Centro partija ragina patriotinės jėgas 2020 m. Seimo rinkimuose dalyvauti bendru sąrašu (11)

Tautininkų vėliava ir trispalvė | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Gegužės 8 d. Centro partija „Gerovės Lietuva“ (CP) išplatino oficialų kvietimą partijoms, jų vedliams ir nariams 2020 metų Seimo rinkimuose sutelkti jėgas ir  dalyvauti vieningu, jungtiniu patriotinių jėgų sąrašu.  Šis Gegužės 6 d. CP Politinės Tarybos priimtas sprendimas, kaip rašoma  CP pranešime buvo išsiųstas „vertybiškai, ideologiškai ir programiškai“ CP artimoms politinėms partijoms, politinėms organizacijoms ir jų lyderiams.

CP pirmininko pasirašytame kreipimesi rašoma: „Centro partija „Gerovės Lietuva“ kviečia visas partijas ir politines, visuomenines organizacijas, kurias vienija: pagarba tradicinėms lietuviškoms vertybėms, prigimtinei šeimai, lietuvių tautai ir patriotizmui, krikščioniškajam tikėjimui, Lietuvos valstybei ir jos didingai istorijai, siekis atstovauti ir ginti viešąjį piliečių interesą, užtikrinti visiems vienodai teisingą teisingumą, kovoti su korupcija ir nepotizmu, iš esmės sumažinti socialinę ir finansinę atskirtį, tikslas sukurti gerovės Lietuvą visiems“.

Kreipimasis išsiųstas 10-čiai politinių partijų ir 2 nepartiniams sambūriams. Politinės partijos į kurias kreipiamasi kreipimesi surašytos eilės tvarka pagal narių skaičių: Lietuvos tautininkų ir respublikonų sąjungai, Kartų solidarumo sąjungai – Santalka Lietuvai, partijai „Drąsos kelias“, „Profesinių sąjungų centras“, Krikščionių sąjungai, Nacionaliniam susivienijimui, Žemaičių partijai, partijai „Lietuvos sąrašas“, partijai „Jaunoji Lietuva“, Lietuvos krikščioniškosios demokratijos partijai, Seimo nario P.Urbšio judėjimui „Kartu“, Seimo nario V.Bako „Darbotvarkė Lietuvai“ komandai.

Fideš“ („Fidesz“) Vengrijoje atsirado per 10 metų susijungus 60 organizacijų, o Lenkijos Teisė ir teisingumas“ („Prawo i Sprawedliwość“) – 70 organizacijų. Tad mes tik mokomės jungtis bendram darbui ir kol kas tik kelios organizacijos. Bet tam ir renkamės prie Apskritojo stalo, todėl linkiu visiems sėkmės prie šito stalo ir labai ačiū iniciatoriams Algirdui Karčiauskui, Gediminui Merkiui už postūmį!“ – Alkas.lt sakė CP pirmininkas Naglis Puteikis.

Kaip žinia, balandžio 29 d. 7 žinomi mokslo, kultūros veikėjai, visuomenininkai išplatino kreipimąsi kuriame išreikšė savo susirūpinimą „dėl Lietuvos valstybės ir mūsų žmonių, kaip politinės tautos, egzistencinio tęstinumo“ ir ragino ideologiškai artimas politines jėgas prieš būsimusimus Seimo rinkimus vienytis: „Raginame užmiršti nesutarimus, asmenines nuoskaudas ir kilnių vertybių pagrindu, kurios jau daug kartų išdiskutuotos, viešai žinomos, pradėti derybas dėl santalkos rinkimų kampanijos metu ir bendro rinkiminio sąrašo sudarymo“.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress

11 komentarų

 1. filos:

  tik nenuleiskit rankų, vienykitės, nepalikite valstybės rizikos zonoje…

 2. Vidinis Balsas:

  Lietuva ėjo keliais apie Briuselį, kad duotu Eurą. Lenkai ir Čekai nėjo. Kaži ar pakeliui ? Ar Patriot sugražins litą ? Žemės ir ūkio nuosavybę Lietuvai gal ? Kitaip: tik juokas ima iš tokių kovotojų už vietą prie geldos.

 3. Vidinis Balsas:

  O gal Lietuvos patriotai užsibrėžę naftą, dujas, elektrą pirkti tiesiai iš gamintojų ? Atsikratyti begalės tarpininkų ? Išmes karo maro ir energetikos mafiją už borto ? Tada, valio. Lietuvos ūkis taps konkurencingas.

 4. info:

  mąstantys žmonės tikisi tautinių patriotinių partijų jungimosi (vienijimosi) rinkimams… partijų tikslas – patekti į seimą ir dalyvauti priimant sprendimus dėl valstybės valdymo… vienišos partijos pralaimėtas mūšis rinkimuose – neša žinutę, kam tokia partija iš vis reikalinga?… piliečiai pageidautų ne teorinių samprotavimų, straipsnių, deklaracijų, o praktinių darbų dalyvaujant seimo rinkimuose ir renkant procentus, kad partija patektų į seimą ir sumažintų globalizacijos realybę, jau pavirtusią į Covid-19…

 5. Yra būtina, kad Sąrašą vestų jau žinomas, visuomenės mėgiamas politikas, ar panaši asmenybė. O padėtis yra tokia, kad jam nėra iš kur rastis… Taigi kalba gali eiti tik apie patekimo Seiman barjero peržengimą, t.y. vieno kito pasėdėjimo Seime vietą…

 6. ŽEMAITIS:

  Manau, kad vienijimosi centru geriau būtų Tautininkų sąjunga.
  Tiesiog ji yra gilią istoriją turinti politinė jėga. Šiuo metu atrodanti nuosaikiau nei kitos. Jai nebūtingi įvairūs išsiškimai, pagaliau, nors šios partijos lyderiai visuomenėje nėra itin žinomi, bet tai gal ir į gerą, nes jie neturi priešininkų (pvz., net aš, “prisiekęs idėjinis” neoliberalas kokio nors priešiškumo dabartiniams tautininkams neturiu, kai kitų minimų partijų lyderiai man tikrai nepriimtini (ir ne tik man)).
  Tad tikrai solidžiau bei idėjiškai rimčiau atrodytų, jei koalicijos “vėlevnešiu” būtų tautininkai.

 7. traukperkūnai:

  Jei pavyktų visoms išvardintoms partijoms keliauti į Seimą vienu sąrašu – būtų didis stebuklas. Jau praeituose rinkimuose, kad būtų tautininkai ir Naglio Puteikio antikorupcinis sąrašas susivieniję, būtų perkopę 7 proc ribą, tačiau kažkurie – ar Naglis P. ar tautininkų vadas (ne)lemtai nesutarė ir balsai atiteko …lenkams, išsidalino už tvoros likusius balsus nugalėjusieji. Štai ką reiškia lietuvių politikų išdavikiška trumparegystė. Jeigu ir šituose seimo rinkimuose šių partijų vadai nesutars – trauk – trenk tokius Perkūne…..(kitaip – per kūną su šermukšnio lazda).

 8. Bebras:

  Kad dauguma tų partijų su tautiškumu nelabai ką bendro turi. Mato, kad pasaulyje dabar panašios jėgos ant bangos ir mūsų oportunistai tautininkais patapo. Ar gal Puteikio nuomone Guoga irgi tautinių pažiūrų politikas?

 9. albertas:

  Negi susivieniję jau taip ir nesurasite bendrų vardiklių? Netikiu. Iš kur ta baimė? Po vieną visokios jėgos išgliaudys jus po vieną. Yra net keli būdai sudaryti vieningą rinkiminį sąrašą, nesistengiant pergudrauti kitus, sudarant vienodas galimybes visiems judėjimams. Gal nuo to ir reikia pradėti? Laiko ne tiek jau daug.

  • Žemyna:

   Tiesiog reikia „inventorizuoti” kiekvienos partijos ar judėjimo pažiūras, sudėti greta ir sulyginti – šiuo, šiuo ir dar anuo punktu niekaip nesutarsime, balsuosime prieš; anam punktui nepritarsime, bet netrukdysime, tiesiog susilaikysime; o štai tą, aną ir dar kelis punktus palaikysime – kas daugiau punktų, kas mažiau, bet palaikančių ir net padedančių dėl bendro tikslo bus.
   KO DAR REIKIA??? Kiekviena partija iškelia kandidatais tuos, kas jai svarbiausius, principinius punktus SUMANIAI, PROFESIONALIAI, PRINCIPINGAI, NEPAPERKAMAI „stums”.

 10. virginija:

  Reikia daugiau domėtis ir tada nerašysite apie melą.. Tame pačiame internetiniame laikraštyje yra straipsnis apie pakvietimą Pakartoju “Kreipimasis išsiųstas 10-čiai politinių partijų ir 2 nepartiniams sambūriams. Politinės partijos į kurias kreipiamasi kreipimesi surašytos eilės tvarka pagal narių skaičių: Lietuvos tautininkų ir respublikonų sąjungai, Kartų solidarumo sąjungai – Santalka Lietuvai, partijai „Drąsos kelias“, „Profesinių sąjungų centras“, Krikščionių sąjungai, Nacionaliniam susivienijimui, Žemaičių partijai, partijai „Lietuvos sąrašas“, partijai „Jaunoji Lietuva“, Lietuvos krikščioniškosios demokratijos partijai, Seimo nario P.Urbšio judėjimui „Kartu“, Seimo nario V.Bako „Darbotvarkė Lietuvai“ komandai”.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: