Po aštrios kritikos aplinkos viceministrė traukiasi iš pareigų (3)

Medžioklė lanku | wikipedia.org nuotr.

Medžioklė lanku | wikipedia.org nuotr.

Dėl Medžioklės taisyklių pakeitimų kritikuota aplinkos viceministrė Rasa Vaitkevičiūtė įteikė prašymą atleisti ją iš pareigų. Ministro Kęstučio Mažeikos teigimu ji nebedirbs nuo nuo kitos savaitės.

Aplinkos ministerija sulaukė aštrios gamtininkų ir politikų  kritikos po to, kai aplinkos ministras praėjusią savaitę pasirašė įsakymą, įteisinantį medžioklę lankais nuo nuo 2022 metų bei kitus pakeitimus dėl medžioklės su šunimis, prožektoriais bei kita. Vėliau ministras pasirašė kitą įsakymą, kuriuo medžiolę su lankais atšaukė.

K. Mažeika teigė, kad  sprendimą įtraukti lankus į įsakymą priėmė Medžioklės taryba, kuriai vadovauja R. Vaitkevičiūtė.

Žemės ūkio mokslų daktarė R. Vaitkevičiūtė viceministre buvo paskirta 2019 metų gegužės pradžioje. Netrukus po to Vyriausioji tarnybinės etikos komisija pranešė pradėjusį tyrimą dėl jos elgesio – etikos sargai vertino pranešimus, kad R. Vaitkevičiūtė dar dirbama Aplinkos apsaugos departamente galbūt nedeklaravo ryšio su medžiotojų ir žvejų draugija „Medeina“.

„Šias aplinkybes R. Vaitkevičiūtė deklaravo vėluodama ir nesilaikydama įstatyme nustatytų terminų“, – sakoma VTEK pranešime.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: