Seimas po pateikimo pritarė siūlymui įteisinti balsavimą internetu (16)

Alkas.lt koliažas

Alkas.lt koliažas

Seimas svarstys siūlymą įteisinti balsavimą internetu. Tai siūloma Seimo rinkimų įstatymo pataisomis (projektas Nr. XIIIP-4840).

„COVID-19 pandemijos keliama grėsmė visuomenei ir būtinybė išsaugoti visuotinius demokratinius rinkimus nedidinant ligos plitimo grėsmės yra neabejotina šių dienų aktualija. Viena iš efektyviausių priemonių, saugantis COVID-19 sukeliančio viruso plitimo, būtų internetinis balsavimas“, – pristatydamas projektą sakė vienas jo iniciatorių Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkas Juozas Bernatonis.

Teikiamu projektu siūloma reglamentuoti balsavimo internetu slaptumą ir pasirengimą balsavimui internetu; rinkėjo asmens tapatybės nustatymą ir balsavimo tvarką balsuojant internetu; internetu balsavusių rinkėjų apskaitą ir balsų skaičiavimą.

Projektui po pateikimo pritarė 69, prieš balsavo 15, susilaikė 18 Seimo narių. Pagrindiniu šio klausimo svarstyme paskirtas Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetas. Projektą Seimo posėdyje numatoma svarstyti birželio 30 d.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress

16 komentarų

 1. Žemyna:

  Įtariu, jog tuo grynai techniškai panaikins galimybę išreikšti balsuotojo NE šventųjų sąrašui…

 2. taskas:

  Faktas toks, kad nėra, nebuvo ir nebus saugių technologijų. Rinkimai internetu – demokratijos galas.

 3. DABAR ŽR!!!:

  pats ponas Juozas Bernatonis aiškina, kokia bus pažanga! – T. y., KAI KURIŲ rinkiminių apylinkių net visi 100-mečiai entuziastingai internetu balsuos už vieną partiją… Ypač tie, kas gauna paramą ar ką slaugo soc. rūpybos darbuotojos… Tačiau – jie ir popierinius biuletenius griežtai prižiūrimi pildė, arba už juos pildydavo.
  ŽR svetainėje 80% balsuoja UŽ internetą

 4. dd:

  O jei neturi interneto?senjoram nerastingiems internete pakis ir valio.

  • Žemyna:

   Nereikia nei vyriausios kartos – ar dar nepasimokėme iš NUOTOLINIŲ PAMOKŲ starto? Juk jų pradžia išryškino tik ledkalnio viršūnę tų, kas neturi apskritai nei ryšio, nei kompiuterio, nes jų piniginės to neįkanda*.
   Arba tų, kieno kompiuteris ir pats senukas, ir jo „Vindousai” senutėlės versijos. Tokie net ne kiekvieno laikraščio svetainę „įkanda” (Pvz. Pro Patria”, „Delfi”), o ką kalbėti apie balsuotojų gebėjimą balsuoti savarankiškai, be patarimų ir pagalbos? Su tokiais kompiuteriais žmonės nei el. parašą turi, nei el. bankininkystę.
   Pastaruoju metu daugybė nemąstančių portalų savininkų puolė savo portalus prie išmaniųjų telefonų tinkinti, visai užmiršę didžiulę masę tų, kurių neteks kaip vartotojų, nes ne tik finansinės galimybės, bet ir jų rega, jų akys neįkanda turinio telefono ekrane, o senosios versijos tokiems vartotojams jie nepaliko. O juk tokių visada bus – visada didelė dalis visuomenės dėl senatvės, ar dėl neįgalumo negalės šuoliuoti pažangos priešakyje. Dėl jų būtina palikti ir senąjį svetainės variantą. Pasens ir vis labiau aks net ir šiandieninių programų ar pažangių platformų kūrėjai.
   Kiek tai tikrai naudinga rinkėjams, o kiek partijai, siekiančiai užsigarantuoti sau vietą Seime kitai kadencijai. Arba gal vIArlslui – va, kaukes puolė vežti tie, kas apskritai nei civilinę bei profesinę saugą, nei mediciną išmano. Premjeras maudosi ES piniguose – raz pašla takaja pjanka … Juk kito tokio šanso vartyti protu neįkandamas sumas gali ir nepasitaikyti! Na, ir kas, kad taip skubėdami pagamins eilinį broką, kaip visos valstybinės sistemos, skirtos piliečiams naudoti (kad ir SAM inicijuotos įv. svetainės). Visos jos pasižymi tik tuo, kad TOBULAI stringa ir genda.
   Suprantu senųjų bebrų interesą ir jų nusispjovizmą – juk dar niekas niekada neatsakė asmeniškai už brokui iššvaistytus milijonus. Bet nesuprantu Girniaus lengvabūdiško entuziazmo. Ar jis užmiršo mokymo namuose pamokas? O kaip jo ir kitų entuziastų manymu balsuos kontrabandininkai, arba su vietiniais susitarę sugrįžėliai, kur dabar kaimus plėšia – vagia techniką ir t.t.? O jie – būk tikras – tikrai balsuos. Visi sutartinai. Arba bus įdarbinti „nuotoliniais darbuotojais”, kad pasismagintų, prie VRK prisijungę.

   ———————————————
   * neįkanda, beje, ir dėl bolševikinio entuziazmo prievarta visus kuo greičiau „į šviesų rytojų” ištremti. Juk ta prievarta galvotrūkčiais kurpti ir versti visus pirkti vis naujas programų versijas (net neišsaugojus senosios pliusų ir neįsitikinus, ar tikrai naujovė yra geresnė, ar bus visiems tinkama) irgi žmones skurdino!

 5. ŽEMAITIS:

  Puikus sprendimas. Pritariu!
  Manau, kad tai gerokai padins jaunimo aktyvumą Seimo rinkimuose. O taip pat ir kitose šalyse gyvenančių Lietuvos piliečių dalyvavimą.
  Nors vienas pritingas įstatymas. Pasirodo, kartais galima ir Seimo daugumą pagirti 🙂 Šaunuoliai!

  • Žemyna:

   Taip, iš tiesų, tai būtų patogu emigrantams. Tačiau turi tiesos kad ir per ŽR pasisakęs klausytojas, jog jis nenori, kad jam rinktų valdžią seniausiai ten gyvenantis, nuo LT realybės atitrūkęs žmogus, nesusigaudantis, kodėl mes UŽ tą ir PRIEŠ aną, nei kuo gresia Lietuvos tapatybei jo įsivaizduojama „pažanga”.
   Atitrūkęs nuo ŠIOS geopolitinės platumos nuolat pakišamų „malonumų”, atitraukiančių mus nuo to, ką seniausiai reikėjo sutvarkyti, pakeisti, verčiančių trypčioti vietoje, emigrantas viską sprendžia pagal dabar jį supančios valstybės situaciją, jos problemas.
   Ypač pavojingas balsavimas tų, kas vien tik asmeniniu komfortu, pelnu, arba „mokančių gyventi” gudrumais ir pan. savo sprendimuose vadovaujasi. Arba vadovaujasi neišprususio žmogaus arogancija, nes jis „aukštesnėje civilizacijoje” gyvena, todėl gali savo „mužikus” tautiečius pažangos ir kultūros mokyti – net tose srityse, kurių visiškai neišmano.

 6. ŽEMAITIS:

  Seimo puslapyje radau balsavimų išklotinę. Žinote, kas balsavo prieš? Ogi tik Tėvynės sąjungos nariai. Ir tai ne visi, nes nemaža dalis jų susilaikė.
  Savaime aišku – Tėvynės sąjungai patogiau, kai rinkimuose dalyvauja kuo mažiau jaunimo. Svarbu kad ištikimi jos dažniausiai garbaus amžiaus rėmėjai ateitų. Tad internetinis balsavimas šiai partijai neparankus.

  • taskas:

   kuo čia dėtas jaunimas ir senimas? Esmė yra ta, kad technologiškai neįmanoma užtikrint sąžiningus rinkimus.

   • Žemyna:

    Štai kad ir informacija apie koronos nuotykius šalyje pr. parą. Net to ne kasdien pajėgia tiksliai atlikti. Tai duomenys kažkur įstrigo, tai vienas iš vienos tarnybos, kitas iš kitos gavo (bet juk iš to paties duomenų suvedimo centro!)
    Atsitiko taip, kad tik ką išklausiau per TV paskutinę informaciją apie tai, o po 5 min. radijo žiniose kitus duomenis skelbia. Maniau, vaidenasi. Po pusvalandžio per trumpąsias žinias duomenys vėl nesutampa… Kadangi pirmuosius išgirdusi Alke parašiau, pasijutau labai nesmagiai, visai kitus vos po kelių minučių išgirdusi.

   • ŽEMAITIS:

    O todėl, kad tai dėsninga.
    TS daugiau jaunesnių rinkėjų pavyko patraukti tik dėka Gabrieliaus bei Liberalų sąjūdžio “susimovimo” (kai įkliuvo su pinigais).
    O šaip tai juk visi tyrimai (sociologų, politologų) puikiai rodo, už ką balsuoja vyresni žmones, už ką – jaunimas; už ką didmiesčių gyventojai, už ką – provincijos ir t.t.
    Taip pat yra žinoma, ką labiausiai paskatintų dalyvauti rinkimuose internetinis balsavimas. Nors internetu geba balsuoti ir nemažai vyresnių žmonių, tačiau jie mieliau elgsis tradiciškai. Tuo tarpu daug judantis, vienur regiistruotas, o realiai kitur gyvenantis jaunimas ne dažnai stovi eilėse savivaldybėje ir pan. Tiesiog tai atima laiko, jaukia planus, todėl nesaivargina. O internetu galima greitai tai padaryti.
    O dar labiau – paskatins užsienyje gyvenančius. Nes jiems vykti į ambasadas ar balsuoti paštu – “gyvas vargas”. O čia – greitai ir patogiai.

 7. Virginijus:

  Keista šiek tiek. Ne dėl to, kad toks įstatymas siūlomas, bet kad net aukščiausiuose valdžios postuose žaibu pamirštamas kibernetinio įsilaužimo pavojus, dėl kurio net įkurtos specialios tarnybos Lietuvos kariuomenėje. O įdomiausia tai, jog apie internetinio balsavimo būtinumą garsiau už kitus kalba tie, kurie dar vakar pasakojo istorijas apie rusų kišimąsį į rinkimus JAV, Brexit referendumą D. Britanijoje ir t.t. Kaip bus su vajum “rusai puola”? Kaip nuo kibernetinio kišimosi apsisaugosim mes, jei, anot tų mulkių, D. Trumpo išrinkimą lėmė rusų hakerių veikla? Ir, svarbiausia – kaip apsisaugosim nuo savų, vietinių veikėjų, panorusių klastot rinkimų rezultatus?

  • ŽEMAITIS:

   Tačiau kažkodėl bankuose pinigus laikome, internetine bankininkyste naudojamės ir nebijojme, kad kokie hakeriai nusavins mūsų pinigus.
   Tad nereikia lyginti nepalyginamų dalykų. Reikia skirti paprastas interneto svetaines ir gerai apsaugotas specialias. Galima uždėti rimtas apsaugas – pvz., balsuoti prisijungus per interentinę bankininkystę arba el. parašu.
   Tam tikrų grėsmių yra, tačiau jos ne techninės, o susijusios su papirkimo pavojais. Kas bus garantuotas, kad šalia besijungiančio balsuoti nestovi koks partinis veikėjas su 5 eurais ar alaus bambaliu rankoje? Štai toks pavojus yra. Tačiau jis neaktualus užsienyje gyvenantiems, o ir Lietuvoje, manau, tai būtų ne toks dažnas ir didelės įtakos rinkimų rezultatams neturintis veiksnys.
   Labai gerai, jei dar būtų įteisinta ir galimybė perbalsuoti. Tad net ir papirkėjai nebūtų tikri, ar papirktasis po kurio laiko nepakeis savo pasirinkimo 🙂
   Tad tikrai verta įvesti internetinį balsavimą. Tiesa, gal geriau dar ne šiems rinkimams. Tačiau kitiems – tai būtinai.

 8. ŽEMAITIS:

  Tik mane stebina, kad už internetinį balsavima yra Seimo valdažnčioji dauguma, o ypač – socialdarbiečiai 🙂
  Nesuprantu jų logikos. Juk internetinis balsavimas tikrai ne jiems bus naudingas 🙂
  Bet šaunuoliai – tikrai elgiasi teisngai. Balsavimą internetu jau seniai likas įteisinti.

 9. Vidinis Balsas:

  Kažkada, Prunckienė, bandė įkasti į ją nupenėjusią ranką – pareikalavo perskaičiuoti biuletenius. Kitą dieną susiprato, atšaukė reikalavimą. Netrukus buvo pašalinta iš vis. Kaip bus perskaičiuojami elektroniniai balsai ? 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: