Keisčiausios šiukšlės varžytuvės (0)

Keisčiausios šiukšlės varžytuvės | lrv.lt nuotr.

Keisčiausios šiukšlės varžytuvės | lrv.lt nuotr.

Visą gegužės mėnesį galima prisijungti prie sumanyto gamtos švarinimo, pavadinto „Kiekvienas iš gamtos – po šiukšlę“. Tiesiog einant pasivaikščioti į gamtą, pasiimti maišelį ir surinkti pakeliui surastas šiukšles. Nacionalinis saugomų teritorijų lankytojų centras kviečia fotografuoti neįprastas šiukšles, kelti į socialinius tinklus bei siųsti nuotraukas keisčiausios šiukšlės varžytuvėms.

Varžytuvės jau įpusėjo, rengėjai dėkoja visiems už atsiųstas nuotraukas ir surinktas šiukšles. Ko tik nerandama miškuose, pelkėse ir pievose?… Tai televizoriai, šaldytuvai, automobilių detalės, statybinės šiukšlės… Netoli Kauno marių buvo surastas net klozetas.

Primenama, jog keisčiausios šiukšlės varžytuvės dar vyksta, tad Nacionalinis lankytojų centras ragina el. paštu lankytojucentras@vstt.lt arba FB žinute pačių neįprasčiausių radinių nuotraukas siųsti iki birželio 1 dienos.

Iš vienos pusės, galima pasidžiaugti, kad gamtoje mažėja plastikinės taros, kuri superkama taromatuose. Tačiau pastebima tendencija, kad gamtoje daugėja padangų ir statybinių šiukšlių.

Rengėjai ragina visus būti aktyviais piliečiais ir pamačius faktus, kai šiukšlinama gamtoje, fiksuoti nusižengimą bei pranešti skubios pagalbos tarnybų telefono numeriu 112.

Dažnai perspėjamosios priemonės nesustabdo šiukšlintojų, tad Seimas jau rengiasi taikyti ir griežtesnes administracines baudas.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: