Vilniaus Rotušės aikštėje įvyko nuotraukų varžytuvių „Lietuvos spaudos fotografija 2020“ nugalėtojų apdovanojimas (0)

„Lietuvos spaudos fotografija 2020“ nugalėtojų apdovanojimas | rengėjų nuotr.

„Lietuvos spaudos fotografija 2020“ nugalėtojų apdovanojimas | rengėjų nuotr.

Paroda „Lietuvos spaudos fotografija 2020“ Vilniaus rotušėje bus pristatoma iki gegužės 30 dienos – vėliau paroda keliaus į kitus Lietuvos miestus.

„Suprantama, jog bet kokią fotografiją reikėtų vertinti ne tik tuo metu, kai ji yra aktuali, bet ir iš laiko perspektyvos. Kasmet žiūrint kolegų užfiksuotus ne vien svarbiausius įvykius, o ir žmonių veidus, miestus, gamtą – per beveik du dešimtmečius Lietuvos spaudos fotografijos parodose ir albumuose galime rasti įamžintą mūsų visų mąstymo ir matymo kaitą, politinę, kultūrinę ir ekonominę šalies raidą. Kartu su kolegomis ruošdami jau devynioliktą spaudos fotografijos metraštį ir parodą vėl įsitikinome, kad tokiu būdu prisidedame prie autentiško Lietuvos istorijos įamžinimo“. – sako E.Levin.

Šiemet 123 fotografai iš visos Lietuvos varžytuvėms pateikė virš 3700 nuotraukų. Kaip ir kasmet, varžytuvėms pateiktas nuotraukas vertino išmananti tarptautinė komisija, kurios nariais šiemet tapo profesionalūs fotografai Stefanas Širato (Stefano Schirato) (Italija), Sergejus Maksimyšinas (Sergey Maksimyšin) (Rusija), Artūras Morozovas (Lietuva); žurnalo „Moteris“ vyr. redaktorė Ieva Rekštytė – Matuliauskė bei jaunojo kūrėjo premijos laimėtoja, režisierė Aistė Žegulytė. 

Komisija ypatingai džiaugėsi įdomių ir netikėtų kadrų gausa „Portreto“, „Kultūros ir pramogų“ bei „Kariuomenės“ kategorijose. Be to, įspūdį paliko fotopasakojimų ir reportažų įvairovė ir pamažu auganti serijų meninė bei pasakojimo dėliojimo kokybė.  Komisijos nariai linkėjo Lietuvos spaudos fotografams drąsos ir ryžto patiems kelti klausimus, ieškoti temų ir naujų pasakojimo formų. „Linkiu, kad daugiau fotografų susidomėtų fotopasakojimo žanru, tam skirtų laiko, nes turbūt tik laikas sustabdytame kadre išgrynina minties gylį ir per tai sugeba išsaugoti, tą sustabdytą žvilgsnį laike.“ – dalinosi režisierė A. Žegulytė.

Varžytuvės „Lietuvos spaudos fotografija“ ne tik skatina fotografus vis naujai pažvelgti į savo kūrybą, bet ir pats nuolat keičiasi. Šiemet VšĮ Lietuvos spaudos fotografų klubas, rengęs nacionalines varžytuves nuo 2002 metų, varžytuvių rengimo įgaliojimus perduoda Lietuvos žurnalistų sąjungai ir jos „Spaudos fotografų“ skyriui bei Nacionalinei žurnalistų kūrėjų asociacijai. Šių metų varžytuvės įvyko dar bendradarbiaujant visom trim organizacijom. “Fotografija šiandien mūsų gyvenime yra dažnai žymiai svarbesnė už tekstą. – apie šiuos pasikeitimus sako Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius – Tačiau spaudos fotografijos konkursas kasmet apjungia visas geriausias žurnalistikos tradicijas, todėl Lietuvos žurnalistų sąjunga labai didžiuojasi galėdama organizuoti konkursą ir pagerbti „Auksinio kadro“ laureatus“.

„Vitalija. Išvykusio menininko žmona “, ciklas „Tarp dviejų krantų“ | Tado Kazakevičiaus nuotr.

„Vitalija. Išvykusio menininko žmona “, ciklas „Tarp dviejų krantų“ | Tado Kazakevičiaus nuotr.

Vieni pagrindinių varžytuvių „Lietuvos spaudos fotografija“ tikslų – skatinti šalies fotografus ieškoti savito žvilgsnio į reikšmingus įvykius ir gyvenimą mūsų šalyje, bei atsakingai rengti sąžiningas vaizdines žinias.

Varžytuvės „Lietuvos spaudos fotografija“ pasauliniame kontekste nėra išskirtinis reiškinys – nacionalinės spaudos nuotraukų varžytuvės rengiamos daugelyje pasaulio šalių, taip pat vyksta ir kelios tarptautinės varžytuvės.

Vienų pagrindinių – Pasaulio Spaudos Fotografijos varžytuvių (World Press Photo) finalistu šiemet, po 42 metų pertraukos vėl tapo Lietuvos atstovas. „Džiaugiamės, kad ir „Lietuvos spaudos fotografijos“ konkurso žiuri įvertino kolegos Tado Kazakevičiaus seriją – ji tapo temos „Fotopasakojimas ir Reportažas“ nugalėtoja. Turime vilties, jog mūsų rengiamas nacionalinis konkursas yra svarbus Lietuvos spaudos fotografijos vystymuisi ir suteiks dar ne vienam kolegai postūmio kurti išskirtinius darbus bei dalintis jais ne tik su Lietuvos, bet ir su viso pasaulio žiūrovais“ – teigia Lietuvos Žurnalistų Sąjungos Spaudos fotografų skyriaus pirmininkė Evgenia Levin.

Atėjūno simbolis – kormoranas, ciklas „Tarp dviejų krantų“ | Tado Kazakevičiaus nuotr.

Atėjūno simbolis – kormoranas, ciklas „Tarp dviejų krantų“ | Tado Kazakevičiaus nuotr.

Nepaisant visų pastarojo meto negandų šį penktadienį, gegužės 22 dieną Vilniaus Rotušės aikštėje įvyko devynioliktųjų varžytuvių „Lietuvos spaudos fotografija“ nugalėtojų apdovanojimai.

„Auksiniai kadrai“ šiemet buvo įteikti septyniems fotografams – Sauliui Žiūrai, Andriui Repšiui, Tadui Kazakevičiui, Kęstučiui Vanagui, Ievai Budzeikaitei, Rolandui Parafinavičiui bei Ramūnui Danisevičiui.

Be to, tradiciškai, iš visų į metraštį bei parodą patekusių nuotraukų spaudos fotografai patys išrinko jiems labiausiai patikusį kadrą, kurio autoriui – Ričardui Grigui atiteko „Kolegų prizas“. Ši tradicija itin svarbi spaudos fotografų bendruomenei – tai galimybė kasmet pažymėti vieno iš kolegų talentą, gerą akį, greitą reakciją ir sąmojį. Taip pat ilgamečiui „Lietuvos spaudos fotografijos“ varžytuvių rengėjui Jonui Staseliui buvo įteiktas Lietuvos žurnalistų sąjungos medalis „Už nuopelnus žurnalistikai“, skirtas pažymėti jo asmeninį svarų indelį ginant ir plėtojant spaudos ir žodžio laisvę.

LŽS pirmininkas Dainius Radzevičius įteikia medalį Jonui Staseliui. Šalia – LŽS spaudos fotografų skyriaus pirmininkė Evgenia Levin. | G. Skaraitienės nuotrauka

LŽS pirmininkas Dainius Radzevičius įteikia medalį Jonui Staseliui. Šalia – LŽS spaudos fotografų skyriaus pirmininkė Evgenia Levin. | G. Skaraitienės nuotrauka

Renginyje dalyvavo bei teikė apdovanojimus Vilniaus meras Remigijus Šimašius, Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Valdemaras Rupšys, Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius, taip pat ištikimi „Lietuvos spaudos fotografijos“ kvaržytuvių rėmėjai UAB „Foto123“ vadovas Andrius  Repšys, AB „INTER RAO Lietuva“ komunikacijos vadovas Juozas Ruzgys bei advokatas Gintautas Bartkus.

Konkurso „LIETUVOS SPAUDOS FOTOGRAFIJA 2020“ nugalėtojai:

Ričardas Grigas, Laikraštis „Atspindžiai“ , Kolegų prizas   (rėmėjas – advokatas Gintautas Bartkus)

Tadas Kazakevičius, tema: REPORTAŽAS IR FOTOPASAKOJIMAS   (temos rėmėjas – Nacionalinė Žurnalistų Kūrėjų Asociacija)

Ramūnas Danisevičius, „Lietuvos rytas“ , tema: GAMTA IR JOS APSAUGA   (temos rėmėjas – AB „INTER RAO Lietuva“ )

Rolandas Parafinavičius, tema: Sportas   (temos rėmėjas – UAB „Foto123“ )

Ieva Budzeikaitė, Lietuvos kariuomenė, tema: Kariuomenė   (temos rėmėjas – LR Krašto apsaugos ministerija)

Kęstutis Vanagas, tema: Kultūra ir Pramogos   (temos rėmėjas – viešbutis „Amberton“ )

Tadas Kazakevičius, tema: Portretas

Andrius Repšys, likelithuania.lt, tema: Gyvenimas   (temos rėmėjas – Vilniaus miesto savivaldybė)

Saulius Žiūra, Vilniaus miesto savivaldybė, tema: Naujienos

Kategorijos: Kultūra, Kultūros politika, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai, Visuomenė, Žiniasklaida | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: