Vilniaus universitetas ir toliau išlieka geriausiu Lietuvoje (6)

Vilniaus Universitetas | wikipedia.org nuotr.

Vilniaus Universitetas | wikipedia.org nuotr.

Vilniaus universitetas (VU) – geriausias Lietuvoje. Tai septynerius metus iš eilės skelbia nacionalinis universitetų reitingas. Šiemet žurnalo „Reitingai“ sudarytame šalies aukštųjų mokyklų reitinge VU surinko 64,09 taško iš 100 galimų. Jis aukščiausiai įvertintas mokslo pasiekimų ir studijų srityse. VU renkasi didžiausias skaičius gabiausių Lietuvos abiturientų.

Iš kitų šalies aukštųjų mokyklų VU labiausiai išsiskiria moksliškumo kategorijoje, kur geriausiai įvertintos mokslinės publikacijos gamtos ir socialinių mokslų srityse.

VU lyderiauja ir pagal studijų kokybės rodiklius. Jis gali pasigirti didžiausiu gabiausių studentų ir didžiausiu doktorantūros studijų krypčių bei vietų skaičiumi Lietuvoje.

Darbdavių apklausa, kurioje daugiau kaip tūkstančio darbdavių buvo teiraujamasi, ar absolventų žinios atitinka jų įmonių poreikius, kaip sekasi alumnams įsidarbinti po studijų, parodė, kad darbo rinkoje vieni paklausiausių yra VU alumnai. Jų įsidarbinamumo rodiklis yra vienas didžiausių iš visų 2019 m. aukštąjį išsilavinimą įgijusių absolventų Lietuvoje.

VU studentai jaučiasi įtraukiami į studijų kokybės užtikrinimo procesus, jie yra patenkinti savo studijų aplinka, dėstytojų kompetencijomis ir profesionalumu. Todėl studentų nubyrėjimas lyginant su kitais universitetais VU yra vienas mažesnių. Be to, VU studentai turi bene didžiausias galimybes išvykti į kitus pasaulio universitetus pagal „Erasmus“ akademinių mainų programą.

VU rektorius prof. Rimvydas Petrauskas pabrėžia, kad VU, kaip lyderiaujančios aukštosios mokyklos, atsakomybė savo šaliai yra pritraukti ir išlaikyti geriausius Lietuvos ir užsienio studentus, talentingus mokslininkus, siekti, kad šviesiausi protai norėtų studijuoti ir dirbti VU.

„VU siekis yra nuoseklus tvaraus tarptautiškumo linijos plėtojimas, pritraukiant stiprius tarptautinius studentus į kokybiškas studijų programas. VU matau kaip peržengiantį nacionalinio universiteto lygmenį, stiprinantį tas sritis, kuriose jis yra stiprus, kasmet tikslingai investuojantį į studijų kokybę, profesionalų personalą ir buriantį aukšto lygio mokslo potencialą“, – savo siekiais dalijasi naujasis VU vadovas.

Lietuvos aukštųjų mokyklų reitinge universitetai kasmet vertinami pagal 48 skirtingus parametrus, kurie suskirstyti į 6 stambius kriterijus: moksliškumą ir aukščiausius akademinio personalo pasiekimus, alumnų kuriamą pridėtinę vertę ir darbdavių vertinimus, studentų ir studijų, esamą ir ateities akademinį personalą, konkuravimą tarptautinėje studijų erdvėje ir studentų požiūrį į savo universitetą.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .

6 komentarai

 1. Senis:

  Įsivaizduokime, kad kuriais nors metais VU netampa pirmuoju. Juk tai būtų savotiška KATASTROFA. Toks monstras, prisijungęs stipriausius šalies mokslo institutus, iki šiol išugdęs bent pusę krašto valdininkijos, diktuojantis mokslo ir studijų madas – staiga pabandytų nebūti pirmuoju !

 2. Žemyna:

  Jei jis (su taip pateikiama LT istorija, ugdantis tokį požiūrį į kalbos paveldą) yra geriausias, vadinasi, kitur padėtis dar blogesnė?

 3. Jau vienas lietuvybės židinys Vilniuje – LEU – pagal lenkybines- antisostinines ‘valstiečių” politikos užmačias tapo išdraskytas. Tad laukta, kad dabar geriausiu jau būtų VDU, o juo vis dar išliko VU. Na, bet gal galima “valstiečiams” pasitenkinti ir tuo, kad jo rektoriumi tapo lenkybiškai Lietuvos istoriją “džazuojantis” Petrauskas…

 4. Žemyna:

  Kiek VU prie prisidėjo prie…
  Tekstai VALSTYBINĖS LIETUVIŲ KALBOS TEMA
  – slaptai.lt/%C5%BEym%C4%97/lietuviu-kalba/puslapis/2/
  Ar senajam universitetui tai svarbu?

 5. ŽEMAITIS:

  Bet kokia kaina?
  Iš dėstytojų atimtas viskas laisvalaikis. Dirba didžiuliu krūviu, reikalavimai nepakeliami.
  Ne veltui jaunų dėstytojų neranda – niekas nenori nuolatos gyventinti darboholikų sukurtame košmare ir nuolatiniame strese.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: