Kam atiteks žmogaus teisių „Oskaras“ už religijų ir įsitikinimų įvairovę: „Romuvai“ ar „15min“? (video) (25)

inija-romuva-alkas-lt-ekrano-nuotr

Alkas.lt ekrano nuotr.

Gegužės 21 d. prasideda internetinis BALSAVIMAS, kurio metu visuomenė spręs, kas labiausiai nusipelnė Nacionalinių lygybės ir įvairovės apdovanojimų. Septintaisiais, žmogaus teisių „Oskarais“ vadinamais apdovanojimais vasarą bus pagerbti labiausiai 2019 metais lygybę ir įvairovę skatinę žmonės.

Nacionaliniai lygybės ir įvairovės apdovanojimai bus įteikti už veiklas aštuoniose srityse. Už apdovanojimą religijų ir įsitikinimų įvairovės srityje varžosi Senovės baltų religinė bendrija „Romuva“ ir Naujienų portalas „15min“.

Senovės baltų religinę bendriją „Romuvą“ siūloma apdovanoti už ryžtą ginti savo religinės bendrijos teises ir siekti valstybės pripažinimo. 2019 m. bendrija kreipėsi į Europos Žmogaus Teisių Teismą, taip atkreipdama dėmesį, kad, nors atitinka visus Lietuvos įstatymuose numatytus reikalavimus, Seimas šiai religinei bendrijai nesuteikė valstybės pripažinimo. „Romuvai“ gavus valstybės pripažinimą, būtų išplėstos bendruomenės teisės, įskaitant galimybę oficialiai susituokti pagal senovės baltų papročius. Šis „Romuvos“ pavyzdys ir principinga pozicija paskatino platesnę diskusiją apie religijų ir įsitikinimų laisvę Lietuvoje.

Naujienų portalą „15min“ siūloma apdovanoti už etišką ir tolerantišką temų apie religiją ir skirtingus įsitikinimus nušvietimą. Portalas 2019 m. publikavo ciklą straipsnių šiomis temomis ir išsiskyrė profesionalumu, skaitytojų kritinio mąstymo skatinimu bei stereotipams atsparios visuomenės ugdymu. Portale rašyta apie bahajų tikėjimą, senovės baltų religinę bendriją „Romuva“, Krišnos sąmonės religinę bendruomenę ir kt.

Apdovanojimas už religijų ir įsitikinimų įvairovę skiriamas asmeniui, organizacijai, idėjai ar projektui, kuris prisidėjo prie religijos ir sąžinės laisvės principo įtvirtinimo ir sklaidos bei religijų ir įsitikinimų įvairovės pažinimo bei priėmimo skatinimo Lietuvoje.

Screenshot_2020-05-21 Apdovanojimai Lygybė(1)

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Religija, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .

25 komentarai

 1. Žemyna:

  Tai juš pabalsovali, ar dar ne, panie ir panovie?
  Ar man vienai už jus visus balsuoti teks!

  Einat į čia: – lygybe.lt/apdovanojimai/
  Spaudžiat Ctrl+F, įrašot „Romuva”, ir negaišdami laiko atsidursite reikiamoje vietoje. Teksto apačioje spaudžiate BALSUOTI.
  Patikrinsiu!

 2. Vidinis Balsas:

  Spėju, kad premiją laimės pederastai.

 3. Pušis:

  Ten kažkas ne taip. Balsavau už Romuvą, atsirado užrašas – balsas priimtas, bet po abiem. Ar ir kitiems taip rodo? Lyg kokia suktybė.

 4. Kiemsargis:

  FAKE. Katik “prabalsavau” DU kartus.Nesakysiu už ką ,bet čia taspats mėšlas ,kaip ir su Lukiškių aikšte

 5. Kiemsargis:

  Prasikrapštykit akis. Sorošinis smegenų plovimas:
  ATVIROS VISUOMENĖS PILIEČIO APDOVANOJIMAS
  LYČIŲ LYGYBĖS APDOVANOJIMAS
  TAUTŲ DIALOGO APDOVANOJIMAS
  VAIVORYKŠTĖS APDOVANOJIMAS
  Dar citata: ELENA REIMERYTĖ IR PROJEKTAS „SPALVOS“
  už progresyvią dokumentiką Lietuvai apie laisvus žmones iš viso pasaulio. LRT parodyta laida „Gėjai tėčiai“ susilaukė didelio žiniasklaidos dėmesio ir sukėlė diskusijas dėl Lietuvoje veikiančio, vienintelio tokio ES, Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamos viešosios informacijos poveikio įstatymo. Laidai oponuojančios grupės organizavo protestą ir bandė sustabdyti „Spalvų“ transliavimą, bet laida buvo išteisinta. Reaguodama į situaciją, E. Reimerytė kartu su nevyriausybinėmis organizacijomis iniciavo per 11 tūkst. parašų surinkusią peticiją dėl LGBT+ diskriminuojančio įstatymo.

  Skaityti daugiau

  • Lii:

   Deja, taip. Aš irgi atkreipiau dėmesį. Nereikia aukštinti šių apdovanojimų.

  • Žemyna:

   Manau, senos geros praktikos tąsa: tais laikais per bet kokią politinę šventę ar kokį nors renginį įstaigos ar įmonės vadas bei partsekretorius turėdavo išrėžti įkvėptą kalbą apie sėkmingą žygį į šviesią ateitį bei pakeliui pasiektas pergales. Kalboje būdavo būtina įdėti vieną kitą frazę iš Lenino raštų.
   Dabar ir tas pat – štai, surengi apdovanojimus, tai pirmenybė „ideologiškai teisingoms” nominacijoms. Na, ir dėl „lygių galimybių” (dėl viso pikto, nes ką gali žinoti, ką nutars Europos teismas) bei dėl pliuralizmo/įvairovės įdeda vieną iš „praeities šešėlių”…
   Liūdna išvada peršasi: ne okupantai kalti, kad mes savo pataikūnišku elgesiu kaip medus bitę viliojame.

 6. LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS:

  Ką daro “Romuva”, kad sustabdyti Tautos išvarymą?
  Ką daro “Romuva”, kad Tautos neskriaustų komunistai (kgb’istai, stribvaikiai, …)?

 7. Durnių laivas:

  Romuvą lyginti su 15 min, kaip Simoną Daukantą su Sorošu. O gal ne taip netikėtai galai susieina? Pvz. Atrodo, kad po Antanaičio paskyrimo suklestės lietuvių kalba. O ritasi dar labiau, nei prieš jį. Fiksuokite: Come on nemira.

  • Žemyna:

   Taip, LRT tapo Valstybinės kalbos distrofinės degeneracijos iniciatore, virusu, žaibiškai apkrečiančiu aplinką. Veikia neblogiau už Vagnerio „nuotolinius darbuotojus”.
   Kad ir kokia laisva būtų visuomenė, kad ir kokia liberali, brandi asmenybė visada jaučia vidinę asmeninę atsakomybę už galimus (net ir netyčinius) savo veiksmų ar žodžių padarinius. Brandi asmenybė saugo vaiko akis, ausis, sielą, protą ir jusles nuo jo asmenybės raidai pakenkti galinčių potyrių; visada yra tai, ko nesakai, nedarai, nerodai ir t.t. matant, girdint ir t.t. vaikui arba mažiau suprantančiam, mažiau išsimokslinusiam, kitų papročių mokytam ir t.t.
   Būdama tikrai guvaus proto, jį galėjo tą „come” paversi „Kamanok, Nemira” ir būtų iš karto „2 zuikius nušovusi”, bet jai rūpėjo pademonstruoti savo ASMENINĮ požiūrį į tą, kas iš jos ta fraze bandė pasityčioti. Ji užmiršo, jog tai – mikrofonas visos Lietuvos, o ne jos privataus telefono mikrofonas.

 8. Bartas:

  O aš akių labai neverčiau ,prieš tampant Antanaičiui Lietuvių Kalbos sargui , bet pasitikėjimo neturėjau. Kažkoks kirminas graužė, kad ne tas žmogus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: