Kokius automobilio gedimus gali išduoti sklindantys garsai? (0)

Autoaibe.lt nuotr.

Autoaibe.lt nuotr.

Tikriausiai daugeliui vairuotojų yra tekę susidurti su netikėtai iš automobilio pradėjusiais sklisti garsais. Priežasčių, kodėl jie atsirado, gali būti pačių įvairiausių: nuo atsilaisvinusios detalės iki rimto variklio gedimo. Todėl tokių garsų nereikėtų ignoruoti. Laiku juos pastebėjus ir pašalinus galima išvengti dar didesnių transporto priemonės gedimų.

Ūžimas

Jei iš automobilio pradėjo sklisti ūžimo garsas, tai gali išduoti rato guolio gedimą. Tokią problemą kartais įmanoma nustatyti ir patiems – jei pasukus vairą ūžimas suintensyvėja, problema tikriausiai slypi rato guolyje. Jei tai įvyksta pasukus vairą į dešinę, gedimas kairėje pusėje, jei į kairę – dešinėje. Visgi, net ir servise ne visuomet pavyksta tiksliai nustatyti guolio gedimą, todėl esant poreikiui vertėtų kreiptis į specialistus.

Įsitikinus, kad ūžimas sklinda būtent dėl guolio, galima imtis atitinkamų priemonių. Tokiu atveju labai praverčia autodalys internetu, el. parduotuvėje Autoaibe.lt. Tai – bene paprasčiausias ir lengviausias būdas įsigyti reikalingus rato guolius. Jei nesate tikri dėl reikalingo modelio, galite pasitarti su parduotuvės konsultantais. Pašalinus problemą laiku, galima išvengti rimtesnių važiuoklės problemų.

Variklio „kalimas“

Jei iš automobilio variklio sklinda kalimo garsas, tai gali reikšti, kad alyvos lygis yra per mažas. Tiesa, apie tokią problemą dažniausiai įspėja ir daviklių garsiniai bei šviesos signalai. Variklio „kalimas“ gali būti siejamas ir su vožtuvų kompensatorių (pakėliklių) susidėvėjimu.

Barškėjimas

Barškėjimas reiškia, kad kažkuri transporto priemonės dalis yra atsilaisvinusi. Pakankamai dažnai tai būna išmetimo sistemos komponentas, pavyzdžiui, duslintuvas. Todėl išgirdus barškėjimą, kuris suintensyvėja važiuojant nelygiu keliu, visų pirma, vertėtų patikrinti būtent šią automobilio dalį.

Duslus garsas

Autodalys internetu praverčia susidūrus ir su kitomis techninėmis problemomis. Duslus garsas važiuojant per kelio nelygumus, duobes ar iškilimus, gali išduoti, kad metas pakeisti gumines pakabos įvores, kitaip dar vadinamus „sailentblokus“. Tai padeda išvengti pablogėjusios automobilio kontrolės ir netolygaus padangų nusidėvėjimo.

Jei duslus garsas pasigirsta stabdant, tai gali reikšti, kad pažeistos stabdžių kaladėlės. Susidūrus su šia problema, rekomenduojama nedelsti ir ją kuo greičiau pašalinti, nes važiuoti tokiu automobiliu gali būti labai nesaugu.

Duslų garsą gali skleisti ir padangos. Dažniausia tai atsitinka dėl to, kad kažkuri jų dalis pasidarė plokštesnė. Tokiu atveju patariama patikrinti, ar padangose nėra gilių įbrėžimų, kitų pažeidimų. Juos aptikus, padangas reikėtų kuo greičiau pakeisti. Autodalys internetu – vienas patogiausių būdų jas įsigyti, nes nereikia niekur eiti iš namų.

Švilpimas

Kartais iš automobilio gali pradėti sklisti ir švilpimo garsas. Dažniausiai jis siejamas su turbinos gedimais. Viena iš pagrindinių švilpimo priežasčių – per sutrūkinėjusią tarpinę arba kompresorių besiskverbiančios išmetamosios dujos arba oras. Tokiu atveju patariama atnaujinti turbiną, be to, vertėtų atlikti ir transporto priemonės diagnostiką. Tai gali padėti išsiaiškinti, kodėl turbina sugedo.

Riaumojimą primenantis garsas

Jei įsibėgėjant iš automobilio pradeda sklisti garsas, primenantis riaumojimą, tai gali reikšti, kad išmetimo sistemoje atsirado skylė ar kitas pažeidimas. „Riaumojimo“ priežastis gali būti ir atsilaisvinęs kolektorius. Todėl neužtikrinama tinkama duslintuvo veikla, išmetamosios dujos patenka į transporto priemonės saloną.

Iš automobilių sklindantys garsai gali būti labai įvairūs. Kiekvienas iš jų dažniausiai išduoda konkrečius transporto priemonės gedimus. Jei susidūrėte su tokia problema, neignoruokite to – jums gali praversti autodalys internetu.  Atpažinus priežastis ir laiku jas pašalinus, dažniausiai išvengiama rimtų automobilio gedimų. Pasirūpinkite savo transporto priemone ir mėgaukitės kelionėmis be rūpesčių. Tegul netikėtai užklupęs gedimas nesujaukia jūsų planų!

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Įvairenybės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: