reguliavimą, pagal kurį ne mažiau kaip pusę įmonės įstatuose nurodyto valdybos narių skaičiaus turi sudaryti kiti fiziniai asmenys, taigi, ne valstybės tarnautojai.

„Pagal Teisės departamento išvadą, Ekonomikos komitetas priėmė nutarimą, kad šis įstatymo projektas prasilenkia su Valstybės ir savivaldybės įmonių įstatymu, pagal kurį pusę valdybos narių turi sudaryti ne valstybės tarnautojai, o kiti fiziniai asmenys, t. y. konkurso būdu atrinkti nepriklausomi asmenys. Į šią Teisės departamento ir Ekonomikos komiteto išvadą valdantieji numojo ranka. Tikiuosi, kad Prezidentas rimtai pažiūrės į pavojingą precedentą, kurį kuria šis neatsakingai priimtas įstatymo projektas, vetuos įstatymą bei teiks reikiamas pataisas“, – teigė A. Kupčinskas.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: