Karantino sąlygos švelnėja ir paplūdimiuose (5)

Baltictravelcompany.com nuotr.

Baltictravelcompany.com nuotr.

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), atsižvelgdama į švelnėjančias karantino sąlygas, atnaujino rekomendacijas, kaip saugiai leisti laiką paplūdimiuose. Nuo šiol prie vandens telkinių lankytis bus galima nebe po du, o po penkis žmones, išskyrus šeimas. Taip pat sušvelninti reikalavimai dėl  nosį ir burną dengiančių kaukių dėvėjimo.

Tad vyresniems nei 6 metų asmenims dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones (veido kaukes, respiratorius ar kitas priemones) ir toliau bus būtina atvirose viešosiose prekybos vietose, įskaitant turgavietes, taip pat ekskursijose, renginiuose, viešose uždarose erdvėse, išskyrus valgant ir geriant viešojo maitinimo organizavimo vietose, sportuojant.  Kitose viešosiose atvirose erdvėse nuo šiol – tik rekomenduotina.

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) primena, kad paplūdimiuose gerai matomoje vietoje lankytojams turi būti pateikta informacija, jog juose nerekomenduojama lankytis rizikos grupei priklausantiems žmonėms – vyresniems nei 60 metų amžiaus bei sergantiems lėtinėmis ligomis. Jeigu rizikos grupės žmonės lankosi paplūdimiuose, rekomenduojama itin atidžiai laikytis saugaus – ne mažesnio nei 2 metro – atstumo nuo kitų.

Taip pat turi būti pateikta informacija, jog visiems žmonėms reikia laikytis asmens higienos (rankų higienos, kosėjimo, čiaudėjimo etiketo).

Be to, prie įėjimo į tualetus, persirengimo paviljonus, kabinas gerai matomoje vietoje reikia pakabinti rankų dezinfekcijai skirtą priemonę.

Paplūdimiuose neturi lankytis asmenys, turintys ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų, ūmių žarnyno infekcijų ir kitų užkrečiamųjų ligų požymių (pvz., karščiavimas, sloga, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas, viduriavimas, vėmimas ir pan.).

Paplūdimiuose raginama tarp žmonių ar grupių laikytis ne mažesnio nei 2 metro atstumo, vengti tiesioginio fizinio kontakto.

Be to, lankytojai, perkantys paslaugas paplūdimiuose, skatinami atsiskaityti ne grynaisiais pinigais.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Sveikata, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .

5 komentarai

 1. Vidinis Balsas:

  ” Palangos gelbėtojai turės ne tik kontroliuoti, kad poilsiautojai laikytųsi atstumų, bet ir matuos žmonėms temperatūrą. Tam jie įsigijo droną, kuriuo bus galima išmatuoti kiekvieno poilsiautojo temperatūrą.” Ar yra kokios nors ribos idioto paranojos nupušimui ?
  „Jeigu gelbėtojas dalyvauja operacijoje, ištraukia skęstantįjį, jį reanimuoja su apsaugos priemonėmis. Gelbėtojus turėsime izoliuoti ir laukti iš medikų informacijos apie pacientą, kuris jiems buvo perduotas“
  Lauks kol bus gautas koronos tyrimas ir tik tada gelbės, jei neigiamas…. , o jei teigiamas 🙂 Aš suprantu valdžios norą valdyti kiekvieną gyventojų žingsnį , totalitarinis užvaldymas sielos ir proto, bet nesuprantu žmonių, kodėl jie taip lengai pasirašo pačiai nagliausiai prievartai .

 2. Žemyna:

  Temperatūros nebuvimas, nors ir retais atvejais, negarantuoja žmogaus sveikumo. Dalies žmonių kūnai visgi nekarščiuoja, nesipriešina. Todėl gydytojai, nusprendžiantys, jog žmogus sveikas, o bloga savijauta tėra išsigalvojimas, arba vykdo paliepimą, arba ne itin patyrę.
  Kaip pranešė spauda, tiek JAV, tiek kt. šalyse ir EE pasireiškė visai nepanašiais į ligi šiol matytus simptomais, ligos eiga buvo visai kitokia. Taigi, dronas ne visada parodys absoliučią tiesą. Na, bet bent tiek padarys, kiek jo galioje yra.

  Štai ir galvoju: jei iš tiesų kažkuo dėti tie kinų šikšnosparniai (ar kažkokie kiti?), kodėl staiga taip nutiko? Ar nebus tai „atidėto starto” poveikis, padarinys to, kad prieš kažkiek dešimtmečių kinai pažeidė natūralią gyvybės grandinę – išplėšė iš jos žvirblius. Jie juk atliko kažkokį savo vaidmenį gamtoje. Jų nelikus, jų „kontroliuoti” gamtos vyksmai liko „be priežiūros”, nebuvo kas ją perima. Kažkiek padarinių netrukus išryškėjo ŽŪ. Tačiau tuo galėjo ir nesibaigti, galėjo atvesti ir prie kitų nenumatytų ir ligi šiol nepastebėtų padarinių?

 3. Vidinis Balsas:

  ” kinai pažeidė natūralią gyvybės grandinę – išplėšė iš jos žvirblius. ” Prajuokinai, ačiū. Kiek Lietuvoje išplėšta gyvių ? Beliko mažuma. Taip visame ” civilizuotame ” pasaulyje. Matau tik vieną galimą priežastį: žmonės virsta gyvuliais, bet šitai mutacijai gamta priešinasi.

 4. LT mokslui valio!:

  Mokslininkai sukūrė efektyvaus testavimo dėl COVID-19 strategiją
  – diena.lt/naujienos/ivairenybes/mokslas-ir-it/mokslininkai-sukure-efektyvaus-testavimo-del-covid-19-strategija-967582

  • Žemyna:

   Mokslininkai vis kaupia duomenis, kurie patvirtina ryšį tarp COVID-19 ir retos, paslaptingos uždegiminės vaikiškos ligos, kuri gal būti pavojinga gyvybei, rašo „Ars Technica“.

   „COVID-19 siejama su 30 kartų padidėjusiu retos vaikiškos ligos dažnumu: kas vyksta?”
   – 15min.lt/mokslasit/straipsnis/laboratorija/covid-19-siejama-su-30-kartu-padidejusiu-retos-vaikiskos-ligos-daznumu-kas-vyksta-650-1318900?copied

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: