JAV kongresmenas K. Smitas ragina nutraukti N. Venckienės baudžiamąjį persekiojimą (12)

JAV kongresmenas Krisas Smitas | asmeninė nuotr.

JAV kongresmenas Krisas Smitas | asmeninė nuotr.

Gegužės 25 d. JAV Atstovų Rūmų Tomo Lantos Žmogaus Teisių komiteto vicepirmininkas ir Užsienio Reikalų komiteto vyresnysis narys, kongresmenas Krisas Smitas (Chris Smith), išplatino pareiškimą dėl Lietuvoje prasidėjusio buvusios teisėjos ir Seimo narės Neringos Venckienės teismo proceso.

„Kreipiuosi į Lietuvos vyriausybę ragindamas nutraukti teisėjos Neringos Venckienės, kuri savo šalyje atskleidė korupcijos ir prekybos žmonėmis tinklą, baudžiamąjį persekiojimą. Teisėja Venckienė yra teisiama dėl sufabrikuotų kaltinimų, ji kaltinama pasipriešinimu policijai, nors ištikrųjų smurtas buvo panaudotas prieš ją, jai bandant apsaugoti savo dukterėčią“, – rašoma JAV kongresmeno K. Smito oficialioje interneto svetainėje chrissmith.house.gov paskelbtame pareiškime.

Pasak JAV kongresmeno šis teismo procesas yra neteisėtas, ir vyksta pasibaigus senaties terminui ir vyksta „kuomet Lietuvos ir pasaulio žvilgsnis yra sukoncentruoti į COVID-19 krizę“.

„1991 metais, Sovietų Sąjungos nykimo dienomis, aš stovėjau petis į petį su Aukščiausios Tarybos pirmininku Vytautu Landsbergiu ir Lietuvos žmonėmis prie Lietuvos Parlamento Vilniuje, nes teisingumas to reikalavo. Aš raginu Lietuvos Vyriausybę nutraukti teisėjos Venckienės baudžiamąjį persekiojimą o Panevėžio apygardos teismą ją išlaisvinti“, – rašo JAV kongresmenas.

Kaip žinia po atidėliojimų dėl pandemijos Panevėžio apygardos teisme  gegužės 25 d., pirmadienį, įvyko numatytas buvusios teisėjos ir Seimo narės Neringos Venckienės baudžiamosios bylos posėdis. N. Venckienė šioje byloje kaltinama dėl teismo sprendimo nevykdymo, pasipriešinimo policijos pareigūnui, trukdymo antstoliui ir sudavimo į veidą L. Stankūnaitei.

Parodymus teismo posėdyje davė nukentėjusiuoju pripažintas policininkas. Apklausti kitus nukentėjusiuosius žadama kitame posėdyje, kuris numatytas birželio 8 dieną.

N. Venckienė jai primetamus kaltinimus neigia ir vadina juos politiškai motyvuotais.

Komentarai:

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .

12 komentarų

 1. Valerija:

  Būtina išteisinti Neringą V.! Ji nėra bėglė ir nėra kalta! O nuteisti tuos, kurie vadovavo šiam melagingam paradui. IR, kodėl neparodo Laimos St.ir Deimantės Kedytės ??

 2. Žemyna:

  Katras policininkas nukentėjo? Ar tas, kur spardė protestuotojui kieme tarpukojį? Nusimušė kojos pirštą, ar net bato padas atšoko nuo smūgių? Ar gal atimamos valstybinės vėliavos kotu sau per koją stuktelėjo?

 3. Vidinis Balsas:

  ”.. aš stovėjau petis į petį su Aukščiausios Tarybos pirmininku Vytautu Landsbergiu…” O kur dabar Landsbergis ? Irgi stovi petys į petį ?

 4. LIUCIJA SHI8MKEVICHIENE:

  SUNKIAI SUZALOTAS MANO SUNUS SU MANIMI JAV, O KITAS KENCIAS NETEISETA KAIP IR VENCKIENEI NUOBAUDA SUNKIAI SERGAS LIETUVOJE, KURI BLOKUOJA GENOCIDINIAI NELIECIAMYBINIAI LIETUVOS ISTATYMAI PASIIMTI SU SAVIMI, KUR AS GYVENU. INVALIDUMO ISMOKA PAS MANE ESANCIAM SUNUI DEL LIETUVOS KALTES NEGALINCIAM GRIZTI PRISIREGISTRUOTI LIETUVOJE NUTRAUKTA, O “SEIMUNO” DIDVYRIAI TYLI IR LAUKLIA PAAUKSTINIMO. REIKALAUJU NEDELSIANT ISMOKETI SULAIKYTA SUNUI INVALIDUMO PASALPA NUO SULAIKYMO DIENOS DEL LIETUVO TU PACIU KAIP VENCKIENES PAREIGUNU KALTES,- MES BE PINIGU NEGALIME TINKAMAI GYDYTI SUNAUS IR VIENU METU PADETI BEPAGALBIUI.NORIU, KAD PRISIJUNGTU TIKRAS TEISININKAS-GYNEJAS SUTVARDYTI TA NEZMONISKA ISSIGIMIMA VALDZIOS, IKI

 5. Žemyna:

  Kaip žemai reikia nusiristi, kad tavo pilietį kiti, o ne pats gimtum.
  Manau, jie save įvarė į tokį kampą, kai dabar ne tik todėl, kad kažkieno kailį gelbės, turės ją nuteisti, bet ir todėl, kad, kai istorija plačiai pasklido, kai ši teisena ir užsienyje sekama, LT teisėsaugos „veidą gelbėti” reikia, truks plyš reikia įrodyti, jog buvo teisūs, jog čia ne SSSR mutantas, o demokratinė teisinė valstybė. Deja, jų protu mąstant, tik užvirtę ant Kedžių visu traiškančiu mašinerijos svoriu, išgelbės mūsų „teisėsaugos” prestižą…
  O jei išteisins, mūsų ir ES teismus užplūs mūsų pačių teisėsaugos apgauti tie, kas patikėjo, jog visus tuos žmones Kedžiai nužudė, kad jie visi būtent nuo Kedžių nukentėjo, artimųjų neteko… Jie prašys žalos atlyginimo iš valstybės, t.y., iš mūsų visų kišenių. Taigi, kad ir kaip pasisuks, kad ir kokius nuosprendžius skelbs, tiek melavę teismai, iš šios bylos „švariai” jau neišeis.

  • mociute:

   is tiesu viltingas sis JAV kongresmeno demesys siai Lietuvos tragedijai. Ypac zinant kad po britu kvietimo 2012 spali pedopfilu persekiojima paskelbti tarptautiniu JAV atsiliepe labai greitai ir nuo tada pedopfilu “medziokle” yra FBI reikalas. Deja ES virsuneles Briuselyje si britu kvietima praleido pro ausis o atsiliepe tik keletas ES valstybiu – Danija ,Vengrija, Lenkija, Austrija ir is dalies Vokietija……
   Dabar labai svarbu pasiekti kad butu surasta pradanginta Deimante Kedyte – gyva ar mirusi ir jos vardu negaletu spekuliuoti iskrypeliai, pradedant jos isgimdytoja

 6. Tikėjau teisybe ateis:

  Pagaliau pederastams laikas pradejo tiksėti!!!

 7. LABAS RYTAS. NUSIKALTELIAMS ATPILDAS, JAU BELDZIASI I JU DURIS. ISTIKRUJU, KODEL NERODOMA , LAIMA STANKUNAITE, SU DEIMANTE KEDYTE. SADUNAITE, PER SAVO DOVANOS ATSIEMIMA KLAUSE, PREZIDENTES DALIOS GRYBAUSKAITES. BET, JI TARYTUM GERAI DRAUGEI PASAKE, NEZINANTI, KUR MERGAITE RANDASI. AR JI SVEIKA IR GYVA. JEI MIRUSI PARODYTI KAPO VIETA. DEIMANTE , BUVO ISPLESTA JEGA IS SAVO GLOBEJOS NAMU. YRA IRASAI, VISKAS AISKIAI RODOMA, KAS KALTAS IR KAS TEISUS. NERINGA VENCKIENE TURI BUTI SKUBIAI ISTEISINTA. IR PANEIGTI VISI KALTINIMAI , PRIES-JA. KUR DIDIEJI VALDZIOS VYRAI. KUR JU SAZINE. LIAUDIES VISI VALDANTIEJI ISRINKTI, KAIP PASITIKINT, KAD JIE GINS PILIECIU INTERESUS. O, KAS VYKSTA. NEZINAU, KAS JUOS GALI TOLIAU RINKTI. NES JIE VISI PRARADO PASITIKEJIMA ZMONESE. GEDA IR DAR KARTA, JIEMS VISIEMS TURI BUTI GEDA. IVYKIS LABAI APGAILETINAS.

 8. Linas:

  Vaicekauskienės bjaurų snukį izoliuokit. Man to pakaktų. Nenustebčiau jei ta “antstolė” būtų rasta neva “nušalusi” kaip vieną jos kolegių.

 9. Žemyna:

  Mokytojai iš Kvetkų, Pandėlio, Papilio premjerui Sauliui Skverneliui: Pagal galimybes ištaisykite padarinius savo didžiosios klaidos
  – tiesos.lt/index.php/tinklarastis/straipsnis/mokytojai-is-kvetku-pandelio-papilio-premjerui-sauliui-skverneliui-pagal-ga

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: