Z. Vaišvila: Lietuvos vyriausybė siekia atimti tėvų teisę ginti savo vaikus? (tiesioginė transliacija) (2)

Zigmas Vaišvila | asmeninė nuotr.

Zigmas Vaišvila | asmeninė nuotr.

Gegužės 27 d. 11 val. vyks Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro Zigmo Vaišvilos spaudos konferencija Seime „Suokalbis prieš Tautą COVID-19 priedangoje“. Spaudos konferencijoje nuotoliniu būdu dalyvaus Lietuvos Visuomenės Tarybos valdybos (LVT) narys Kazys Grabys.

„Šių metų gegužės 4 d. Lietuvos Vyriausybė pateikė Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos paruoštus Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo ir atitinkamų Civilinio kodekso pakeitimų projektus, kuriais siekiama atimti iš tėvų Lietuvos Respublikos Konstitucijos užtikrinamą teisę kreiptis į teismą dėl valstybės institucijos sprendimo atimti iš jų šeimos vaiką. Siūloma pripažinti netekus galios Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo 365 straipsnio (Vaiko paėmimo iš jo tėvų ir kitų vaiko atstovų pagal įstatymą tvarka) 3 dalį. Seimui pritarus tokiam projektui, vaiką iš šeimos paimti „pagal įstatymą“ bus galima, o skųsti teismui tokį sprendimą, t.y. atsiimti vaiką „pagal įstatymą“ nebus galima“, – rašoma signataro Z. Vaišvilos pranešime spaudai.

Z. Vaišvila atkreipia dėmesį į tai, kad gegužės 11 d. Lietuvos Seimo įregistruotam šiam įstatymo projektui, privalomas įstatymo projekto registravimui aiškinamasis raštas nėra viešai nepaskelbtas.

„Šiuo veiksmu akivaizdžiai siekiama sugriauti ne tik konstitucinį tautos egzistavimo pagrindą – šeimą, nes siekiama atimti šventą tėvų teisę ginti savo vaikus net teisme. Kas sumąstė šią beatodairišką provokaciją be viešo aptarimo kovos su COVID-19 priedangoje ir išgąsdinus Lietuvos gyventojus nesibaigiančiu „karantinu“?, – stebisi Z. Vaišvila.

Pasak jo tai yra ir pasikėsinimas įvykdyti nusikaltimą, konstitucinių valstybės pagrindų – šeimos – griovimą ir gali būti įvardijamas kaip suokalbis prieš Tautą.  

Z. Vaišvila sako, kad jo atstovaujama LVT „imasi aktyvių veiksmų šiai provokacijai užkardinti“ ir kviečia visuomenę telktis.

Vykstant spaudos konferencijai jos dalyviams galima užduoti kausimus internetu ČIA (nuoroda veiks prasidėjus spaudos konferencijai),

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: