Seimas apsisprendė – Vyriausioji rinkimų komisija tikrins duomenis dėl bendradarbiavimo su KGB (6)

Seimas | LR Seimo nuotr.

Seimas | LR Seimo nuotr.

Gegužės 28 d. Seime priimti įstatymai, kuriais siekiama įtvirtinti Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pareigą tikrinti duomenis kandidatų į renkamas pareigas, ar jie yra sąmoningai bendradarbiavę su kitų valstybių specialiosiomis tarnybomis.

„Šiuos projektus registravau dar spalio mėnesį kartu su Arūnu Gumuliausku, Paule Kuzmickiene ir Dovile Šakaliene“, – teigia A. Anušauskas.  Po projektų patobulinimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitete, numačius, kad informacija apie slapta bendradarbiavusius asmenis išslaptinama ir viešai paskelbiama, ne tik, kai asmuo eina Respublikos Prezidento, Seimo, Europos Parlamento ar savivaldybės tarybos nario, savivaldybės tarybos nario – mero, Vyriausybės nario, teisėjo, arba prokuroro, bet ir diplomato pareigas arba į jas kandidatuoja. Į sąrašą įtraukus diplomatus atsirado galimas prieštaravimas Konstitucijai dėl teisėtų lūkesčių apsaugos pažeidimo. Seimas apsisprendė pritarti pasiūlymui išbraukti diplomatus iš šio sąrašo, dėl galimo prieštaravimo Konstitucijai.

„Politikai jau nuo 1999 metų privalomai turi deklaruoti tokius ryšius, ir prisipažinę dėl bendradarbiavimo su KGB, ir neprisipažinę. Jau dvidešimt metų neegzistuoja jokių išimčių Seimo nariams, prezidentams, prokurorams, ministrams, teisėjams. Tačiau per tuos metus atsirado europarlamentarų, tiesiogiai renkamų merų pareigybės. Džiaugiuosi, kad pavyko įvesti įpareigojimą ir juos tikrinti VRK, jei tik kandidatuos į šias pareigas, ir nedelsiant paviešinti tokią informaciją, net jei asmuo savo laiku prisipažino dėl slapto bendradarbiavimo su KGB“, – tvirtina A. Anušauskas.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .

6 komentarai

 1. TRŪKSTA ŽODŽIŲ!:

  Tai šito 3 dešimtmečius nebuvo daroma? Galėjau būti vienu metu ir RU Dumos, ir LR Seimo narė? Ir dar KGB darbuotojų klubo Garbės narė? Už tai taip ir būdavo, kad prieš rinkimus būdavo slepiama net ir tai, ką puikiai žinojo, net ir nauji darbeliai, o vėliau tos žinios būdavo naudojamos Seimo nariui šantažuoti, spaudoje viešinami visi jo žygdarbiai?

 2. Nieko naujo. Iki šiol pats kandidatuojantis dalyvauti rinkimuose tai privalėjo nurodyti. Na dabar tai darys VRK, tačiau bendradarbiavimo faktas vis vien nebus kliūtimi teisei kandidatuoti. Formaliais menkniekiais užsiima Seimas.

 3. Vidinis Balsas:

  ” …tikrins duomenis dėl bendradarbiavimo su KGB” O kada tikrins dėl bendradarbiavimo su KGB valdžia – kompartija ?

 4. Žemyna:

  Agento „Alksnio“ fikcija
  – diena.lt/naujienos/nuomones/nuomones/agento-alksnio-fikcija-969615

  Apie kerštą a.a. V. Sladkevičiui.

 5. Rinkimai:

  REMKITE SAVO PARTIJAS! Stokoja pinigų:

  „Galvos skausmas dėl finansų: naujokai rinkimuose svarsto skolintis”
  – 15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/galvos-skausmas-del-finansu-naujokai-rinkimuose-svarsto-skolintis-56-1326198?copied

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: