Koronavirusas pasiekė ir „Maximos“ prekybos tinklą (5)

pixabay.org nuotr.

pixabay.org nuotr.

Gegužės 20 dieną, Vilniuje esančios „Maximos X“ parduotuvės darbuotojai diagnozuotas koronavirusas. Šiai darbuotojai tyrimas atliktas gegužės 18 dieną. Su apsirgusia, dabar saviizoliacijoje esančia, darbuotoja palaikomas nuolatinis ryšys. Šiuo metu prekybos tinklas neturi žinių, kad daugiau Vilniuje, Keramikų g. 5, esančios parduotuvės darbuotojų jaustų virusui būdingus simptomus.

Iki šiol dėl koronaviruso yra ištirta 190 prekybos tinklo „Maxima“ darbuotojų: 185 testai buvo neigiami, penki – teigiami. Trys jau pasveikę. Izoliuoti dėl kontakto su sergančiais COVID-19 – du. Šiuo metu 3 testų atsakymų dar laukiama.

„Esame pasiruošę tokioms situacijos ir elgiamės pagal su atsakingomis institucijomis suderintą veiksmų planą. Ši darbuotoja nuo gegužės 10 dienos buvo saviizoliacijoje, nes tuo metu jos artimoje aplinkoje diagnozuotas koronavirusas. Pirmas testas jai atliktas gegužės 11 dieną, kitą dieną gautas neigiamas atsakymas. Deja, antras testas, atliktas gegužės 18 dieną, jai tebebūnant saviizoliacijoje, buvo teigiamas. Atsakymas gautas gegužės 20 dieną. Mūsų žiniomis, šiuo metu darbuotoja jaučiasi gerai, ji yra namuose“, – sako Ernesta Dapkienė, „Maximos“ komunikacijos ir korporacinių reikalų departamento direktorė.

Pasak prekybos tinklo atstovės, operatyviai gegužės 20 dieną po pietų gavus teigiamą atsakymą dėl koronaviruso, iš karto buvo išsiaiškinta, kad saviizoliacijoje esanti darbuotoja turėjo artimą kontaktą su viena kolege. Ji buvo nedelsiant informuota ir turės saviizoliuotis. Asmens kontaktai perduoti Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui. Apie nustatytą koronaviruso atvejį, laikantis visų taisyklių, informuoti ir atsakingų institucijų atstovai bei nuolat konsultuojamasi su Visuomenės sveikatos centru dėl tolesnių veiksmų.

„Apgailestaujame, kad koronavirusas buvo diagnozuotas dar vienai mūsų darbuotojai. Norime pabrėžti, kad mūsų darbuotojai dėvi apsaugines kaukes, pirštines – jiems yra suteiktos būtinos priemonės. Be to, kasdien kelis kartus darbuotojams matuojama temperatūra. Jeigu jie jaučiasi prastai, turi peršalimo ar gripo simptomų, tuomet jų prašoma likti namuose. Po šio atvejo, visos minėtos parduotuvės patalpos bus pilnai dezinfekuojamos, kad mūsų klientai ir darbuotojai galėtų jaustis saugiai ir toliau drąsiai lankytis parduotuvėje“, sako „Maxima LT“ komunikacijos ir korporacinių reikalų departamento direktorė.

„Maximos“ prekybos tinkle nuo vasario pabaigos laikomasi griežtesnių higienos reikalavimų: dažniau dezinfekuojami paviršiai, vežimėliai ir krepšeliai dezinfekuojami po kiekvieno naudojimo, klientai prie įėjimų gali dezinfekuoti rankas ir naudotis vienkartinėmis pirštinėmis, parduotuvėje saugų atstumą prie kasų ir prekystalių klientams žymi specialios linijos.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Sveikata, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .

5 komentarai

 1. Žemyna:

  Studentų šiuo metu nėra, bet ten ir be jų yra, kas atlėks ko nors gatavo pietums nusipirkti.

  Kažin, ar krepšių dugno išorinę pusę rūpestingai dezinfekuoja? Pirkėjai juos ne tik ant grindų stato, bet ir stumdo juos, užuot nešę. O prie kasos įstato tuo purvinu dugnu į ten esančius krepšelius,

 2. Vidinis Balsas:

  Jau kelintą dieną suku sau galvą ir nerandu atsakymo: kovo mėnesį Lietuvoje mirė apie 3500 žmonių. Iš jų apie 30 nuo koronos. Akivaizdu, kad siautėja kažkoks kitas virusas. Žymiai pavojingesnis už koroną. Ypač kerta ilgamečius ir su mirtinomis kitomis ligomis segančius. Koks tai virusas? Visame Penkiakampės pasaulyje tai vyksta. Tarkim, Amerikoje, nuo koronos mirė bevei 9 tūkstančiai, bet kas meta visada miršta apie 9 milijonus. Ar tik, korona, nėra migla, paslėpti labai žiaurų ir pavojingą kitą virusą ??? Gal galit kas paaiškinti, kad ir valdžios paranojinių isterijų ekspertė ir propaguotoja – gerbiama, Žemyna. PS: o kokia mirštamumo nuo įprasto plaučių uždegimo statistika ? O kur dingo normalus gripas ?

 3. Vidinis Balsas:

  Tyli Žemyna, kaip žemė. O juk žmonės miršta. Tūkstančiais. Kas marina žmones ? Nepasakys…akmeninė širdis …

 4. Vidinis Balsas:

  Nagi, mieloji, Rusijoje šiai dienai yra mirusiųjų nuo koronos 3,099. Lietuvoje per karantiną iš viso mirė dvigubai daugiau žmonių. Apie 7 tūk. Kas vyksta, kas šienauja žmonių gyvybes ?

  • Žemyna:

   Atsiprašau, pražiūrėjau tamstos kvietimą – mat, intensyviai dviem frontais dirbu, ir čia įpuolu tik nuo dabar svilinančios padus temos atsigauti. Kiti jau savaitę laukia mano atsakymo, o aš vis jo nebaigiu parašyti, o dar anglų k. Geriau jau bulvių lauką lieptų suarti.
   Prašau neįsižeisti – tiesiog šiuo metu ne koronai mano dėmesys skirtas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: