Europos Komisija nebūtinų kelionių į ES apribojimą ragina pratęsti iki birželio 15 d. (0)

Lėktuvas | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Lėktuvas | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Daugeliui valstybių, tarp jų ir Lietuvai, planuojant atnaujinti skrydžius, gegužės 8 d. Europos Komisija paragino Šengeno valstybes nares ir Šengeno asocijuotąsias valstybes pratęsti laikiną nebūtinų kelionių į ES apribojimą dar 30 dienų iki birželio 15 d. Nors kai kurios ES ir Šengeno asocijuotosios valstybės imasi tam tikrų veiksmų siekdamos švelninti kovai su pandemijos plitimu skirtas priemones, padėtis tiek Europoje, tiek visame pasaulyje tebėra pažeidžiama. Todėl reikia nuolatinių priemonių prie išorės sienų, kad būtų sumažinta ligos plitimo keliaujant į ES rizika.

Kelionių apribojimas turėtų būti panaikintas laipsniškai: prieš švelninant apribojimus prie išorės sienų antrajame etape, turės būti palaipsniui ir suderintai pradedama atšaukti vidaus sienų kontrolė.

Už vidaus reikalus atsakinga Komisijos narė Ylva Johanson pabrėžė: „Mums reikia laipsniško ir suderinto požiūrio. Mūsų pirmasis tikslas – atkurti įprastinį Šengeno laisvo judėjimo erdvės veikimą, kai tik tai bus galima atsižvelgiant į sveikatos padėtį. Laisvo judėjimo suvaržymai ir vidaus sienų kontrolė turės būti atšaukiami palaipsniui, tik tada galėsime atšaukti suvaržymus prie išorės sienų ir užtikrinti, kad ES nepriklausančių šalių gyventojai galėtų patekti į ES nebūtinų kelionių tikslais.“

Kelionių apribojimas (kurį raginama pratęsti) taikomas ES+ erdvėje, kuriai priklauso visos Šengeno valstybės narės (įskaitant Bulgariją, Kroatiją, Kiprą ir Rumuniją) ir keturios Šengeno asocijuotosios valstybės (Islandija, Lichtenšteinas, Norvegija ir Šveicarija) – iš viso 30 šalių. Europos Komisija ragina pratęsimą taikyti suderintai, nes veiksmai prie išorės sienų veiksmingi tik tuo atveju, jei juos priima, vienodai įgyvendina ir vienu metu užbaigia visos ES ir Šengeno valstybės prie visų išorės sienų.

Kelionių apribojimas netaikomas namo grįžtantiems ES piliečiams, Šengeno erdvės šalių, kurios nėra ES narės, piliečiams ir jų šeimos nariams, taip pat ES nepriklausančių šalių piliečiams, kurie yra ilgalaikiai ES gyventojai. Tam, kad apribojimas kiek įmanoma mažiau pakenktų visuomenės veikimui, valstybės narės neturėtų taikyti apribojimų atvykti reikalingiausiems darbuotojams, kaip antai gydytojams, slaugytojams, sveikatos priežiūros darbuotojams, mokslininkams ir ekspertams, padedantiems kovoti su koronavirusu, taip pat prekes gabenantiems asmenims, pasienio darbuotojams ir sezoniniams žemės ūkio darbuotojams.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: