V. Jurgilevičienė. Ar patriotinės jėgos sugebės susivienyti? (31)

Virginija Jurgilevičienė | Alkas.lt nuotr.

Virginija Jurgilevičienė | Alkas.lt nuotr.

Tie, kurie pasirašys vienijimosi uniją, supranta susikalbėjimo būtinybę, o svarbiausia žino, kad rinkėjas to laukia ir nuvilti jo negalima. Nuo 2020 m. spalio mėnesio gyvensime su kita Seimo ir vyriausybės sudėtimi. Kokia ji bus priklauso nuo to, ar patriotinės jėgos sugebės susivienyti ir kokį sąrašą pateiks rinkėjams.

Algirdas Karčiauskas įvairias visuomenines jėgas prašė pasirašyti dėl vieningo politinių partijų rinkiminio sąrašo. Susisiekė ir su mumis, Klaipėdos visuomeninkais. Jei tautinės-pilietinės partijos sugebės rinkėjams pateikti vieną sąrašą, tai sugebės ir apsijungti.

Lietuvos rinkėjas per beveik 30 Nepriklausomybės metų pasidalino į dvi grupes: pirmoji, tai ištikimi konservatorių, liberalų, socialdemokratų rinkėjai, antroji – renkanti   gelbėtojus, o per 2020 m. Seimo rinkimus turėtų likti Valstiečių ir Darbo partijos. Per tą laiką ėmė aktyviau veikti ir trečioji rinkėjų grupė, tai patriotinės jėgos, kurios dar kitaip įvardinamos protesto balsais.

Valdžioje buvusioms ir esančioms partijoms būtų didžiausias pavojus, jei patriotinės jėgos  patektų į Seimą, tai galėtų suardyti sukurtą ydingą sistemą.

Piliečiai, o tai apie 15 procentų rinkėjų, būdami aktyvūs, suvokia negražius įstatymų priimančios, vykdomosios, teisėtvarkos bei ketvirtos valdžios – žiniasklaidos siekius suskaldyti rinkėjus ir taip panaikinti tautines-pilietines partijas iš aktyvaus politinio gyvenimo į užribį. Jie tai daro pasitelkdami patyčias, išvadindami patvoriniais, marginalais, vatnikais ir t. t.

Įdomu, kas yra ta jėga, kuri niekina dirbančius Lietuvos piliečių naudai? Pirmiausia monopolijos, jos turi pinigų ir viską perka, joms padeda jų nusamdyti lobistai. Geriausias pavyzdys yra urėdų reforma. Lietuvos Valstiečių ir Žaliųjų Sąjunga (LVŽS), tapusi valdančiąja partija, premjero Sauliaus Skvernelio dėka miškus paaukojo Vakarų medienos grupei, kuriai vadovauja Sigitas Paulauskas. Jų apetitus stabdo pilietinės organizacijos „Gyvas miškas“, „Už Lietuvos miškus“ ir t. t.

Rinkėjai, matydami trečiosios politines jėgos naikinimą, mano, kad patriotinės partijos  privalo susikalbėti. Deja, skaldančiai jėgai, kuri siekė, jog partijos nesusėstų prie bendro derybų stalo, sekėsi iki šio laiko. Kiršintojų žaidimams turi būti padėtas taškas. Vienijimosi iniciatoriais tapo visuomeninkai: A. Karčiauskas ir Gedeminas Merkys.

Kudirkos žodžiais tariant: „vardan tos Lietuvos“ jau yra pakviestos prie Apskrito stalo tautiškai-pilietiškai nusiteikusios politinės jėgos. Greitai sužinosime, kas supranta atsakomybę ir sugeba „perlipti“ per savo ego.

Autorė yra Lietuvos žmogaus teisių gynimo asociacija, Klaipėdos atstovybė

Kategorijos: Akiračiai, Nuomonių ratas, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .

31 komentaras

 1. ŽEMAITIS:

  Susivienyti reiktų, tik vargu ar pavyks.
  Tiesiog paprastai vienytis geba tik nuosaikesnės jėgos. O radikalesnių pažiūrų politikai vienijasi sunkiai. Nes per daug sureikšmina ambicijas bei minimalius skirtumus. Dėl to išlieka susiskaldę ir mažai surenka rinkimuose. Tai dėsninga.

 2. Sunku vienytis, kai nėra prieš ką, kai ne patriotų Lietuvoje kaip ir nėra…
  Antai, tarkim, Nausėda, Pranckietis, Skvernelis pagal principingą politiką Rusijos atžvilgiu lyg ir patriotai, o santykiuose su Lenkija, neišlaikant Lietuvai deramos valstybinės, tautinės savigarbos, juos Lietuvos patriotais jau pavadinti negali… O juk Vasario 16-osios aktu savo valstybės suverenumą esame lygiai atskyrę tiek nuo vienų, tiek nuo kitų. Taigi visų pirma yra svarbu kiek garbinga būtų tų vienijamųjų patriotų politinė laikysena santykių su Lenkija atžvilgiu?…
  Apie čia minimus vienytojus A. Karčiauską, G. Merkį kaip asmenis visuomenė plačiau nėra girdėjusi. Taigi jie privalo nedelsiant pranešti LRT apie savo veiklą ir reikalauti, kad informacija apie vienijimosi vyksmą būtų skelbiama LRT programose, suteikiant galimybę ir jiems patiems plačiau paaiškinti savo veiklos politines idėjas, jų įgyvendinimo reikšmę visuomenei ir valstybei.

 3. AAA:

  Puikus straipsnis.
  Gal jam šiek tiek į temą būtų šie du filmukai:
  ht tps://www.youtube.com/watch?v=ZwmUH5AGydQ
  ht tps://www.youtube.com/watch?v=BfJ25LXtLTg

 4. Simona:

  Buvo tobulas Navaicio siulymas – baigti tuscius gincus ir traukti burtus. Jei vadovausis juo – susivienys

 5. Gintarasd:

  Meluojant nuo pirmo žingsnio sėkmės nebus. Nors rašo “jau yra pakviestos prie Apskrito stalo tautiškai-pilietiškai nusiteikusios politinės jėgos”, bet tautininkus pakviesti, nors ir buvo siūlyta, “pamiršo”.

 6. virginija:

  Kokios partijos pakviestos yra surašyta taip pat ‘Alkoje” ir nereikės rašinėti išgalvotus kaltinimus “Kreipimasis išsiųstas 10-čiai politinių partijų ir 2 nepartiniams sambūriams. Politinės partijos į kurias kreipiamasi kreipimesi surašytos eilės tvarka pagal narių skaičių: Lietuvos tautininkų ir respublikonų sąjungai, Kartų solidarumo sąjungai – Santalka Lietuvai, partijai „Drąsos kelias“, „Profesinių sąjungų centras“, Krikščionių sąjungai, Nacionaliniam susivienijimui, Žemaičių partijai, partijai „Lietuvos sąrašas“, partijai „Jaunoji Lietuva“, Lietuvos krikščioniškosios demokratijos partijai, Seimo nario P.Urbšio judėjimui „Kartu“, Seimo nario V.Bako „Darbotvarkė Lietuvai“ komandai.

 7. Getas:

  Tautininkai dar praeitų rinkimų programoje skelbė, kad visos tautinių bendrijų mokyklos pereis prie dėstymo valstybine – lietuvių kalba. Vilniuje lietuvių klasėse yra po 30 moksleivių, o privilegijuotos tautinių bendrijų mokyklose po 13-15 moksleivių. ir rezervacijos kūrėjai : Vilniaus savivaldybė ir Vilniaus raj. savivaldybė į tai nekreipia dėmesio.
  Dabar susisiekimo ministras LDK sulenkėjęs lietuvis J. Narkevičius rengiasi vesti geležinkelį iš Vilniaus į Druskininkus – tai teisinga Lietuvos strategija. Palaikau. Ištaisys Brazausko ir Šleževičiaus klaidas – geležinkelio išardymą į Druskininkus.

 8. Arūnas:

  vienijmasis yra įmanomas, jei nebus ieškoma priešų, o dabar prieš kiekvieną iš 12 vienetų yra pilamas srautas purvo, o , kas liūdniausia, tuo mėgaujasi ir Alko komentatoriai, Tegul bus įtraukti į rinkiminį sąrašą ir jums nepatinkamo vieneto atstovai- išreitinguosite pagal savo supratimą. O priešrinkiminėse kalbose labiau reikia teigti savo idėjas, o ne kartoti kaip užstrigusi plokštelė- “Skvernelis- mentas, Karabasas- kolchozninkas, Veryga…”, lyg buvusieji būtų bent per aguonos grūdą geresni. O gal jums ir geresni?

  • Žemyna:

   Jei žmogus kritiškai nusiteikęs ŠIO „elito” atžvilgiu, dar nereiškia, jog visiems patiko ANAS – nesvarbu, kirkiliniai, kubiliniai ar paksiniai. Tragedija ta, kad mes, užuot iš kelių gerų rinktumės geriausią, priversti rinktis mažesnę blogybę iš siūlomų. Taip atsitiko ir tęsiasi per pastaruosius 25 m., nes neišsiugdėme tautiško, patriotiško, Lietuvai atsidavusio elito, ir tai pamoka visiems būsimiems santvarkų keitėjams bei besivaduojantiems iš okupacijos – visų pirma reikia daryti viską, kad bent iš to meto inteligentijos šeimų būtų užaugintas kokybiškas elitas, kad nebūtų nutraukta tradicija. Deja, paprastai būtent jis nukenčia labiausiai ir užčiaupiamas pirmiausia. Žinoma, tobula būtų, jei visi iki vieno vaikai būtų rūpestingai išugdyti, kad juose nesusiformuotų nuoskauda ir priešiškumas.
   Vakar kažkur mačiau dabar aktualios temos veikėjų nuotrauką. Jei po ja būtų parašyta, jog tai kokio nors „influencerių” klubo žvaigždūnų bei žvaigždučių nuotrauka, nenustebčiau – veide, žvilgsnyje akurat tiek minčių ir tėra. Deja, ten spindėjo mūsų valstybinės įstaigos „žvaigždė”.

   • Arūnas:

    kodėl aš parašiau savo nuomonę, nors gal ir kitų ne vienodai suprantamą, todėl noriu patikslinti:
    1. Jeigu yra pasiūlymas jungtis kažkokioms organizacijomis (12 ar mažiau), tai, mano nuomone, negerai, kad net tie, kurie nori pokyčių, puola kiekvieną iš jų ir jų lyderius ne dėl programų, ne dėl veiksmų, kurių nespėjo padaryti, bet dėl to, kad jie turi savo simpatikus. Nekartosiu kas rašyta apie Juozaitį, Radžvilą, Dagį ar kitus asmenis, bet žodžiai ir mintys yra tokios pat kaip “garsiausių” Seimo opozicionierių.
    2. “Jei žmogus kritiškai nusiteikęs ŠIO „elito” atžvilgiu”, tai vėl pasikartosiu, kad nepasitenkinimas išsakomas tokiais pat žodžiais ir mintimis kaip TS ar liberalų, todėl daug žmonių nemato jokio skirtumo tarp rėksnių Seime ar rėksnių tokiuose komentaruose.
    3. Kai peršama nuomonė, kad ŠIS “elitas” taip pat nieko gero nepadarė kaip ir ANAS “elitas”, su kuo nenoriu sutikti, nes visi valdantieji per 30 metų padarė daug gero Lietuvos gerovei, nors ir nemažai blogo lietuviškumui ir teisingumui. Nebijokit pasakyti gerą žodį apie žmogaus, net ir iš ŠIO ar ANO “elito” gerus darbus, o netikusius veiksmus peikti.
    4. Todėl liūdna, kad straipsniai ir komentarai yra vienpusiški, matyt galvojant, jei pasisakysiu aštriai, sarkastiškai, tai būsiu šaunus patriotas. Bet taip nėra…

    • stasys:

     Arūnui ..protingai išdėstėte . 🙂

    • Žemyna:

     Taip pat ir kaip pratęsimą, kaip papildymą geram komentarui įdėtą atsakymą irgi nereikia laikyti prieštaravimu sau 🙂 Net jei ne viskam tame papildyme pritariam 🙂

     • Kęstutis:

      Ten kur bus Radžvilas, Dagys, Urbšys nebalsuosiu vienareikšmiškai… Perdėtas prokrikščioniškumas peraugs į prolenkiškumą, abejonių nėra, o tada tai jau nebegalima vadinti – tautinių jėgų susivienijimu…

      • Julijonas:

       Ačiū Kęstuti, kad parašėte už ką nebalsuosite. Dabar mes visi žinosime už ką balsuoti mums – jūsų propogandinis tikslas pasiektas.

       • Arūnas:

        Kęstuti, jeigu būtų sudarytas sąrašas žmonių iš 12 vienetų, tai Jūs reitinguodamas galite atmesti tuos, kurie Jūsų nuomone yra netinkamų pažiūrų. Tada jie ir nebus išrinkti. O bendrasis sąrašas būtų , mano nuomone, geresnis ir įdomesnis negu iki šiol buvę sąrašai. O pabaigai dėl lenkiškumo vieną juokelį (tik juokelį, nesupraskit rimtai), kai vienas doras lietuvis sako, jei jeigu reikės rinktis už kurią partiją balsuoti, už Waldemaro ar Gabrieliaus, balsuočiau už Waldemaro, nes jų pažiūros daug kur sutampa- ir už raidyno pakeitimą, už dvikalbystę ir multikultūrą Lietuvoje, bet Gabrielius dar ir už gėjų santuokas ir neaiškias šeimas. Na, bet , Kęstuti, galima rinktis ir Gabrielių, jis į bažnyčią nevaikšto… 🙂

        • Bažnyčia į valstybės suverenumą nepretenduoja, Lenkija yra linkusi jį glemžtis priklausomai nuo to ką valdžioje turėtume. Taigi čia ne vaikšččiojimo/nevaikščiojimo į bažnyčią, o suverenumo išlaikymo reikalas.
         Kas dėl reitingavimo, tai jis tik balsavimo už partijas priedanga, manipuliavimas, kadangi šios yra juridiniai asmenys ir pagal Konstituciją rinkimų teisės neturi, t.y. dalyvauti rinkimuose į Seimą kaip kandidatės, už kurias būtų galima balsuoti, negali.

        • Kęstutis:

         Radžvilas tiek pats sau pasikėlęs, kad nebepajėgus susitarti su niekuo. Kokį penkmetį jau primenu – Radžvilas kuoktelėjęs, nors daugelis jo minčių man priimtinos. Paskutinis Radžvilo mėginimas rengti atskiras tautines eitynes tik patvirtino diagnozę. Tas pats per rinkimus į Europarlamentą, Juozaitis jį parėmė, jis Juozaičio ne… Dagys balsavo prieš 3 proc. kartelę į seimą, aišku, kad tai slaptas “ginklas” konservatorių išsklaidant tautines jėgas. Urbšys apskritai besiblaškantis, apsimetinėjantis teisuoliu ir tik atsiskleidęs kai buvo balsuojama dėl Romuvos. Teko tiesiogiai su juo ginčytis… – menkysta silpnaprotis… jei jau teks rinktis tarp blogas ir dar blogesnis, tai ką jau padarysi, manau apsispręsiu…

         • Žemyna:

          Manau, jog Radžvilas bus daugiau idėjinis vadas, o praktinius darbus daugiau kitas asmuo dirbs. Kol kas jis šaunuolis, dar tfu, tfu, tfu, nesąmonių nedarė, Daug tikiuosi iš jo. Kai kalba Radžvilas – kaifuoju, pasiilgau jau tokių; tačiau jam ir kitiems BŪTINA išmokti ne akademinei auditorijai kalbėti, kad jį visi – ir kitų sričių ir mažo išsilavinimo žmonės suprastų. Beje, šiandien ar ne per LRT kalbėjo apie lyderių sakomų kalbų, rengimosi joms trūkumus. Aiškino, ko reikia išmokti.

 9. stasys:

  Kas trukdo tai Lietuvos žmogaus teisių gynimo asociacijai pačiai kurti partija o ir kam kurti jei galima pirkti ? Lietuvoje yra 27 veikiančios partijos iš kuriu didesnė pusė tik formalus popierinis mirusių sielų administravimas .Partija leistu nebejuokinti žmoniu tokiais pareiškimais ir nesėti viešumoje fake new informacijos apie kažkokias priešpriešos komandas pasidalinusias į pogrupius . Uzurpuoti patriotizmą prisiklijuoti jį sau kaip kokia rožę ? skaitau veiksmas nederantis visuomenininkui . Jei gerai atmenu ta ponia ir 2012 fantazavo tokiais pat susivienijimo norais .. tik tada siūlomos partijos buvo kitos o ir pirštai patriotizmo nebuvo riesti į save . 2024 pasikeis rinkimu sistema į Seimą į proporcine ir verstis per galva nebereikės .

 10. Jei ir po šito jie nesuvoks:

  kad „ne loska”, kad jie PRIVALO vienytis:

  Narkevičius kreipėsi į VSD dėl
  „ …Susisiekimo ministerijos planuojamą pasirašyti sutartį dėl „Lietuvos geležinkelių“ valdybos narių atrankos su Rusijos piliečio įmone.” (!!!)
  – 15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/j-narkevicius-apie-savo-ministerijos-sutarti-su-rusijos-piliecio-imone-kreipiausi-i-vsd-56-1318116?copied

  Kad mūsų geležinkelis visą laiką buvo bambagysle su Kremliumi surištas, kad ėjo „į ateitį šviesią”, tartum arklys supančiotom kojom, visi jautėme ir nugirsdavome tai šį, tai tą.
  Ar visų mūsų STRATEGINIŲ įmonių vadovų bei valdybų skyrimas derinamas su kaimynėmis, jų leidimo prašoma?

 11. Vidinis Balsas:

  Ar patriotinės jėgos sugebės susivienyti? Labai kvailas klausimas. Juk jos jau senei susivienijo. Kas, jei ne tos jėgos, gina mus nuo Putino ? Nuo rusiškų dujų ir naftos, nuo baltarusiškos elektros ? Kas jei nepatriotinės jėgos Lietuvai padovanojo Indipendence ? Kas čia per pušalai ? Lietuvos patriotai net pasišovė neapsiriboti 2 procentais krašto gynybai. Apie ką jūs čia peizijat ?

 12. albertas:

  žmonėms būtų geriau matyti vieną rinkiminį sąrašą vietoje dešimties. Valstiečiai žadėjo daugiau skaidrumo, bet patys pagaliau irgi paniro į melą Visus Virginijos kviečiamus vienytis, vienyti galėtų šūkis: DAUGIAU TEISINGUMO LIETUVOJ E. Matematikai galėtų pasiūlyti, kaip sudaryti vieningą rinkiminį sąrašą, vienodai priimtiną visiems.

 13. Vidinis Balsas:

  Na, gerai.Sutinku – ne viskas padaryta. Tarkim, įvedė baudas už vėliavos neiškėlimą. Šaunu. Bet: o tautinė giesmė ? Kodėl negauna niekas baudos, kad iškėlęs vėliavą – nesugieda Lietuvos himno ? Iškėlei vėliavą ir jau patriotas ? Nu ne – va čia būtina patriotinėms jėgoms taisyti klaidą. Ir karinis -patriotinis auklėjimas mokyklose privalomas. Privalo tapti pagrindiniu dalyku.

 14. Vilnietis:

  tam kad tas A. Karčiauskas ir Gedeminas Merkys galėtų ką nors vienyti – jie patys turėtų turėti bent kažkokį svorį ar judėjimą ar partiją. dabar atsisėdo vyrukai ant sofos ir sako mes jus moderuosime (atsirado nerealūs autoritetai)- juokas ir tiek.

 15. išniekintas Basanavičiaus kapas:

  neprivers surimtėti?

 16. albertas:

  Nieko blogo, kad kiekviena demokratinė jėga ieško, kuo ji galėtų išsisikirti. Bet šiandien to maža, Po vieną eidami. rinkimų metu jūs būsite ištrinti, nieko nepasieksite. Virginija čia teisi: vienintelis geras ėjimas dabar – susivienyti. Virginija, imkitės iniciatyvos. Suorganizuokite nuotolinį pasitarimą visų Jūsų suminėtų jėgų, kad dalyvautų bent po vieną žmogų iš kiekvieno judėjimo. Pradinis žingsnis – aptarti, su kokiu obalsiu bus einama į rinkimus. Esu Kauno Sąjūdžio narys nuo 1991 metų, apygardos N20. Čia tam, kad žinotumėte, kad ne Marytė Melnikaitė esu…

 17. Žemyna:

  Bandžiau kalbinti vieną iš Nac. susivienijimo kūrėjų, kad vienytis būtina, nes vieniems nedaug šansų. O jis – manau, visai pagrįstai – pareiškė, jog negalima vienytis su tuo, kas blaškėsi nuo vienų prie kitų, net su itin neaiškia partija dedasi.
  Ir iš tiesų – juk ir Seime 30 m. matėme visokių perbėgėlių, kai į Seimą ėjo vienos partijos sąraše, kadencijos metu jas keitė, o baigia ją gal jau 4-tos sąraše.
  Taigi, tai rimta. Jei vardan savo kažko kito, jam svarbesnio, buvęs koalicijos narys išduos, nepalaikys įstatymo, skirto Konstitucijos ir Sąjūdžio vertybėms įtvirtinti, jų statusą atstatyti (kad niekas jomis nemanipuliuotų ir neprekiautų nei verslui patarnaudamas, nei kaimynėms pataikaudamas) – vienijimasis tik padės į Seimą patekti, o tikslas, vardan ko rinkimuose dalyvauta, vėl nebus pasiektas, vėl Lietuva bus šunkeliais vedžiojama, Tauta vėl bus nuvilta!
  Šiandien puikią mintį cituojant girdėjau – apie vienijančiam lyderiui būtiną gebą prieštaraujančias viena kitai puses suvienyti, sutelkti bendram svarbiausiam tikslui pasiekti. Užmiršau, kieno laidoje. Bet tai buvo būtent tai, ko mums šiandien reikia – štai tokio lyderio, su tokiu talentu. Turėjau laimę ir garbę su tokia vadove kone 20 m. dirbti. Svarbiausias jos pasiekimas buvo tas, kad net ir prieštarautojai, patyrę didžiosios kolektyvo dalies pritarimą pasiektiems rezultatams, ir pasijutę patys tam nusipelnę, galiausiai patys perėjo į kitą pusę – gal ne iš įsitikinimų, gal tik todėl, kad patiko mėgautis laurais. Tačiau svarbiausia, kad nebetrukdė, prisidėjo ir padėjo, kad įsivyravo sutarimas.

 18. albertas:

  Žemyna, Jūs vienoje vietoje tikrai teisi – vienijimasis padės patekti į Seimą. Jeigu jų tarpe atsiras magas, hipnotizuotojas, kuris sugebės įkalbėti, kad dabar svarbiausia pasiekti, kad liaudis pradėtų melstis lenkiškai — ką gali padaryti, tokius išrinkome. Žmonės nėra avinai, dalis gerai suvokia kas čia vyksta Kiek bus perbėgelių, sunku nuspėti. Jei seimūnas neranda pritarimo savo idėjoms, jis eina pritarimo ieškoti į kitą frakciją. Renkant reikia pasidomėti, ką žmogus yra bandęs nuveikti.Prisimenu, atėjo į vieną priešrinkiminį susirinkimą rajoniniame miestelyje Nijolė Sadūnaitė. Žmonių buvo gal apie 20. Atrodo, niekas jos negirdėjo. O žmonės vieni nuo kitų kažkaip išgirdo.Paskutinėmis balsų skaičiavimo minutėmis valdžia turėjo imtis skubių veiksmų, kad rezultatus suklastotų. Net kitose valstybėse tiesa gali būti išgirsta. Prisiminkite, kiek kaltinimų beliko teisėjai Neringai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: