Vyksta renginys „Lietuva skaito!“ (0)

Vyksta renginys „Lietuva skaito!“ } Rengėjų nuotr.

Vyksta renginys „Lietuva skaito!“ | Rengėjų nuotr.

Nuo balandžio 30 iki gegužės 7 d. – Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienos, vyksta renginys – „Lietuva skaito!“, kviečiantis kuo plačiau dalintis skaitymo virusu ir laužyti su skaitymu susijusius nusistatymus.

Lietuvos leidėjų asociacijos ir Lietuvos spaustuvininkų asociacijos inicijuojama skaitymo skatinimo akcija vyksta kasmet, nuo 2015 m. Šios iniciatyvos partnerė yra Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka. Šiųmetės akcijos „Lietuva skaito!“ šūkis: „Atrask klasikus! Nes gera literatūra yra amžina.“

Nacionalinė biblioteka kviečia lietuvius ir lietuviškai kalbančius pasaulio piliečius imti į rankas lietuvišką knygą ir skaityti kartu. Ieškant klasikų kūrinių, skaitytojų patogumui atviri Nacionalinės bibliotekos el. ištekliai: www.ibiblioteka.lt ir www.epavelas.lt. Naudokitės jais ir semkitės įkvėpimo iš klasikų.

Dvi savaites – nuo balandžio 23 d., Pasaulinės knygos dienos, iki gegužės 7 d., Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienos, – portale www.lietuvaskaito.lt pateikiama įdomių faktų apie lietuvių literatūros klasikus, taip pat jų kūrinių sąrašai (http://www.lietuvaskaito.lt/skaityk/), ištraukos, skaitytojų idėjos, įskaityti tekstai. Nacionalinės bibliotekos darbuotojai prisidėjo sudarant kūrinių sąrašus, Dainius Vaitiekūnas, Dalia Cidzikaitė, Silvija Stankevičiūtė iš Nacionalinės bibliotekos Lituanistikos skyriaus negailėjo pasiūlymų pateikiant įdomių faktų šia tema, rengiant viktorinas ir kt.

Akcijos ambasadorės – mokyklos ir bibliotekos, kurių pavadinimuose yra Lietuvos literatūros klasikų vardai, – taip pat dalinasi savo veiklomis ir istorijomis. Kokie būtų klasikais vadinami rašytojai, jeigu gyventų šiandien, jeigu vieni su kitais bendrautų feisbuke ar instagrame? Nežinoma, tačiau galima įsivaizduoti, tad projekto rengėjai kviečia kasdien užsukti į portalą www.lietuvaskaito.lt ir akcijos „Facebook“ paskyrą.

Prisijungti prie akcijos gali visi norintieji ir tai galima padaryti keliais būdais:

  • nusifilmuoti prie jūsų mieste esančio klasiko paminklo, muziejaus ar memorialinės lentos skaitant (o gal suvaidinant ar sudainuojant) klasiko kūrinio ištrauką (žinoma, nepažeidžiant karantino taisyklių);
  • sukurti kitokį plakatą klasikams: juk jie buvo įdomūs, turintys humoro jausmą, kovingi, nepaprasti, talentingi, todėl jie atsimenami ir šiandien;
  • atsiųsti vaizdo siužetą, plakatą ar kitą medžiagą el. paštu info@lla.lt. Rengėjai jais dalysis savo svetainėje. Išradingumas neliks neįvertintas: penki atsitiktinės atrankos būdu atrinkti skaitytojų įrašai ir penki plakatai bus apdovanoti akcijos „Lietuva skaito!“ dovanomis.
Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Literatūra, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: