Dedikuoti serveriai – nuomotis ar pirkti? (0)

Dedikuoti serveriai – nuomotis ar pirkti? | rackray.com nuotr.

Dedikuoti serveriai – nuomotis ar pirkti? | rackray.com nuotr.

Dedikuotas serveris – tai įranga, dėl kurios gali veikti bet koks internetinis puslapis. Ji yra atsakinga už tai, jog vartotojams būtų matoma visa puslapio informacija, o šią lengvai galėtų pasiekti bet kuriame pasaulio krašte esantys įmonės paslaugomis ar prekėmis besidomintys asmenys. IT ekspertų teigimu, patikimas serveris ir galingi, poreikius patenkinantys jo resursai yra viena svarbiausių internetinio verslo sėkmės sudedamųjų dalių. Šie serveriai, skirti maksimalų greitį ir aukščiausio lygio saugumą vertinančioms įmonėms, gali būti perkami arba nuomojami iš paslaugos teikėjo. O ką geriau rinktis jums? Atsakyti į šį klausimą gali padėti keletas veiksnių, tad apie juos ir pakalbėkime plačiau.

Įsipareigojimai ir lankstumas

Vienas pagrindinių skirtumų, kuo skiriasi dedikuoti serveriai nuomai nuo įsigyjamų, yra lankstumas. Įrangos nuoma „nepririša“ verslo atstovų, todėl šie, pasikeitus poreikiams ar situacijai rinkoje, gali lengvai pakeisti serverį į kitą. Be to nuomojamą įrangą prižiūri paslaugos teikėjas, todėl verslas išvengia su priežiūra susijusių išlaidų. Tačiau verslas, kuris gali užtikrinti profesionalią serverio priežiūrą, turi kvalifikuotą specialistų komandą ir nori prisiimti visą atsakomybę, drąsiai gali rinktis ir įrangos įsigijimą. Žinoma, tam reikia skirti ir nemažą biudžetą.

Sprendžiant, kuris variantas yra geresnis, verta atkreipti dėmesį į verslo dydį bei galimybes. Serverių pirkimas ir jų priežiūra reikalauja daug išteklių, todėl tai daryti patariama didesniems verslams. Mažesnius poreikius turinčios įmonės, kurioms pakanka vieno nedidelio serverio, neturinčioms specialistų komandos, galinčios sutvarkyti iškilusius gedimus, geriausia išeitis – nuomos paslauga.

Serverio išlaikymo kaina

Serverio išlaikymo kaina ženkliai skiriasi priklausomai nuo to, ar nuspręsite jį išsinuomoti, ar pirkti. Tikėtina, jog serverio pirkimas gali viršyti jūsų numatytą biudžetą, nes šio išlaikymo kaina ganėtinai aukšta. Serveris, kad ir kokioje patalpoje jį belaikytumėte, naudoja interneto ryšį ir elektros energiją – kiekvienas įrangos komponentas turi gauti reikiamą kiekį energijos tam, kad galėtų informaciją apdoroti greitai ir efektyviai.

Be to, dedikuoti serveriai skleidžia nemažai triukšmo ir kaista, todėl patalpoje, kurioje norėtumėte laikyti dedikuotą serverį, turėtų būti palaikomi tikslūs reikiami temperatūros ir oro drėgmės rodikliai. Paprastame biure tokios saugumo sąlygos pareikalautų didelio biudžeto, o kai kuriuose iš jų to padaryti būtų tiesiog neįmanoma.

Dažniausiai geresnis sprendimas būna turimą serverį laikyti duomenų centre, kuriame jau yra tinkamos sąlygos. Tokiu atveju įrangą bei reikiamas atsargines dalis ir visa kita įsigyja pats verslas, o serverio talpinimui pasinaudojama kolokacijos paslauga ir mokate už vietą duomenų centre, sunaudojamą elektros energiją bei interneto ryšį. Visgi nuomojantis serverį jo talpinimas, elektros energija bei interneto ryšys jau yra įskaičiuoti į kainą, patiems nereikia rūpintis atsarginėmis detalėmis ir kitais reikalingais komponentais.

Patikimumas ir dubliavimas

Internetinė svetainė turi būti pasiekiama vartotojams bet kuriuo paros metu, kadangi prie serverio duomenų besijungiantys klientai yra aktyvūs priklausomai nuo gyvenamosios vietos ir laiko zonos. Taigi, dedikuoti serveriai privalo turėti reikiamus resursus, kurie užtikrintų nepertraukiamą duomenų pasiekiamumą. Deja, tačiau be elektros serveris negali veikti, todėl šios energijos nutrūkimas reiškia ir internetinio puslapio neveikimą.

Duomenų centre elektra tiekiama skirtingais įvadais, tad sutrikus vienam jų, elektra iškart galėtų būti tiekiama per kitą. Verta paminėti, jog tokiuose centruose šiuos įvadus dubliuoja elektros generatoriai, kurie patys gamina elektros energiją, tad net visam miestui likus be elektros, jūsų serveris, esantis duomenų centre, toliau sėkmingai veiktų keletą dienų.

Biuro ar kitoje aplinkoje, kurioje laikytumėte įsigytą serverį, tokios apsaugos priemonės greičiausiai nebūtų pasiekiamos. Pavyzdžiui, vien atskiro serverio pirkimas tam, kad pirmajam sugedus jo darbą galėtų perimti kitas, yra labai brangus sprendimas.

Tinklo resursai ir duomenų siuntimo sparta

Dedikuoti serveriai gali patenkinti užklausas greitai ir efektyviai tik tokiu atveju, jeigu turi pajėgius tinklo resursus. Nors interneto ryšį šiandien turi bet koks biuras, jo nepertraukiamumą gali garantuoti tik duomenų centras. Priešingai nei biuras, duomenų centras vienu metu dirba su keliais skirtingais interneto ryšio tiekėjais ir turi prieigas prie tarptautinių kanalų. Taigi, sutrikus vieno interneto ryšio operatorių veiklai, serveriai vis tiek yra pasiekiami.

Svarbu paminėti, kad su gyvenamąja vieta susietas interneto ryšys biure yra skirtas vidaus namų naudojimui, todėl šis gali sukelti grėsmę duomenų saugumui. Be to, toks ryšys gali bet kada dingti, todėl neįmanoma užtikrinti tinkamo serverio darbingosios būsenos laiko.

Sistemų administravimas

Dedikuoti serveriai veikia naudojant naujausią ir pažangiausią programinę įrangą ir technologijas. Taigi, siekiant serverį valdyti profesionaliai ir efektyviai, tam reikalingas nemažas žinių bagažas ir kompetencijos – iškilus problemai, į ją reaguoti reikia greitai, jeigu nenorima patirti nuostolių. Ne paslaptis, jog profesionalaus IT specialisto išlaikymas yra pakankamai brangus. Kita vertus, išsinuomojus serverį duomenų centre, verslo atstovai gali būti ramūs ir užtikrinti, nes jų serveriai yra prižiūrimi 24/7 ir iškilus techninei problemai, ši tuoj pat išsprendžiama.

Serverį nuomotis ar pirkti – atsakyti šį klausimą galima tik atsižvelgus į jūsų verslo poreikius bei galimybes. Vis dėlto, ekspertų įžvalgos ir patirtis rodo, jog serverio nuoma palengvina daugybę procesų, todėl asmeninį laiką ir išteklius galima panaudoti ateities projektams ir idėjoms vystyti.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Įvairenybės, Mokslas, Technika ir technologijos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: